Odebrane dzieci w Pruchniku – podpisz protest i pomóż im wrócić do domu - zdjęcie
08.09.15, 21:38

Odebrane dzieci w Pruchniku – podpisz protest i pomóż im wrócić do domu

9

Pracownicy socjalni z Pruchnika odebrali rodzicom ośmioro rodzeństwa, po czym rozdzielili je pomiędzy dwa domy dziecka i rodzinę zastępczą. Instytut Ordo Iuris, który zapewnia rodzinie pomoc prawną, stworzył petycję za pomocą której można pomóc dzieciom wrócić do swojego domu.

Oficjalnym powodem tej interwencji było ubóstwo, złe warunki mieszkalne i zły stan zdrowia matki. Zamiast udzielenia realnego wsparcia i pomocy w wyjściu z trudnej sytuacji materialnej, zarządzono przymusowe odebranie dzieci. Co więcej, rodzicom utrudnia się widzenia z najmłodszym, dwuletnim dzieckiem, przebywającym obecnie w rodzinie zastępczej.

Instytut Ordo Iuris, z pomocą profesjonalistów współpracujących z Programem Interwencji Procesowej, zapewnia wsparcie prawne rodzinie z Pruchnika. Poszkodowanym potrzebna jest również solidarność wszystkich ludzi dobrej woli, którzy mogą wywrzeć nacisk na lokalne instytucje i polityków, celem ponownego złączenia rodziny rozerwanej przez urzędników.

Każdy może okazać solidarność z rozłączonymi dziećmi i rodzicami podpisując internetowy protest: „Pomóż ośmiorgu dzieciom wrócić do domu”. Wiele zależy od każdego z nas!

Ordo Iuris

Komentarze (9):

anonim2015.09.8 21:53
Kurwa !!! Ale na imigrantów jest kasa !!! Przecież to aż ręka świerzbi, aby użyć automatu. Nasze do wycinki obce do zasiania.
anonim2015.09.8 21:55
"Jesteśmy gotowi na więcej (niż przyjętych 2 tysiące imigrantów). (…) To szczególny czas kryzysu humanitarnego… Będziemy negocjować tę ilość i te negocjacje rozpoczną się już w poniedziałek w Brukseli, zaraz potem będziemy mieli szczyt - najprawdopodobniej szczyt przyspieszony. Miałam wczoraj okazję rozmawiać z panią kanclerz Merkel, która też sugerowała, że do spotkania dojdzie szybciej niż w połowie października…" K***a Kopacz
anonim2015.09.8 22:00
Klepnięte!
anonim2015.09.9 7:35
inaczej będą skakać gdy tak uczynią wyznawcy fałszywego proroka - zaraz gardła by mieli poderżnięte . Głupcy sądzą że Bóg ich nie rozliczy!
anonim2015.09.9 8:19
KteB tak samo jasno jasne jak jasne jest rasistowskie oskarżanie o antysemityzm. Wszędzie widzicie jasność, gdy chodzi o o waszą rasistowską ekspansję.
anonim2015.09.9 10:14
A ja nie rozumiem zajebanego rasistowskiego państwa, które daje przywileje innym od nas tylko dlatego, że są inni. Nie rozumiem też otumanienia u ludzi, którzy jeszcze nie powyrywali chwastów z ich własnej ojczyzny. Na wojny w imię zesraela wysiłek i życie ludzkie jest, a na rodzinę z dziećmi nie ma, na naszą przyszłość nie ma, jest za to na rasizm żydowskich oprawców - do takiego stanu doprowadzane są narody, które dają sobie założyć klapki na oczy i rządzić Żydom.
anonim2015.09.9 10:24
"Jeżeli ktoś ma środki, żeby im pomóc nie pomoże jasne." - ale wyciągać środki z kieszeni podatnika polskiego na koszerne ludobójstwo w Iraku to już można ? tu na zrzutkę tylko od chętnych nie zachęcał ktokolwiek. Oczywistym jest, że polskie rodziny są nieporównywalnie ważniejsze od koszernych inwestycji w szerzenie żydowskiego rasizmu, więc przestań kopać w Polską rodzinę rasisto złamany - bo ci ktoś jeszcze kiedyś łeb o krawężnik rozwali za ten rasizm.
anonim2015.09.9 10:26
I tak drodzy internauci macie postrzegać, gdy ktoś kopie w rodzinę polską - jako rasizm. A na tle koszernych inwestycji w ludobójstwa na Bliskim Wschodzie wyraźnie widać co za chwast ten rasizm generuje.
anonim2015.09.10 11:34
Posłuchajcie apelu najstarszej siostry rozdzielonego rodzeństwa! https://www.youtube.com/watch?v=5zxQWCXlA88