"Obywatele decydują, jakiej chcą Polski" - zdjęcie
13.08.15, 14:50(fot. twitter/pis.org)

"Obywatele decydują, jakiej chcą Polski"

22

– Przyszedł czas rozliczeń ośmiu lat rządów PO-PSL. To jest czas decyzji – mówił rzecznik sztabu partii Marcin Mastalerek w trakcie prezentacji nowego billboardu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

Już jutro plakaty mają pojawić się w całej Polsce.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej rzecznik sztabu partii Marcin Mastelarek oraz szef sztabu wyborczego PiS, wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski zaprezentowali nowy billboard wyborczy Prawa i Sprawiedliwości.

"Obywatele decydują, jakiej chcą Polsk" - tak brzmi główne hasło plakatu. Na billboardzie zobaczymy wizerunek kandydatki PiS na premiera - Beaty Szydło.

– To jest czas decyzji. To nie rząd ponad głowami, za plecami obywateli ma podejmować decyzje, ale obywatele – mówił Mastalerek.

KZ/Telewizjarepublika.pl

Komentarze (22):

anonim2015.08.13 15:01
Niezła zrzynka z Kukiza... @Katniss Wiesz, obywatele decydują, o ile nie stoi to w sprzeczności z poglądami prezesa lub kościoła :D
anonim2015.08.13 15:02
Katnis Debilku, To obywatele zdecydują jakiej chcą ordynacji wyborczej! O ile w ogóle będą chcieli się w tej sprawie wypowiadać. Skompromitowany Prezydent Komorowski, który przy poparciu swoich kumpli polszewików rozpisał referendum w sprawach ważnych jedynie dla jego samego i jego polszewickich kumpli, odpowie po tym "referendum" za zmarnowanie 100 milionów złotych! Poniał tawariszcz debilek..?
anonim2015.08.13 15:29
Max49 Nie odwracaj tani debilku kota ogonem! To durnowate referendum ale za to kosztowne referendum wymyślił Prezydent Komorowski z piątku na poniedziałek. A jego kumple z polszewii natychmiast mu to uchwalili! Andrzej Duda wyśmiał tę durnowatą " inicjatywę" skompromitowanego Prezydenta Komorowskiego!
anonim2015.08.13 15:32
Katnis Gandalf lepiej tępił orków i trolii niż ja? Niewątpliwie! Był w tym zdecydowanie bardziej skuteczny!
anonim2015.08.13 15:45
@Gandalf Dziwne masz podejście do kwestii... Z jednej strony zdajesz się popierać postulat wyborczy PiS "że obywatele (powinni) decydować" a z drugiej strony referendum będące bezpośrednią formą decydowania nazywasz "marnowaniem 100 milionów"... PiSowi nie jest jak wiemy "po drodze" z JOWami ale nawet widoczna na plakacie Pani Beata Szydło, szefowa sztabu Dudy o JOW-ach mówi że "to może być dobry temat na referendum"... Opanuj emocje Gandalfie i nie wylewaj swoich "życzliwości" na forum publicznym bo sam sobie wystawiasz świadectwo- psując przy tym powietrze wokół siebie...
anonim2015.08.13 18:15
Tomtom Jakie dziwne podejście? Hasło: "obywatele decydują" oznacza także, że to obywatele decydują jakie pytania są dla nich ważne. Sześć milionów obywateli wyraźnie napisało jakie pytania są dla nich ważne! I co? Skompromitowany Prezydent Komorowski razem ze swoimi kolesiami polszewikami, kazał wywalić do kosza na śmieci wolę obywateli. Potem sam wymyślił sobie pytania, które są ważne tylko dla niego i dla jego kolesi, ogłosił referendum w sprawie tych durnych pytań, a potem kazał zapłacić obywatelom za to durnowate referendum 100 milionów złotych! Wiesz jak to się nazywa? Słowo "draństwo" to naprawdę za mało!
anonim2015.08.13 18:57
