Ojcowie są szczęśliwsi niż bezdzietni - zdjęcie
07.09.14, 19:18Ojcowie są szczęśliwsi niż bezdzietni (fot. sxc. hu)

Ojcowie są szczęśliwsi niż bezdzietni

6

Badanie zostało przeprowadzone przez Australian Unity Welbeing Index. Według naukowców ojcowie uważają się za szczęśliwszych, niż mężczyźni bezdzietni. Co ciekawe, nie można tego powiedzieć o kobietach; uważają się za szczęśliwe na podobnym poziomie niezależnie czy mają dzieci, czy nie.

Według Wellbeing Index ojcowie czwórki dzieci są szczęśliwsi niż ojcowie jednego lub dwóch dzieci: chyba, że mają wyłącznie córki. Ojcowie czterech córek są bowiem mniej szczęśliwi niż ojcowie czterech chłopców lub dzieci obu płci. Najszczęśliwsi są jednak ojcowie trójki dzieci.

Według autorki raportu Melissy Weinberg nie da się jednoznacznie powiedzieć, dlaczego ojcowie czterech córek są mniej szczęśliwi. Zazwyczaj są jednak w gorszym zdrowiu i żyją na niższym standardzie. „Jest możliwe, że czują, iż mają mniej do zaoferowania, mniej wiedzy do przekazania, niż wówczas, gdy mają syna”  - wyjaśnia dr Weinberg.

Uczona dodaje, że inne badania wskazują, że jeżeli mężczyzna ma przynajmniej jednego syna, to spędza z dziećmi więcej czasu. 

pac/news.com.au

Komentarze (6):

anonim2014.09.7 19:31
Zapytam męża, mamy 3.
anonim2014.09.7 22:03
@Marek22 Nawet to,że po wojnie komuniści zlikwidowali naukę logiki w szkole nie usprawiedliwia bezmyślności.Z artykułu w żaden sposób nie wynika teza:"księża i zakonnicy z założenia są nieszczęśliwi". @AnitaF Co właściwie koleżanka krytykuje?Metodologię badania,autorkę badania,ośrodek ,który badanie zlecił,czy red.Terlikowskiego ,że na portalu Fronda ukazał się news na temat tego badania?
anonim2014.09.8 0:02
A Terlikowskiemu wciąż mało. Taki łapczywy na to swoje szczęście.
anonim2014.09.8 0:08
Potwierdzam, żona i dwójka dzieci...
anonim2014.09.8 6:01
@AnitaF Odnosząc się do wniosków z badania twierdzisz ,że jest to krytyka "krótkomyślności" redaktora piszącego news o tym badaniu??? Facepalm...
anonim2014.09.8 20:49
@GenesisX Logika.To ,że ktoś jest szczęśliwszy niż inny nie oznacza ,że ten inny jest nieszczęśliwy.Poziom "szczęścia" to nie jest system binarny.osoba wygrywająca milion zł jest szczęśliwsza niż ktoś kto wygrał 100 tys. i to nie oznacza ,że ten który wygrał 100 tys.jest nieszczęśliwy. @AnitaF Jazda po dziennikarzu bo ośmielił się napisać o badaniu ,którego wnioski Ci się nie podobają i się z nimi nie zgadzasz za pomocą krytyki tychże wniosków to "ironia"?Przyznam się ,że sam na to bym nie wpadł.Mi przyszedł do głowy znacznie prostszy mechanizm psychologiczny:często ludzie jesli nie mogą zakwestionować faktów atakują osobę ,która te fakty podaje.