ONZ. Zamiast pomocy ubogim krajom - depopulacja i ,,prawa reprodukcyjne'' - zdjęcie
01.04.20, 06:25Fot. Jurgen via Flickr, CC BY 2.0

ONZ. Zamiast pomocy ubogim krajom - depopulacja i ,,prawa reprodukcyjne''

20

Na przełomie marca i kwietnia miała się odbyć 53. sesja Komisji ONZ ds. Populacji i Rozwoju. Wydarzenie zostało odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Proponowana treść dokumentu końcowego sesji zawiera postulaty zapewnienia „praw reprodukcyjnych i seksualnych” oraz wdrażania koncepcji depopulacyjnych. Zdaniem autorów projektu aktu, realizacja tych zamierzeń ma być sposobem zwalczania zjawiska niedożywienia na świecie. Ignorują oni przy tym fakt marnowania żywności i problemów z jej dystrybucją.

Teoretycznie, celem konferencji ludnościowych oraz sesji Komisji ds. Ludności i Rozwoju, jest działanie na rzecz polepszenia sytuacji humanitarnej na świecie. Wspomniana sesja miała być poświęcona problemom związanym z odżywianiem i rozprowadzaniem żywności. W rzeczywistości jednak, w projekcie dokumentu przemycone zostały postulaty o charakterze depopulacyjnym, związane również z propagowaniem idei kontroli narodzin.

Proponowany akt w mało rozbudowany sposób odnosi się do problemu niedożywienia i głodu w Afryce. Głównym jego przesłaniem jest kontrowersyjne założenie, że zasoby naturalne się kurczą, a populacja się rozrasta, co miałoby być powodem, dla którego na świecie wciąż panuje głód. Jeden z fragmentów szkicu dokumentu wprost wskazuje, że kluczowe dla zwalczenia problemów z niedożywieniem na świecie jest promowanie „zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego oraz praw reprodukcyjnych” (par. 19). Wszystko po to, by na świecie rodziło się mniej dzieci, a co za tym idzie było mniej osób do wyżywienia. Autorzy aktu nie zauważają jednocześnie, że, zgodnie z szacunkami, rocznie marnowanych jest około 1,3 mld ton jedzenia. Ignorują również liczne głosy ekspertów wskazujących na to, iż głównym problemem nie jest brak żywności, a trudności z jej dystrybucją i dostępem do niej.

Komisja ds. Ludności i Rozwoju jest jedną z ośmiu komisji funkcjonujących przy Radzie Społecznej i Gospodarczej ONZ. Działa od 1946 r., a od 1994 r. do jej głównych zadań należy monitorowanie wdrażania postanowień Programu Działań Międzynarodowej Konferencji nt. Populacji i Rozwoju w Kairze. To właśnie za sprawą tej konferencji do oficjalnego międzynarodowego dyskursu przedostała się koncepcja „praw reprodukcyjnych”. Ostatecznie, dzięki sprzeciwowi licznych państw, zakres pojęciowy tego terminu został w dużej mierze ograniczony (choć nadal budzi kontrowersje). Wskazano również jednoznacznie, że aborcja nie może być postrzegana jako jedna z metod planowania rodziny, a kraje zobowiązane są do jej przeciwdziałania.

Organy ONZ związane z ludnością i rozwojem od dziesięcioleci promują idee neomaltuzjanizmu. Rozrost populacji - czyli de facto rodzenie się nowych dzieci - ukazują jako problem i zagrożenie dla globalnego bezpieczeństwa. Dlatego, zamiast skupiać się na rozwiązywaniu najbardziej palących problemów ludzkości, propagują depopulację i kontrolę urodzeń, które mają być realizowane dzięki tzw. prawom reprodukcyjnym i seksualnym. Stąd fakt umieszczenia takich postulatów w dokumencie dotyczącym problemów związanych z walką z niedożywieniem niestety nie dziwi” - powiedziała Karolina Pawłowska, Dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Instytutu Ordo Iuris.