@Gandalf "Hasło: "obywatele decydują" oznacza także, że to obywatele decydują jakie pytania są dla nich ważne". Zdaje się że zaprezentowany plakat wyborczy PiS nie odnosi się do ilości pytań w referendum a hasło "obywatele decydują" jest hasłem przewodnim kampanii. Obawiam się że dla PiSowców najbardziej "durne" jest pytanie odnoszące się do finansowania partii z budżetu Państwa, nieprawdaż? To że PiS jest przeciwnikiem JOWów nie znaczy że referendum w tej sprawie nie jest potrzebne... Słyszałem nawet kilka rozsądnych głosów z PiS na ten temat. PiSowi zamieszanie w sprawie JOWów może zaszkodzić - to bezsprzeczne, stąd nerwówka wokół tego tematu szczególnie że zyska na pewno znienawidzony Paweł Kukiz... Aby jednak referendum miało prawdziwie obywatelski i demokratyczny wymiar już teraz powinna trwać uczciwa debata na jego temat. Same "JOWy" to przecież nie jest rozwiązanie problemu który dotyczy całej ordynacji wyborczej... Inna sprawa że na uczciwą debatę nie ma co liczyć... Jedyne czego możemy się spodziewać ze strony "układu" to emocjonalną papkę podobną do tej którą raczyłeś zaprezentować... Pozdrawiam serdecznie
anonim2015.08.13 19:19
Tomtom Krótko: plakat mówi o tym, że to obywatele decydują. Kropka. Obywatele wyrazili swoją wolę sześcima milionami podpisów. Podpisy dotyczyły zupełnie innych pytań niż te które wymyślił sobie skompromitowany Prezydent Komorowski. Jak jacyś "obywatele" chcą odpowiadać na durnowate pytania wymyślone przez pana Komorowskiego to niech sobie odpowiadają. Problem polega na tym, że za tę hucpę wymyśloną przez dogorywającego na Urzędzie Prezydenta Bronisława Komorowskiego będą musieli zapłacić wszyscy Polacy. O wszystkim i tak rozstrzygnie frekwencja a przy tego rodzaju durnowatych pytaniach nie przekroczy nawet 20 procent. I to jest kwintesencja problemu.
anonim2015.08.13 19:47
@Gandalf Mam jakąś pustkę w głowie, o jakie zupełnie inne pytania podpisane przez 6 mln obywateli chodzi?
anonim2015.08.13 21:33
Czyli wprowadzamy demokrację bezpośrednią, jak w Szwajcarii?
anonim2015.08.13 21:46
Przecinak No cóż. Każdy normalny człowiek ma w głowie mózg. Jak Ty masz w głowie pustkę, to wybacz. Może jakiś przeszczep..?
anonim2015.08.13 22:12
@Gandalf Nie śledzę aż tak mediów, zadałem normalne pytanie, nie wiem po co te złośliwości.
anonim2015.08.13 22:18
Przecinak, Jak nie masz pojęcia pod jakimi problemami podpisało się 6 milionów Polaków, które to podpisy zostały potem bez najkrótszego nawet posiedzenia Sejmu najzwyczajniej w świecie zmielone w sejmowych niszczarkach dokumentów, to zapisz się do Platformy Obywatelskiej. Oni też z reguły nie wiedzą czego od nich chcą normalnie obywatele.
anonim2015.08.13 22:22
@Gandalf Nie rozumiem czemu to taki wielki problem po prostu napisać, ale ok, nie zawracam Ci już głowy, może ktoś inny mi podpowie.
anonim2015.08.13 22:49
@Przecinak Prawdopodobnie Gandalfowi chodzi o sumę podpisów z trzech różnych wniosków o referenda. - w sprawie Lasów Państwowych, - sześciolatków, - wieku emerytalnego- co z grubsza daje około 6 mln podpisów.
anonim2015.08.13 22:56
@tomtom Dzięki (tylko sześciolatki kojarzyłem, a tam był chyba milion; czyli w sumie chodzi o te nowe 3 pytania).
anonim2015.08.13 23:24
@Gandalf Jestem zdecydowanym zwolennikiem ROZSZERZENIA listy pytań w referendum! Moje i mojej rodziny podpisy znajdowały się zresztą na zmielonych listach które przywołałem powyżej. Nie rozumiem jednak dlaczego "durnymi" nazywasz te pytania które zawarte były pod wnioskiem z 2004 r. Chodzi wszak nie tylko o Bronisława Komorowskiego i jego "polszewickich kumpli" ale także o kilkaset tysięcy "zmielonych" obywateli... Czyżby te 750 tyś zmielonych podpisów miało dla Ciebie mniejszą wartość? A może tu wychodzi Twoje partyjniactwo... hę? Nie jest tajemnicą że ani JOWy ani zaniechanie finansowania partii politycznych z budżetu Państwa nie jest w interesie jakiejkolwiek partii. Wg mnie jednak zarówno ew. zmiana ordynacji wyborczej, finansowanie partii z budżetu oraz rozstrzyganie sporów urzędowych na korzyść podatnika- to również są ważne sprawy na temat których obywatel powinien mieć prawo się wypowiedzieć w referendum... Pozdrawiam serdecznie
