Onet: PiS przeciąga polityków Porozumienia. Mają padać obietnice i groźby  - zdjęcie
02.05.20, 20:32Fot. screenschot: Youtube - Prawica MEDIA

Onet: PiS przeciąga polityków Porozumienia. Mają padać obietnice i groźby

35

Portal Onet.pl donosi, jakoby Prawo i Sprawiedliwość podjęło już działania w celu przejęcia posłów Porozumienia. Politykom mają być rzekomo oferowane ministerialne stanowiska i posady w spółkach państwowych.

Zdaniem dziennikarzy Onetu przed głosowaniem nad ustawą o wyborach korespondencyjnych, nad którą wciąż debatuje Senat, PiS stara się przeciągnąć posłów z partii Jarosława Gowina. Aby to zrobić, posłom Porozumienia mają być oferowane stanowiska w rządzie i spółkach skarbu państwa. Pozostający anonimowymi rozmówcy portalu z Porozumienia twierdzą, że nagrywają te rozmowy.

-„Oferta była bardzo jasna. Stanowisko w zarządzie spółki skarbu państwa z bardzo wysoką pensją. Setki tysięcy rocznie. Do tego praca dla grupy moich współpracowników. Wszystko zaraz po głosowaniu dotyczącym wyborów samorządowych. Oczywiście, musiałbym wtedy zrzec się mandatu poselskiego” – mówi jeden z informatorów portalu.

Zdaniem Onetu politycy PiS zastanawiają się, jak było możliwe, że Jarosław Kaczyński nie był przygotowany na ewentualny bunt Gowina. Posłowie partii rządzącej mają wprost mówić o tym, że błędem było zaoferowanie politykom Porozumienia tak dobrych miejsc na listach wyborczych.

PiS ma mieć kilka planów na wypadek ewentualnego buntu posłów Porozumienia w głosowaniu nad ustawą o wyborach korespondencyjnych. Ma to być m.in. zorganizowanie wyborów stacjonarnych w maju, zarządzenie na terenie kraju stanu klęski żywiołowej bądź zorganizowanie wyborów w sierpniu. W grę wchodzą również przedterminowe wybory do Parlamentu.

kak/Onet.pl, DoRzeczy.pl, Interia.pl

Komentarze (35):