Ordo Iuris

Komentarze (20):

Jolanta2020.04.1 13:50
Niech się wreszcie ci z ONZ, WHO i innych sekt opamiętają! Niech zakończy się hipokryzja! Niech ten 1 % ludności Ziemie przestanie trzymać w szachu 99 % pozostałych, czyli większość! Niech nie myślą o pomnażaniu swoich olbrzymich majątków kosztem biednych, słabych, niedożywionych, głodujących, wyrzucanych ze swojej ziemi dla wydzierania z Ziemi bogactw naturalnych! Niech nie posyłają prywatnych "armii" na okaleczanie i zabijanie niewinnych i bezbronnych dla zysku! Niech przestaną być pasożytami i hienami większości populacji Ziemi! Niech skończą z obłudą i fałszem, że trzeba dokonywać depopulacji, aby nie zbiednieli! Biedaczki, będą mieć parę miliardów USD czy EUR czy GBP mniej! NA CHLEB IM NIE STARCZY!!! Co za sromota! Jak Wam nie wstyd - ludzie z tzw. rynków finansowych, którzy manipulujecie państwami i całymi narodami?! Puszczacie je z torbami! TERAZ TEŻ - ZA POMOCĄ KORONAWIRUSA - DOKONUJE SIĘ SKOK NA PAŃSTWA I NARODY, ABY JE JESZCE BARDZIEJ ZUBOŻYĆ. ABY STALE BYŁY NA ŁAŃCUCHU "WIELKICH TEGO ŚWIATA"! ŁAŃCUCH JEST CORAZ KRÓTSZY! A ci "wielcy" to ostatnie szuje, które wyzuły się z CZŁOWIECZEŃSTWA! Jak te hieny mogą spokojnie spać, gdy przez nich inni umierają, są sprzedawane w niewolę, pracują ponad miarę - w tym miliony DZIECI!!! Jak mogą spojrzeć sobie w twarz, gdy rano wstają?! Czas się opamiętać światowa lichwo! Czas jest krótki!
Torchwood2020.04.1 10:03
No i co z tego, że jest nadprodukcja żywności, skoro ta nadprodukcja jest gdzie indziej niż głód, i nie ma jak tej żywności przetransportować - brak infrastruktury. Prostą prawdą jest, że w większości miejsc gdzie panuje głód rozmiar populacji przekracza możliwości produkcji żywności w tych miejscach - w takich miejscach po prostu powinno mieszkać mniej ludzi.
Blueberry2020.04.1 12:33
Dokładnie, to co się marnuje to przede wszystkim produkty o małej trwałości, warzywa, owoce, mięso, pieczywo. Brutalna prawda jest taka że każdy kontynent musi przede wszystkim sam się żywić. Pomoc w okresie głodu, raz na jakiś czas - jak najbardziej, koniecznie! Ale żeby tak na co dzień wysyłam im nasze kanapki to musielibyśmy ponieść koszty które jako podatników nas przerosną (nas, bo niby skąd państwa mają pieniądze?). Nie koszt jedzenia jest problemem, ale koszt transportu.
anonim2020.04.1 9:43
Powyższy fragment wykładu Bill Gates'a z 2015 roku może w obecnej sytuacji zastanowić: proroctwo czy planowanie? "...Pojawi się wirus,który pomimo zakażenia,pozwala czuć się na tyle dobrze,by wsiąść do samolotu, albo przejść się na rynek.Źródłem wirusa może być natura, tak jak Ebola, albo bioterroryzm..." źródłu:http://zbigniew1108.neon24.pl/post/154155,pojawi-sie-wirus-ktory-pomimo-zakazenia-pozwala-czuc-sie
Randki kamerki pokazy skype!2020.04.1 9:37
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.paniedzis.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
anonim2020.04.1 9:27
milion chinczykow, 10 milionow chinczykow, 100 milionow chinczykow, miliard chinczykow, 10 miliardow chinczykow, 100 miliardow chinczykow, o o, chyba koniec
Agnieszka Dz. 2020.04.1 8:32
Prawie 25 tysiecy osób umiera codziennie z głodu, w tym prawie 15 tysiecy dzieci. Świat płacze nad ofiarami koronawirusa, ofiary głodu, to biedna Afryka, nad nimi nikt nie płacze.