anonim2015.08.13 23:39
To jest gówno prawda że w socjalizmie obywatele decydują, bo niby w jaki sposób?. Kaczyński to kosmiczny kłamca i manipulator, i cały PIS. Oddajcie nam ustawę Wilczka zazdrośnicy. Pokazujecie się w kościele a diabła macie za skórą.
anonim2015.08.13 23:43
Gandalf, jesteś PISowskim trollem i idiotą. W socjalizmie nie decydują obywatele, a odpowiedzi na pytania referendalne władza dobrze zna, by były zbierane podpisy. Władza wie że chcemy przywrócenia ustawy Wilczka i gra wariata. Oddajcie nam złodzieje nasze podatki, to państwo było i jest niewydolne i należy go drastycznie ograniczyć. Zrobię wszystko w necie by zniechęćić ludzi do kłamstw Po/Pisu.
anonim2015.08.14 0:07
tomtom Za pytaniami jakie postawił Komorowski opowiedziało się kilkaset tysięcy obywateli. Za pytaniami o jakich mówi PIS opowiedziało się kilka milionów obywateli. Jasne, że głos jednego obywatela jest ważny dokładnie tak samo jak głos miliona obywateli. Tyle tylko że na podstawie głosu jednego obywatela nie ogłasza się referendum za 100 milionów złotych! Łapiesz tę różnicę czy nie? Problem polega na tym że polszewiki zmieliły podpisy dokładnie wszystkich obywateli pokazując tym samym że mają w nosie dokładnie wszystkich obywateli, którzy chcieliby wyrazić swoje zdanie. Dokładnie wszystkich! Referendum wymyślone przez Komorowskiego zostało ogłoszone w trakcie jego przegranej w pierwszej turze kampanii wyborczej. Ogłoszenie tego referendum nie miało absolutnie na celu wysłuchania głosu obywateli. Ono miało na celu jedynie uratowanie dupy Komorowskiemu. I tak nie uratowało ale 100 milionów złotych i tak trzeba wybulić. I na tym polega idiotyzm tego referendum. Gdyby takie referendum zostało ogłoszone na skutek zebrania miliona podpisów obywateli, nie podczas kampanii wyborczej, to można by uznać że Komorowski i polszewiki faktycznie biorą pod uwagę głos obywateli. I nawet gdyby takie referendum nie osiągnęło 50 procent frekwencji to byłoby w jakiś sensowny sposób uzasadnione. Referendum za 100 milionów złotych, w którym prezydent w trymiga wymyśla jakieś ważne jedynie dla siebie samego pytania i to w trakcie swojej kampanii wyborczej nie może być nazwane inaczej jak idiotyczne! eee tak, masz rację: Kaczyński jest socjalistą a jego kot nazywa się Józef Stalin! Jesteś super genialny facet. Szkoda tylko, że jakoś nikt w Polsce jeszcze Twojego geniuszu nie odkrył! Ale powodzenia życzę w walce z socjalizmem! miaaaau...
anonim2015.08.14 0:48
@Gandalf Nie mówmy o rzeczach oczywistych. Żenująca i obłudna była ta akcja z referendum w wykonaniu Komorowskiego. Trzeba jednak przyznać że także "szachowa" bo mająca na celu przypodobanie się elektoratowi Kukiza a tym samym osłabienie PiS który nie ukrywa że jest przeciwko JOW... Jakie będą efekty tej akcji którą ostatnim rzutem na taśmę wykonał ustępujący Prezydent. Każdy podpis pod wnioskiem o referendum jest ważny Gandalfie- niezależnie kto jest inicjatorem projektu! Pytania proponowane przez Komorowskiego były w projekcie z podpisami 750 tyś osób- to nie mało... Nie manipuluj też liczbami mówiąc o "podpisach 6 mln Polaków"- tego się nie sumuje z kilku różnych wniosków. Większość osób które znam poparły wszystkie trzy inicjatywy (co zresztą całkowicie zrozumiałe).
anonim2015.08.14 1:00
"Za pytaniami jakie postawił Komorowski opowiedziało się kilkaset tysięcy obywateli. Za pytaniami o jakich mówi PIS opowiedziało się kilka milionów obywateli." Chcąc być uczciwym należałoby również zadać pytanie o czas zbierania podpisów i porównać wykorzystane do tego celu struktury. Hasło wyborcze PiS: "obywatele decydują" nabiera pełniejszego znaczenia gdy uczciwie i równo traktujemy głos tychże, nieprawdaż?