Walter2020.05.3 13:56
Za kilka miesięcy pogłębi się recesja gospodarcza, zwiększy się bezrobocie, powiększy się ilość zbankrutowanych firm, ceny mocno wzrosną, inflacja będzie galopująca, a służba zdrowia będzie w stanie zapaści. Szanse na reelekcję namiestnika Jarosława Kaczyńskiego czyli Andrzeja Dudy znacząco spadną. Dlatego Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda chcą przeprowadzić wybory w maju, w czasie pandemii koronawirusa, nawet kosztem zdrowia i życia biorących udział w głosowaniu. Jarosław Kaczyński chce zmusić Polaków do wyboru na drugą kadencję swojego namiestnika Andrzeja Dudę, żeby przez następne pięć lat łamał konstytucję, zgodnie z jego wskazówkami. Nie jestem w stanie zrozumieć motywów wyborców, chcących głosować na Andrzeja Dudę. Działania polityków z PiS-u można określić jako "po trupach do władzy".
Jestem z Białegostoku2020.05.3 12:17
Biorąc pod uwagę to że tzw opozycja , a mówiąc prawdę zdrajcy Polski biorą kasę na działalność z budżetu kraju i od bogatych mocodawców z moskwy i berlina to mają słabiutkie wyniki. W każdej kadencji były przetasowania, przechodzenie z klubu do klubu, odchodzenie i pozostawanie posłem niezależnym itd itp. Myśle że Kaczyński drugi raz nie popełnił tego błędu co kiedyś przy koalicji z Samoobroną i LPRem. Drugi raz to się nie zdarzy, i chociaż nie wszystkike działania Dudy, Morawieckiego, Kaczyńskiego popieram to będę na nich głosował. Kaczyński jest stały w swoich działaniach i jak to powiedziała Kidawka , jemu zależy tylko na Polsce. Na czym zależy totalitarnym? Ich rządy pokazały dobitnie. Pozostańmy z Bogiem i módlmy się za rządzących aby Duch Święty dodawał im odwagi , roztropności i mądrości.
Walter2020.05.3 8:21
Austriak G. Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński wyłudził od niego łapówkę dla księdza Rafała Sawicza w wysokości 50 tys zł. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty z banku. Prokuratura podległa Zbigniewowi Ziobro nie zajęła się sprawa. Afery PiS-u: Getback, Srebrna, PCK, Skoki, Pegasus, KNF, CBA, NBP, Bartłomieja Misiewicza, Stanisława Koguta, Jana Szyszki, Michała Dworczyka, Łukasza Piebiaka, Mariana Banasia, Mariusza Morawieckiego..... Jarosław Kaczyński przejmuje cały wymiar sprawiedliwości, a politycy z PiS-u są ponad prawem. W naszym kraju nie ma już trójpodziału władzy i niezawisłości sądów. Polska nie jest już państwem praworządnym i demokratycznym. Wybory prezydenckie zostaną sfałszowane, a dyspozycyjny politycznie w stosunku do PiS-u Sąd Najwyższy uzna wybory za ważne.
mordechaj2020.05.2 22:48
To się nazywa brudna polityka. Ale wymienione w artykule metody to tylko część z repertuaru spotykanego w polityce. Pokazano tylko marchewkę (stanowiska, pieniądze), ale jest też kij w postaci zastraszania i szantażu (obyczajówka, teczki SB, sprawy kryminalne). Zarówno marchewka jak i kij są w użyciu, przy werbowaniu posłów Porozumienia przez PiS. Jeśli któryś z posłów Porozumienia przejdzie na stronę PiS podczas głosowania, to będziemy wiedzieć, który ma najwięcej za uszami.
Kris2020.05.3 1:26
No cóż Eskimosie, powinni siedzieć cicho i czekać na egzekucję.Cieszy mnie to, że wreszcie prawa strona sceny politycznej potrafi odpowiedzieć pięknym za nadobne i radzi sobie w odbijaniu gnoju jaki spada od 12 lat na Patriotów walczących z koalicją byłych zaborców i Eskimosów.Wasz czas się skończył.Czas na PRAWY SIERPOWY.10.9.8.7.6.5.4.3.2.1.0. ... K.O.
Urszula2020.05.3 13:52
Ale odlot. :D Wróciłeś z balangi?
M.a2020.05.2 22:41
Ale się Onet napracował żeby odkryć to, że Porozumienie weszło tylko dlatego, że startowało z list PiS.
anonim2020.05.2 22:39
Gdyby ci ludzie byli dojrzali to nie wyczynialiby numerów. Wiedzieli, że wchodzą w koalicję, znali zasady, pewnie bez koalicji nie mogliby marzyć o wejściu do Sejmu i uzyskaniu wpływu na rządzenie, ale jak widać lojalności brak, honoru brak. Może faktycznie zamordyzm Tuska, bądź jemu podobnych, byłby najlepszym rozwiązaniem dla tego typu ludzi.
