Orban: USA i kraje arabskie powinni przyjąć "wędrowców" - zdjęcie
02.10.15, 13:30

Orban: USA i kraje arabskie powinni przyjąć "wędrowców"

5

Premier Węgier Viktor Orban powiedział, że "Stany Zjednoczone i bogate kraje arabskie powinny przyjąć więcej uchodźców z Bliskiego Wschodu".

W wywiadzie dla radia Kossuth, Orban mówił, że niesprawiedliwe jest to, że Australia i Izrael nie przyjmą imigrantów, a musi to robić cała Europa. Dodał, że nie widzi szans na przezwyciężenie obecnego kryzysu migracyjnego, jeśli nie pomogą go rozwiązać: Stany Zjednoczone, Rosja, Chiny czy bogate kraje arabskie. 

Orban dalej uważa, że wśród migrantów z Bliskiego Wschodu są przeważnie tzw. "imigranci ekonomiczni": "Skoro ich życie nie jest zagrożone, dotarli do bezpiecznego kraju, to nie powinni podróżować dalej. Nie można być uchodźcą na papierze i wybierać sobie kraju docelowego". I dodał: "Przynajmniej 80 proc. migrantów to młodzi mężczyźni”.

mm/media/Kossutha

Komentarze (5):

anonim2015.10.2 14:34
Niech premier Orban na siebie uważa, bo kiedyś będzie gdzieś leciał i to się wszystko zmieni.
anonim2015.10.2 19:21
Chciałbym mieć tak oddanego Polsce i Polakom premiera bo już nie mogę na obecny rząd zdrajców i sprzrdawczyków patrzeć.
anonim2015.10.2 20:07
bielzz - nawracaj się wobec tego na Islam! Nie widzisz co się dzieje?? Zwycięska religia tryumfuje! To jest niewątpliwy dowód na jej prawdziwość. Dynamizm Islamu jest zdumiewający a Chrześcijaństwo wymiera bo nie ma za sobą prawdy. Szybko nawracaj się!!!
anonim2015.10.3 0:52
tussistowska wolny potworek kloszardów z pogardą tak tussistowska powstaje nam Polska zezwierzęcono dobo merkelowska cywilizacji naruszeń standardów. O uciszcie mi tę żałość przemarłą zasłońcie kirem obraz w sercu żywy cywilizacji naruszeń standardów gdzie chwytał jak pies Tuszczenka za gardło i resztki jadła bezbronnym wyrywał. Tak tussistowska powstaje nam Polska. Agamemnon Przestępczość władzy Agamemnon blog
anonim2015.10.3 12:12
@Antyzamach spadaj na swoja planetę terroru gwałtów i morderstw . Islam to nie rligia to zamordyzm to co tworzy się gdy wchodzi islam to przedsionek piekła kompletny brak miłosierdzia to nie są przymioty Boga ,które prezentuje islam to przymioty szatana i do niego należy ta religia jak i wiele innych. My katolicy mamy prawdziwy kontakt z Bogiem i takich demonów wyrzucamy w imieniu Jezusa Chrystusa . Matka Boga Najświętsza Maryja jest naszą Królową , Królową Polski i nie dopuści islamu aby zdominował Polskę Jej królestwo ,które Jezus ukochał gdyż Polacy ukochali Jego i Jego Matkę Maryję , więc lepiej Ty kolego się nawróć bo tak jak w 1683 pod Wiedniem tak i teraz islam natknie się na potężny opór właśnie w tym kraju. "A bramy piekielne go nie przemogą " nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię bo czas jest krótki . Z Panem Bogiem