W Stambule odbędzie się pierwszy Światowy Szczyt Humanitarny. Jednym z tematów ma być wprowadzenie światowego podatku na rzecz ONZ. Jak twierdzi "Nasz Dziennik" pieniądze mogą być przekazywane na rzecz finansowania aborcji i antykoncepcji w krajach rozwijających.

Jak informuje "Nasz Dziennik" "inicjatywa wprowadzenia podatku na działalność Organizacji Narodów Zjednoczonych ma być przedstawiona podczas zwołanego po raz pierwszy Światowego Szczytu Humanitarnego". Spotkanie z udziałem przedstawicieli rządów, biznesu i sektora społecznego zaplanowano na maj w Stambule.

Jednym z argmunetów za wprowadzeniem globalnej daniny podawana jest okoliczność, że ONZ nie posiada niezależnego źródła dochodów, a środki, którymi obecnie dysponuje, pochodzą głównie ze składek państw członkowskich. Pieniądze z podatku trafiłyby na tzw. fundusz „podstawowych praw człowieka”.

"Teoretycznie podatek miałby służyć pomocy ofiarom kryzysów humanitarnych, np. syryjskim imigrantom, i w ten sposób wzmocnić malejącą rolę samej organizacji. Szkopuł w tym, że za działalność humanitarną radykalna część członków uważa finansowanie zabijania nienarodzonych czy antykoncepcji w krajach rozwijających się – choć oficjalnie aborcja nigdy nie została uznana za prawo człowieka" - pisze "Nasz Dziennik".

mko/Nasz Dziennik

<<< ZOBACZ CO WARTO PRZECZYTAĆ!!! >>>