Obrzydliwe! Lewica znów profanuje wizerunek Maryi! - zdjęcie
16.08.19, 17:30Zdj. Twitter/Razem Kraków (edytowane)

Obrzydliwe! Lewica znów profanuje wizerunek Maryi!

104

Lewica w dość osobliwy sposób "uczciła" wczorajsze święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Cudzysłów nie jest przypadkowy, działacze Razem dokonali bowiem profanacji wizerunku Matki Bożej. 

Na twitterowym koncie krakowskiej sekcji partii Adriana Zandberga pojawił się wizerunek Maryi z Guadalupe w otoczeniu liści konopii indyjskich. 

"Wszystkim naszym siostrom i braciom, którzy świętują dziś Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - w Polsce znane jako święto Matki Boskiej Zielnej - przekazujemy serdeczne pozdrowienie: błogosławiony owoc!"-napisali na Twitterze aktywiści Razem. 

Profanacja- kolejna w ostatnim czasie ze strony lewicy- oburzyła wielu internautów. 

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze (104):

mirandola2019.09.17 0:48
No taka Matka Boska to mi się podoba :) Dobra ziomala. Wiadomo co mówi palma do palmy, hej Przyjaciele pospołu tę Faję Pokoju - zapalmy :) https://www.youtube.com/watch?v=znCzWwiE4Ik oj tam, oj tam, profanacji nie widzę. Matka Boska Ziołowa - Przezacna Królowa, A co to diabeł sam stworzył konopne nasienie? Taki sam diabeł co przyniósł i z wina upojenie. Ale Matka Boska w winogron upstrzona byłaby cała piękna a nie zniesławiona. Sam bowiem Pan Jezus - nabrał wody w dzbany i wino weselne postawił - nasz diler kochany. Kościół to wino leje i wznosi do Nieba, kapłan je wychyla i mówi co trzeba, ze w tym winie właśnie jako głoszą dzieje, prawdziwy Bóg i człowiek, przedziwnie jaśnieje. Wraca więc ludek do dom, troszkę niedopity i wyciąga flaszki z barku przedniej okowity. Też chce tak do Nieba sięgać, w górę być porwany, lecz nic z tego nie wychodzi choć wychylił dzbany. Traci tylko swoje skrzydła, co mu kiedyś rosły a te jego wciąż prawidła, potrafią tez osły. Kościele mój kochany, moja rada taka, abyś i Matkę uznał z zielonego krzaka. Nie mów ze herezje głoszę, mówię jak naćpany. Mojżesz też raz z krzakiem gadał i otrzymał plany. Życzę Tobie nawet bardzo, Byś rozwinął skrzydła, lecz do tego Wierz mi proszę potrzeba kadzidła. Mirandola
Generał Jeżyk2019.08.18 19:49
Paliłbym
Grzesiek2019.08.18 11:03
Lewica profanuje, a Fronda propaguje ten sprofanowany wizerunek? Po co?
hela2019.08.18 8:13
lewackie pomioty
bezlitosny internauta2019.08.18 0:00
Straszenie piekłem oraz roztaczanie wizji nieokreślonego "szczęścia w niebie" - 𝐩𝐨 𝐬́𝐦𝐢𝐞𝐫𝐜𝐢 - jest narzędziem do trzymania w ryzach maluczkich takich jak ty czy ja. Dla prawdziwych beneficjentów tego systemu nagroda przytrafia się już "za życia" - a są to drogie alkohole, imprezy z klerykami, luksusowe samochody i strzeliste pałace - wszystko za darmo. No może za założenie śmiesznej czapki i wygłoszenie z ambony paru truizmów z emfazą w głosie.
Jestem w Kościele2019.08.17 20:53
