Orban zachwycony Polsko-Włoską współpracą. Powstanie wielka koalicja? - zdjęcie
10.01.19, 13:27fot. screen youtube.com

Orban zachwycony Polsko-Włoską współpracą. Powstanie wielka koalicja?

"Węgry uważają polsko-włoskie starania o stworzenie antyimigranckiej osi w Europie za wspaniałą wiadomość" - powiedział Viktor Orban, który nie ukrywał zadowolenia ze spotkania Mateo Salviniego z politykami Prawa i Sprawiedliwości.

Premier Wegier na specjalnej konferencji prasowej podkreślił, że jest bardzo zadowolony z rozmów jakie podjęła Polska, ponieważ sto daje możliwość iż siły antyimigranckie będą większością w Parlamencie Europejskim.

"Jeśli chodzi o oś polsko-włoską, oś Warszawa-Rzym, to fakt, że w ogóle mogła zacząć się tworzyć jest jednym z najwspanialszych wydarzeń. Zatem wiążę z nią duże nadzieje" - mówił Orban

"Dla nas - a należymy (tj. Fidesz) do Europejskiej Partii Ludowej - oznacza to, że na prawo od EPL są zdolne do tworzenia rządu siły antyimigranckie, które szukają różnych form współpracy. Jest to dla nas i dla EPL dobra wiadomość, bo szczerze powiem, mam po dziurki w nosie tego, że EPL szuka sojuszników wyłącznie z siłami proimigranckimi, z liberałami lub socjalistami" - dodał.

Orban przypomniał również, że jeszcze w ubiegłym roku nazwał Matteo Salviniego bohaterem Europy.

"Węgry mogą się poszczycić tym, iż jako pierwsze dowiodły, że migrację można powtrzymać na lądzie. Przez dugi czas żadne państwo morskie nie zdobyło się na podobny czyn. To, że Salvini pojawił się w polityce rządowej i jako pierwszy europejski polityk powiedział, że można powstrzymać migrację również na morzu, uczyniło go w moich oczach bohaterem. I to, co od tego czasu robi, uzasadnia tę moją opinię" - podkreślił premier Węgier.

mor/PR24/Fronda.pl