Ojciec Święty otrzymał w darze... ser - zdjęcie
26.02.16, 20:30

Ojciec Święty otrzymał w darze... ser

1

Papież spotkał się z grupą więźniów i wolonariuszy ze Wspólnoty Papieża Jana XXIII. Otrzymał od nich dość nietypowy prezent. 

Franciszek spotkał się na audiencji ogólnej z grupą 200 więźniów i wolontariuszy ze Wspólnoty Papieża Jana XXIII. Od lat zaangażowana jest ona we Włoszech w pracę z osadzonymi w zakładach karnych, skoncentrowaną na przywracaniu ich społeczeństwu. Program zatytułowany „Wspólnota wychowująca razem z więźniami”, w którym uczestniczy aktualnie 200 osadzonych, przynosi doskonałe wyniki.

„We Włoszech 75 proc. więźniów po wyjściu na wolność wraca do swej przestępczej działalności, a z naszych podopiecznych robi to tylko 10 proc.” – podkreśla odpowiedzialny za program reedukacji Giorgio Pieri, który towarzyszył dziś obecnym i byłym więźniom na placu św. Piotra. W darze przekazali oni Papieżowi ogromny „ser przebaczenia”. Został on wyprodukowany w prowadzonym przez wspólnotę gospodarstwie rolnym.

„Dałem Ojcu Świętemu wspaniały ser wytworzony rękami ludzi, którzy popełnili wiele zła. Pokazuje to, że nawet najgorszy człowiek może w swym życiu uczynić coś dobrego” – podkreśla Antonello Gudagni, były więzień, który dzięki wspólnocie wrócił do normalnego życia. Przypomniał on zarazem, że Wspólnota Papieża Jana XXIII pozwala przestępcom doświadczyć sprawiedliwości reedukującej, która przynosi o wiele lepsze rezultaty, niż praktykowana w więzieniach sprawiedliwość zemsty czy kary. „Odzyskany dla społeczeństwa i zredukowany przestępca naprawdę może stać się nowym człowiekiem i spotkanie z Papieżem pozwoliło nam w to z nową mocą uwierzyć” – powiedział Gudagni.

daug/pl.radiovaticana.va 

Komentarze (1):

anonim2016.02.26 21:02
Srają muchy. Będzie wiosna.