Ks. Guz o tych, którzy odpowiadają za zbrodnię na bł. Popiełuszce  - zdjęcie
16.04.15, 12:06Ks.prof. Tadeusz Guz (fot.Naszdziennik.pl)

Ks. Guz o tych, którzy odpowiadają za zbrodnię na bł. Popiełuszce

5

W miniony wtorek na KUL odbyła się konferencja naukowa cktóra towarzyszyła trwającej na uczelni peregrynacji relikwii męczennika „Solidarności”.

Jednym z prelegentów był ks. prof. Tadeusz Guz, kierownik Katedry Filozofii Prawa KUL. Wygłosił on wykład pt. „Bł. ks. Jerzy Popiełuszko jako męczennik systemu komunistycznego”. – Oczywistą tezą jest, że w sprawie morderstwa kapelana „Solidarności” albo decyzję o zabójstwie, albo informację o takiej akcji mieli do dyspozycji gen. Jaruzelski i gen. Kiszczak wraz z plenum KC PZPR i całym rządem, co tak czy inaczej czyni ich formalnie współodpowiedzialnymi za tę zbrodnię – stwierdził ks. prof. Guz.

Cały wykład ks. prof. Guza można zobaczyć Tutaj:

 

Sab/Naszdziennik.pl

Komentarze (5):

anonim2015.04.16 14:31
Wypowiedz Ks.Jerzego Popieluszki z 08.10.1984 r. w Bytomiu jest dzis aktualna. Jak widac polityka obecnego rzadu calkowicie jest zgodna z trescia tej wypowiedzi.
anonim2015.04.16 14:36
Oto wypowiedz blogoslawionego ks. Jerzego:" Ważną sprawą dla chrześcijanina jest uświadomienie sobie, że źródłem sprawiedliwości jest sam Bóg. Trudno więc mówić o sprawiedliwości tam, gdzie nie ma miejsca dla Boga i Jego przykazań, gdzie słowo: „Bóg” urzędowo jest eliminowane z życia Narodu. Należy więc w tym miejscu zdać sobie sprawę z nieprawidłowości i krzywdy, jaką czyni się naszemu Narodowi, w zdecydowanej większości chrześcijańskiemu, gdy urzędowo ateizuje się go za pieniądze wypracowane również i przez chrześcijan; gdy niszczy się w duszach dzieci i młodzieży wartości chrześcijańskie, które wszczepiali im od kolebki rodzice. Wartości, które zdawały wielokrotnie egzamin w tysiącletnich dziejach naszej historii. Sprawiedliwość czynić i o sprawiedliwość wołać mają obowiązek wszyscy bez wyjątku, bo jak powiedział już starożytny myśliciel: „złe to czasy, gdy sprawiedliwość nabiera wody w usta”. Należałoby tu chyba wzbudzić refleksję we własnym sercu i skonfrontować z własnym sumieniem, na ile każdy z nas sam jest twórca sprawiedliwości, zaczynając od siebie samego, swojej rodziny, swojego środowiska. Bo często nasza bierność moralna inspiruje niesprawiedliwość i tym samym powiększa zło"
anonim2015.04.17 1:10
@odkrywam Boli cię wypowiedź księdza profesora, nie? Miecz prawdy rani złych.
anonim2015.04.17 1:13
Zbrodnia systemowa. Pierwowzór mamy w Biblii; Gdy zaś mężczyzna i jego żona usłyszeli kroki Pana Boga przechadzającego się po ogrodzie, w porze kiedy był powiew wiatru, skryli się przed Panem Bogiem wśród drzew ogrodu. 9 Pan Bóg zawołał na mężczyznę i zapytał go: "Gdzie jesteś?" 10 On odpowiedział: "Usłyszałem Twój głos w ogrodzie, przestraszyłem się, bo jestem nagi, i ukryłem się". 11 Rzekł Bóg: "Któż ci powiedział, że jesteś nagi? Czy może zjadłeś z drzewa, z którego ci zakazałem jeść?" 12 Mężczyzna odpowiedział: "Niewiasta, którą postawiłeś przy mnie, dała mi owoc z tego drzewa i zjadłem". 13 Wtedy Pan Bóg rzekł do niewiasty: "Dlaczego to uczyniłaś?" Niewiasta odpowiedziała: "Wąż mnie zwiódł i zjadłam". 14 Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: "Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych; na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia.
anonim2015.04.17 1:30
Te słowa to dowodzenie procesowe, a ks. prof. Guz ma do tego legitymację od samego Źródła Prawdy. Tak oto doczekaliśmy się sądu nad zbrodniczym systemem i jego ludźmi. Werdykt brzmi- Winni! Karę mają już tu na ziemii z racji działania prawa przyczyny i skutku, które Bóg wpisał w całą naturę. Niech Miłosierdzie Boże ulituje się nad tymi duszami.