'Oryginalny' jak polityk PO... Pozazdrościli Kaczyńskiemu? - zdjęcie
27.12.17, 16:17Zdj. Twitter/Beata Mazurek

'Oryginalny' jak polityk PO... Pozazdrościli Kaczyńskiemu?

Platforma Obywatelska ustami swojego lidera, Grzegorza Schetyny zadeklarowała niegdyś, że będzie "opozycją totalną". Dziś neguje każdy pomysł rządu Zjednoczonej Prawicy. Niekiedy jednak Platforma PiS-owi czegoś pozazdrości i... skopiuje jakiś pomysł. 

Politycy największej partii opozycyjnej w polskim parlamencie postanowili wziąć udział w aukcji charytatywnej. Wybór padł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jaki wystawili przedmiot? Pewien słynny... atlas.

„Boże Narodzenie powoli mija, przed nami kolejna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak jak ustaliliśmy z @RobertFelus w @OnetRano podarowany przez niego słynny atlas kotów trafi na aukcję @fundacjawosp. Podpisali się w nim także przyjaciele kotów z @Platforma_org:)”- napisał na Twitterze były szef MON, wiceprzewodniczący PO, Tomasz Siemoniak. 

 

 

 

 

Internauci obśmiali "oryginalność" PO, przypominając, że "słynny Atlas Kotów" i tak jest tylko jeden. Użytkownik Twittera podający się za sympatyka PO wytknął partii Grzegorza Schetyny, że wciąż stara się naśladować PiS. "Przecież mogliście podpisać atlas psów. Zrobić z tego parodie/żart aby wyśmiewać inteligentnie PiS. Ale po co? Lepiej ich gonic"- napisał internauta. 

Przypomnijmy, że egzemplarz podpisany przez prezesa PiS został wylicytowany za 25 tys. złotych, a pieniądze ze sprzedaży trafiły do Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. 

"Oryginalny" pomysł Platformy skomentował również marszałek Sejmu, Marek Kuchciński. Skomentował, dodajmy, obrazem wartym więcej, niż tysiąc słów.

 

 

 

 

 

yenn/Twitter, Fronda.pl