matis892020.04.1 10:17
Powiedz to swoim ideologicznym masońskim lewakom miliarderom i tym lewackim hitlerowcom z ONZ którzy chcą depopulacji, więc koronny wirus jak znalazł, którzy chcą aborcyjnego mordowania dzieci i sodomskiej demoralizacji.
Wojtek Polak2020.04.1 8:10
w onz usadowili się sami zwyrodnialcy lewaccy. lewactwo jak ich poprzednicy {jakobini bolszewicy naziści faszyści komuniści} mają nie pohamowaną żądzę mordowania. kiedyś mordowali wrogów klasowych i narody uważane za podludzi nazywając ich brudem śmieciem czy wrzodem zatruwającym ziemię. dzisiaj nazywają ludzi rakiem który toczy ziemię. mordują najsłabsze bezbronne istoty ludzkie poprzez aborcję eutanazję. jeśli nie będziemy walczyć z tą nową czerfono-tęczofą zarazą to czeka nas rzeź jakiej nigdy dotąd świat nie widział bo to jest chora spatologizowana ideologia {cywilizacja śmierci}.
iza2020.04.1 8:33
A Ty co masz do zaproponowania oprócz wyzwisk? Marnowanie jedzenia jest problemem, ale walka z nim nie rozwiąże wszystkich problemów, jeżeli Afryka, Ameryka Środkowa i Ameryka Południowa będą rozmnażały się, jak króliki. Setki gatunków roślin i zwierząt znika z tego świata, bo ludzie niszczą siedliska pod pola uprawne, drogi i drogie osiedla. Upowszechnienie antykoncepcji i ograniczenie przyrostu ludność o co najmniej 20% jest konieczne dla przetrwania ludzkości. Rozmnażanie się po katolicku, czy islamsku to kręcenie bata na ludzkość.
iza2020.04.1 7:57
Problem jest przeludnienie i głód,a marnowanie jedzenia jest jednym z przyczyn głodu. Depopulacja tak, podobnie jak wszelkie działania edukacyjne i karne wobec osób marnujących żywność.
Wojtek Polak2020.04.1 8:16
''Depopulacja tak...'' czyli co będziesz nakłaniać lewaków do grupowych samobójstw. wiedziałem że lewactwo to chora patologiczna sekta
iza2020.04.1 8:29
Jak masz trollować to sobie daruj. Nie chodzi o żadne zabijanie, ale o stosowanie antykoncepcji, zachęcanie kobiet do edukacji i zmianę myślenia ludzi - nie ilość dzieci, które z głodu umierają, ale jakość rodzicielstwa - dwoje/troje dzieci, które można wyżywić. Nie rozmnażanie się jak króliki (według nakazów różnych religii), ale odpowiedzialne rodzicielstwo i kary za przemoc w rodzinie i gwałty.
Maria Blaszczyk2020.04.1 9:18
Nawet niekoniecznie "zachęcanie do edukacji". Edukację wystarczy umożliwić. A wtedy dzietność spada. Sama z siebie.
Wojtek Polak2020.04.1 13:53
chodzi ci o dostęp do edukacji stworzonej przez who . to nie jest edukacja tylko jej jakaś karykatura. stworzona przez pedofilow i lewackich świrów. to wsadź sobie ją w buty może mądrzejsza nie będziesz to przynajmniej troszeczkę wyższa.
Nemo2020.04.1 11:59
Uspokój się Iza, zaproponuj antykoncepcję 1,5 miliardowi muzułmanów to w pierwszej kolejności z tobą zrobią porządek,
anonim2020.04.1 7:38
ONZ i jego agendy są na usługach masońskich korporacji, lichwy, szatana? Masoni (gadzie srebrniki) przejęli każdą instytucję, co ma lub może mieć wpływ na ludzkość w znaczeniu świata i narodowych państw?
Stani2020.04.1 6:45
Ludzkość to rak tej planety
T2020.04.1 7:02
Oprócz ciebie oczywiście. Reszta to śmieci, a ty jesteś oczywiście bóstwem, któremu reszta zaśmieca planetę.
anonim2020.04.1 7:26
rakiem ziemi, danej nam przez Stwórcę, są masoni iluminaci i lichwa?