Piekło jest wielkie. Wszyscy się tam zmieszczą. Spokojnie. Bezbożnicy staną się wiecznym pośmiewiskiem dla zmarłych. Teraz szczerzą ząbki, durnie. Ale im uśmieszek zrzednie jak zobaczą przed sobą otwarte piekło i diabła. Wtedy to on się będzie szczerzył.. A ci mądrale? W gacie ze strachu będą robić. Ależ to będzie żałosny widok. Jak taki pluł na Matkę Bożą, a teraz wrząca siarka będzie mu krążyć w żyłach. Minka zrzednie. Przekonają się o tym, oj, przekonają. Już trzeba im współczuć. A my będziemy zbawieni, na zawsze szczęśliwi z Panem Bogiem. A powieka nam nawet nie drgnie gdy bezbożnicy będą szli w ogień.
aaa_kotki_dwa2019.08.17 17:40
Trzeba przyznać, że ta matka boska całkiem przyjemnie wygląda w przeciwieństwie do czestochowskiej, która wygląda jakby któraś para chromosomów nieoczekiwanie stała się trójkątem...
Halina K.2019.08.17 18:42
Znów bluźnisz "kotku"! Udajesz durnia, czy nim jesteś? Nie wiesz pewnie, skąd Matka Boska Częstochowska ma te rysy na twarzy ? Jak śmiesz tak pisać ! Czy ja twoją matkę obrażam? Cieszyłbyś się z tego? Może uczyli cię o "Potopie Szwedzkim" i Obronie Jasnej Góry? To jest pozostałość po szabli szwedzkiego najeźdżcy! Rozumiesz??????????????????
aaa_kotki_dwa2019.08.17 19:07
Przecież Szwedzi klasztoru nie zdobyli. Podobno oszpecił ją kardynał Oleśnicki, właśnie po to byś nienawidziła innowierców:) Zresztą nieistotne z dziarami, czy bez dziar- wygląda w przeciwieństwie do powyższej nieszczególnie.
anonim2019.08.17 23:13
Obok "Haliny" to ty chłopie w życiu nawet nie stałeś. Pora na wyjście z szafy.
Ewa B.2019.08.17 16:15
Kochani ! Sam diabeł pokazuje, kogo boi się najbardziej ! Tylko zauważcie, kogo jego słudzy atakują najbardziej, koło kogo nie są w stanie przejść obojętnie. A WIĘC Z MARYJĄ RATUJ CZŁOWIEKA ! Na JASNEJ GÓRZE OCALENIA Wspólnota modli się za ludzi, których zbawienie jest zagrożone. Pobierzcie modlitwę i do dzieła !
Lennon2019.08.17 15:32
Co za okropna bestia stworzyła to zielsko.... ;)
sum2019.08.17 9:13
Art. 196 KK . Obrażanie uczuć religijnych innych osób. Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. DLACZEGO NIE JEST STOSOWANY TEN ART.
JONASIK2019.08.17 10:03
Z oczywistego powodu. Wizerunek kobiety w listkach konopnych NIE jest przedmiotem czci religijnej, nie jest też miejscem przeznaczonym do publicznego wykonywania obrzędów religijnych. A nawet jeśli przyjąć, że to jest obraz który jest czczony, to nikt tego obrazu nie znieważył. Jasne?
leszczyna2019.08.17 10:26
Co jest znieważeniem, to najwięcej mają do powiedzenia ci, dla których ten obraz jest ważny i święty. Choćby w staropolskim znaczeniu tego słowa, co być może nie jest Ci znane. Godło państwowe i barwy narodowe, a także znaki towarowe czy symbole religijne podlegają ochronie prawnej. Tu jest Polska, jakbyś o tym zapomniał, nie zwyrodniałe ulice San Francisco.
Stachu2019.08.17 12:18
Który obraz?
leszczyna2019.08.17 14:39
Ten, o którym mowa w artykule, proszę Pana, obraz Matki Boskiej z Guadalupe, który aktywiści partii Razem przedstawili otaczając jej figurę zielskiem.
Halina K.2019.08.17 18:35
Nie ośmieszaj się " durny geju", vel "Stachu ! Powyżej jesteś pod nickiem "Jonasik" ! A oprócz tego Lechu Keller, jesteś " dzielnicowym" i w wielu innych poczwarach nickowych ! Zawsze wiadomo że to ty, objętnie jaki nick zastosujesz! Ten sam jad, ta sama nienawiść!
Joanna2019.08.17 9:01