Huehue2020.05.3 12:16
Zaraz zaraz. Tych polityków wybrała koalicja, czy obywatele. Oni służą państwu, czy pis? Zamordyzm tuska? Być może. Ale jak nazwać powrót Polski do standardów komunistycznych przez pis. Ta partia chce mieć swoich ludzi w każdym aspekcie życia obywateli.
gośka2020.05.2 22:19
a wyobraźcie sobie jakby wybory odwołano...i kto właściwie by rządził krajem? Unia by wszystko rozstrzygała?...PIS to i tak patrioci...bo teraz to za karę Opozycja powinna wygrać ten cały syf z epidemią...a niech się użerają i staczają Polskę na drugie dno...Opozycja ma program wyborczy - destabilizacja państwa...i co najsmutniejsze, niektórzy idą w ślepo w ten program...u mnie w robocie też tworzyli fałszywy chaos...a oskarżyli mnie, że wprowadzam chaos...byli tak bezczelni, że do Sądu Pracy przekazali swoje maile jak robią dokumentację wstecz.....oczywiście wcześniej Sąd Rej. udawał ślepego i zamglonego...a Sąd Pracy zrobi zapewne to samo...no cóż, przepracowani byli...w takim chaosie łatwo ukrywać przekręty...i oni to wiedzieli...ale sprytni byli że odwracali zawsze prawdę...no i wyleciałam prawie jako zbir...i oni nie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności, bo prawo w Polsce jest zablokowane sędziami niedoukami i ignorantami prawa...i gdy mi Policja komputera nie zabezpieczyła to teraz ja będę się tłumaczyć, że podrobiłam e-maile bo komputer pewnie na śmietniku...a fałszywi świadkowie zawsze się znajdą za premie i nagrody
Wiesław Kaloryfer2020.05.3 9:02
"a wyobraźcie sobie jakby wybory odwołano...i kto właściwie by rządził krajem?" Rządziliby ci, którzy rządzą. Po ogłoszeniu stanu klęski żywiołowej nie byłoby możliwym przeprowadzenie wyborów (jakichkolwiek) szybciej niż 90 dni po ustaniu tego stanu. A stan mógłby być przedłużany do czasu ustania przyczyn jego wprowadzenia (ustania epidemii). Jeżeli w tym czasie miałaby normalnie ustać kadencja któregokolwiek wybieralnego w wyborach organu (np. prezydenta), to ta kadencja z mocy prawa przedłuża się o czas epidemii i przeprowadzenie nowych wyborów (art. 228 ust. 7 Konstytucji).
Dam2020.05.3 18:19
Nie oczekuj od wyznawców PISu zbyt wiele. Oni nie są po to, żeby myśleć, oni są po to, żeby bezmyślnie głosować. Nawet TVP "przypadkiem" dało dokładną instrukcję, pod którym kwadracikiem na liście jest PAD.
ladychapel2020.05.2 21:29
Macie "fachowcy" skan jednej z kart pakietu wyborczego. https://ocs-pl.oktawave.com/v1/AUTH_2887234e-384a-4873-8bc5-405211db13a2/spidersweb/2020/04/poczta-polska-wybory-korespondencyjne-pakiet-do-glosowania-karta-wyborcza-oswiadczenie-1.jpeg Bezpieczeństwo moich danych osobowych w rękach fachowców z PiSu jest co najmniej zagrożone
Swan2020.05.2 21:59
nie pieprz bez sensu
Nie oni piersi w pisich jest ich setki2020.05.2 21:03
Okazuje się ze politycy to szmaty
katolicka kretynizacja polski2020.05.2 21:01
Ciekawe kto będzie trzymał za sznurki gdy do swego brata odejdzie król marionetek Kałczyński? Przecie pozarzynają się w PiSdziaki między sobą o schedę po pokurczu!
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.2 20:48
Czyli tak po naszemu: PiS obciąga politykom Porozumienia. PiS obciąga z połykiem i mlaskaniem. Więc teraz zobaczymy kto ma godność, a kto jest zwykłą polityczną koooorwą.
Po 11 jestem obojętny2020.05.2 22:35
Nie czytam twoich dyrdymałów .
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.2 22:39
Szalom. A ja ich nawet nie piszę.
Po 11 jestem obojętny2020.05.3 0:04
Tylko nie szalom lewaku .
what about penguins?2020.05.2 20:41
Zaraz zaraz, to ci od Gowina nie byli do tej pory w PiSie i nie zasiadali w RN spółek skarbu państwa? https://pl.wikipedia.org/wiki/Zjednoczona_Prawica https://wideo.wp.pl/ludzie-jaroslawa-gowina-do-wyrzucenia-ze-spolek-skarbu-panstwa-szef-porozumienia-reaguje-6504734324099201v
Huehue2020.05.3 12:13
Ojczyznę dojna Pisowi racz dać Panie.
man.of.Stagira2020.05.2 20:40
