Platforma Obywatelska ustami swojego lidera, Grzegorza Schetyny zadeklarowała niegdyś, że będzie "opozycją totalną". Dziś neguje każdy pomysł rządu Zjednoczonej Prawicy. Niekiedy jednak Platforma PiS-owi czegoś pozazdrości i... skopiuje jakiś pomysł. 

Politycy największej partii opozycyjnej w polskim parlamencie postanowili wziąć udział w aukcji charytatywnej. Wybór padł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jaki wystawili przedmiot? Pewien słynny... atlas.

„Boże Narodzenie powoli mija, przed nami kolejna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak jak ustaliliśmy z @RobertFelus w @OnetRano podarowany przez niego słynny atlas kotów trafi na aukcję @fundacjawosp. Podpisali się w nim także przyjaciele kotów z @Platforma_org:)”- napisał na Twitterze były szef MON, wiceprzewodniczący PO, Tomasz Siemoniak. 

 

 

 

 

Internauci obśmiali "oryginalność" PO, przypominając, że "słynny Atlas Kotów" i tak jest tylko jeden. Użytkownik Twittera podający się za sympatyka PO wytknął partii Grzegorza Schetyny, że wciąż stara się naśladować PiS. "Przecież mogliście podpisać atlas psów. Zrobić z tego parodie/żart aby wyśmiewać inteligentnie PiS. Ale po co? Lepiej ich gonic"- napisał internauta. 

Przypomnijmy, że egzemplarz podpisany przez prezesa PiS został wylicytowany za 25 tys. złotych, a pieniądze ze sprzedaży trafiły do Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. 

"Oryginalny" pomysł Platformy skomentował również marszałek Sejmu, Marek Kuchciński. Skomentował, dodajmy, obrazem wartym więcej, niż tysiąc słów.

 

 

 

 

 

yenn/Twitter, Fronda.pl