Przyjdzie czas kazdemu stanac przed obliczem Pana Boga. W godzinie smierci demony walcza o kazda dusze. Ja bede blagac Matke Boza o pomoc co i radze tym wszystkim bluzniercom. Ave Maryja
anonim2019.08.17 12:16
Ja będę błagać Carycę Wszechrusi Matkę Boską Kazańską. Królowa jest tylko jedna!
Halina K.2019.08.17 18:27
Matka Boża, Królowa Nieba i Ziemi, jest tylko jedna! Ale w różnych wizerunkach! W zależności od miejsca, gdzie się ukazała, tak Ją namalowano! Np. w Gwadelupe, czw Fatimie, cz w Kodniu, czy w Częstochowie, oraz w innych miejscach ! Ty też nie chodzisz zawsze w jednym ubraniu i różnie wyglądasz! Prawda??
antybolszewik2019.08.17 8:30
Wy również dopuszczacie się profanacji powielając - to bolszewickie dzieło - tak postępując stajecie na równi z nimi- - wynosząc na forum katolickiego portalu bolszewickie chamstwo pozwalacie mu istnieć i kwitnąć - jesteście tacy sami - WSTYD
anonim2019.08.17 7:50
Albercik; widzisz ciemność!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stachu przez "ch"2019.08.17 1:52
Jest Fronda? ✓ Jest piąteczek? ✓ Jest lolcontent? ✓
Andy2019.08.17 0:17
A może tak pojechać na pełnym gazie po samiczce, z której macicy wykluł się adrianek? Wiele ma bowiem owa za uszami i z niejednego źródła połykała nasienie ...
JONASIK2019.08.16 23:29
Cuda się zdarzają: https://www.youtube.com/watch?v=wpt4PjSZHrs
poganiacz zarazy...2019.08.16 22:16
zandberg to siewca dunskich fekali...teczowo czerwona zaraza....AIDS ....HIV....i inne venery z odbytu...utylizowac te fekalia
Gnostyk 2019.08.16 22:06
Wielu protesantów uważa, że najbardziej wobec Maryi bluźnią katolicy, bo otaczają ją bałwochwalczym kultem.
Halina K.2019.08.17 18:21
Oj gnostyku! Nas nie obchodzi co protestanci mówią! Ich nazwa wskazuje, że protestują, tak im wygodniej, nie znaczy że lepiej ! Przekonają się niedługo ! Wystarczy poczytać, co powiedział Pan Jezus do Maryi, swojej Matki i Sw. Jana, umierając na Krzyżu! "To jest Matka Twoja, to jest Syn Twój"....itd. !
Ja2019.08.16 21:50
CZEMU PROKURATURA RZĄD NIE ZROBIĄ RAZ NA ZAWSZE Z NIMI PORZĄDEK ??????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CZEMU NA ICH OBRZYDLIWYCH PARADACH IDĄ POD ESKORTĄ POLICJI ??????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GDZIE JEST PRAWO ???????????????????????!!!!!!!!!!
bezlitosny internauta2019.08.17 1:59
Oj edi edi.......
Jan Radziszewski2019.08.16 21:33
Po śmierci grzesznika, Boża Sprawiedliwość, sprawiedliwie osądza winowajcę, skazując go na wieczną pokutę, na wieczne potępienie, na piekło. Jeżeli grzesznik całym swoim życiem dokonywał złych wyborów i nie ma nikogo, kto by się za jego duszą ujął, ofiarował, to Boża Sprawiedliwość z bólem serca usuwa taką duszę na miejsce wiecznej pokuty. Pokutę za grzeszników uskutecznia ta sama liczba osób nieustannie, nowych nie przybywa zbyt wielu, a potrzeb jest aż nadto. Pragnę, aby kto może i zdoła stał się ofiarnikiem, żertwą ofiarną, duszą ofiarą. Będzie najlepiej, najefektywniej, jak taka dusza odda się w Niewolę Mojej Świętej, kochanej Mamy lub w Niewolę Trójcy Świętej przez Jej Niepokalane Serce. Dobrze, że na taki krok, takie oddanie się decyduje się coraz więcej