Obywatele RP na wojnie z Platformą - zdjęcie
27.06.19, 17:24(fot. youtube)

Obywatele RP na wojnie z Platformą

2

W środę Obywatele RP protestowali przed siedzibą Platformy Obywatelskiej, dzisiaj przed budynkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Lider organizacji, Paweł Kasprzak zastrzega, że nie chodzi o protest, ale o rozmowy. – Były twarde stanowiska z obu stron – mówi.

- My mówiliśmy, czego się domagamy, a PO przedstawiała twarde stanowisko, które określa jako realistyczne. Twierdzili, że tego się nie da zrobić i że Koalicja Europejska jest skuteczna, tylko trzeba ją umocnić. Delikatnie mówiąc, nie podzielamy tego poglądu – opowiadał Paweł Kasprzak w rozmowie z portalem wpolityce.pl. 

Jak powiedział Kasprzak, Obywatelom RP prawdopodobnie uda się przeprowadzić swoje postulaty odnośnie kandydatur do Senatu, czyli, „doprowadzić do tego, żeby w 100 okręgach do Senatu te środowiska twierdzące, że walczą o demokrację, wystawiły po jednym kandydacie”. 

Zdaniem lidera Obywateli RP, jego organizacji „chodzi o głęboką reformę państwa oraz o rozwiązanie najbardziej nabrzmiałych problemów społecznych. Wśród nich, poza zakresem pomocy społecznej i projektów takich, jak 500 plus, są tak kontrowersyjne rzeczy, jak regulacja dotycząca aborcji”.

bz/wpolityce.pl

Komentarze (2):

Alojzy Cedzidlo2019.06.27 23:35
,,My mówimy czego się domagamy " mówią ,,Obywatele " Od kogo? Jakoś to mało wyrażnie wyszło ..Od PO ,PSL , Wiosny ? ,Bo przecież nie podwyżek od PiS-u . A ja się domyślam Domagają się uznania przez POKO , A to spryciule . Wierzą ,że PO wybory wygra i kto pierwszy ten lepszy ... Myślę jednak ,że powinni jednak poczekać z ty ,,wyborem" . Bo tak - Kijowski, nie rozliczony . Wybory nie pewne . A gdyby PO wygrało to i tak koniec z nimi , Manify robić przeciw swoim nie wypada . N ooooo A gdyby spróbowali , to by się dopiero dowiedzieli kogo popierali. Bo tolerancja i demokracja ma dwa oblicza . Takie POwskie i takie PiSowskie . Nie radzę próbować Powskiego . Ma czasem wygląd lufy bez gwintowej z guma w środku.i sikawkami. nie dyngusowymi. .
Cogito ergo sum2019.06.27 19:02
Pytanie kto stoi za KOD. Bo przecież Kijowski i Kasprzak to typowe słupy. Tak jak główny aktor Amber Gold także jest słupem. Za grabieżą VAT także stoi jakaś siła. Myślę, że to nie jest Schetyna bo on także próbował się wpisać w KOD jako uczestnik a nie szara eminencja. Kto jest szarą eminencją?