W y c i ą g przy użyciu którego PiS przeciąga został skonstruowany przez inżynierów Elona Muska w trakcie prac na wysłaniem człowieka na Marsa. To sporo wyjaśnia.. . (ironia)
pat2020.05.2 20:38
Uświadamiają , nie przeciągają. Oni są z list PISu i nikt ich tam siłą nie brał, przeciągania tych posłów dokonuje totalna.
Huehue2020.05.3 10:47
Piękny eufemizm. Czyli szukanie wśród posłów i ich rodziny ludzi, którzy mają problemy finansowe. Lub straszenie, że ich firmy będą prześwietlanie przez urzędy to uświadomienie? Już zapomnieli, jak pis chciał pieniędzmi państwowymi przekupić posłankę Beger? Zamist słowa uświadamianie bardziej pasuje bolszewicko, białoruskie, rosyjskie metody.
pat2020.05.3 13:05
Ty z pewnością znasz lepsze uświadamianie - lewacko- UBeckie- seryjny samobójca, albo sznur na szyję, tortury, kamień i pod wodę, jak z ks. Popiełuszką.
Huehue2020.05.3 13:15
Ale po co tak daleko sięgać pamięcią. Ubeckie metody pis zastosowanie znalazły podczas śmieci pani Bildy.
pat2020.05.3 14:03
Samobójstwo Blidy porównujesz, durniu do dziesiątków morderstw UBeckich oprawców, często połączonych z torturami ? Ubek, jak to Ubek - nie ma rozeznania w sprawach moralnych, takie umiejętności są mu obce.
Huehue2020.05.3 15:03
Wiec mówisz, że jedno Zycie jest mniej warte w porównaniu do większych strat? Tak właśnie myślą komuchy. Jednostka się nie liczy.
pat2020.05.3 15:18
No i jak tu mordercy wytłumaczyć, czym różni się morderstwo od samobójstwa ? Nijak. Bo morderca ma według swoich zasad prawo do mordowania. Amen.
Huehue2020.05.3 15:33
Po pierwsze wciąż są wątpliwości czy to było samobójstwo. Po drugie, co w pis robi sędzia Kryze, co robi tam piotrowicz, co robi tam Leonard Krasulski?
pat2020.05.3 16:00
To, co takie typki antypolskie, jak ty - w Polsce- korzystają z grubej kreski, która dała wam amnestie i nie rozliczyła waszych czynów.
hueue2020.05.3 16:10
Uuuu, zaczyna sie brak argumentow, a wyjazdy personalne. Niestety, ale na mnie to nie dziala, bo znam to podejscie od dawna. Czyli odhumanizowane rozmowcy, aby uciec od tematu. A ja wciaz pytam. Co w Pis robi sedzia kryze, ktory wysylal opozycjonistow do wiezienia. Co robi prokurator Piotrowicz, ktory czasami bawi sie w adwokata i broni ksiedza pedofila z Tylawy, i inni? I naprawde, nie przeszakdza ci, ze PIS wykorzystike majatek Polski, aby przekupic nim poslow opozycji?
pat2020.05.3 18:14
To, co robi PIS, jest dalekie od doskonałości, ale dranie, takie jak ty, nie mają najmniejszego prawa oceniania innych. Przynajmniej jakiś tam majątek Polska ma, bo za twoich mafiozów, do których twoja koleżanka Blida należała, był, jak sami to określali h.., d..a i kamieni kupa i opasłe konta zagraniczne ze złodziejskiej grabieży Polski.
hueue2020.05.3 18:39
No i znowu dwie wycieczki personalne. Staram sie ciebie szanowac jako rozmowce. Nic o tobie nie wiem, wiec skupiam sie na argumentach za moimi tezami. W moich wypowedziach odnosze sie do tego co robi PIS, i dlaczego mi sie to nie podoba. No dobrze, PIS wg ciebie nie jest doskonaly, ale reszta to dranie. Jasne, nikt nie jest doskonaly, ale czy oni nie mieli byc dobra zmiana? Sa lepsi, bo inni sa gorsi? Ja mam problem z PIS, bo to co robia kojarzy mi sie z czasami komuny. Wiadomosci przypominaja Dziennik Telewizyjny. Wszystkie glosowania przeprowadzansa do skutku, lub przerywane aby zdyscyplinowac poslow PIS. Opozycja nie dostaje glosu, ustawy dostaja na krotko przed glosowaniem. Przeciez maja wiekszosc, dlaczego tak sie spiesza, dlaczego przepychaja ustawy w nocy. Dlaczego obsadzaja wszystkie stanowiska w panstwie. Dlaczego przekupuja opozycyjnych politykow. Moze poprzednie rzady byly slabe, ale takiego upadku standardow nie bylo nigdy. A ostatnie dzialania to nawet nie wiadomo jak nazwac. PIS sam przeprowadza wybory, na podstawie prawa, ktore nie istnieje. Czy my naprawde jeszcze jestesmy panstwem prawa? Panstwem gdzie szanuje sie jakies standardy?