osób. Oddając się dobrowolnie, nic nie tracicie, a wasze życie od tej chwili staje się w pełni zasługujące na wieczność. Niewolnik Niepokalanej i Niewolnik Trójcy Świętej, niczego sobie nie zostawia, wszystko oddaje w ręce Trójcy Świętej, nawet zasługi i wieczność. Poddając siebie samych w Niewolę Trójcy Świętej przez Niepokalaną, wykazujecie Bogu bezgraniczne zaufanie. Obiecuję każdemu Niewolnikowi Boga wysoki poziom chwały w Niebie. Obiecuję, że nikt z bliższej i dalszej rodziny Niewolnika, nigdy nie pójdzie na wieczne potępienie. Nie oznacza to, że uniknie czyśćca, o nie, to inna sprawa i inne staranie. Oddanie się w Niewolę, nie oznacza życia bezgrzesznego, o nie, lecz, że wszelkie dobro, nawet to najmniejsze od początku życia niewolnika po jego wieczność staje się całe zasługujące. Niech każdy niewolnik czyni co tylko możliwe, by wyeliminować ze swojego życia wszelki grzech. Człowiek żyjąc upada, lecz Ja chcę, by nikt z was nie trwał w takim upadku, lecz podniósł się przez Sakramentalną Spowiedź Świętą. Niech żaden Niewolnik, nigdy sam o nic nie prosi dla siebie, ale zda się w 100% na Łaskę Boga. Kto tak czyni, ściągnie dla siebie i swoich bliskich dodatkowe Łaski Boże.
Kostucha2019.08.16 21:17
Zawsze gdy przychodze ... lewak sra ze strachu pod siebie.
Luzifer2019.08.16 22:02
widzisz Kostucha - wszyscy oni jacys zryci. Na moj widok tez kazdy prawak sie zesra.
Janek2019.08.16 20:46
Czy to nie narusza konstytucyjnej gwarancji do posiadania własnego światopoglądu i nie narusza uczuć religijnych? Czy to jest tolerancja...? Ciekawa jak na to zareagują odpowiednie służby pod nowym przywództwem M K.
MIECZYSLAW ST.2019.08.16 20:08
MARYJO, NASZA MATKO PRZEPRASZAM CIĘ ZA TĘ KOLEJNĄ OBRAZĘ ! CI CO TAK PROFANUJĄ NASZĄ ŚWIETĄ WIARĘ , JEZUSA, MARYJĘ, TO JEST "M A R G I N ES M A R G I N E S U !" TO SĄ TOPORNE PROWOKACJE LEWAKÓW ! ALE DO CZASU ! ZBIERZECIE WSZYSTKO ZŁO, CO ZASIELIŚCIE! "...Na podstawie własnych,dobrych słów będziesz usprawiedliwiony i na podstawie własnych, złych słow będziesz potepiony..."! Pójdziesz precz w ogień piekielny, pomimo, że w to nie wierzycie ! To jest zwycięstwo diabła nad wami ! Jesteście jego narzędziem! Udało sie diabłu przekonać niektórych ludzi, że piekło nie istnieje ! Najwięcej tych dusz w piekle jest, co nie wierzyło, że ono istnieje!
sru2019.08.16 20:37
Ciekawe, kto pójdzie do piekła. Osoba, ktora stworzyla obrazek m. boskiej ubranej w zielone liście czy ksieża pedofile i pseudokatolicy, którzy opluwają innych ludzi i jak barany idą za plującymi na ludzi biskupami tylko dlatego, że ci ludzie mają inny światopogląd?? Ci wasi biskupi sprzeciwiają się nawet papieżowi. Czy za to nie pójdą do piekła, czy może papież pójdzie do piekła ??
Halina K.2019.08.17 18:10
Sru ! Mało zrozumiałeś z wpisu Mieczysława! Pod takim nickiem nikt powazny nie pisze ! "Sru" jest zwiazane z tym co robicie , ! A dlaczego pedofili dzielisz na grupy?? Przecież homosiów pedałow- cywilów, nie księzy jest, jest ok, 90 % ! Gejów- księży jest 0,17% ! Więc pójdą wszyscy "pedzie", jeżeli się nie nawrócą! O grzechu sodomim, jest przecież napisane w Ewangelii! A poza tym, nie mnie sądzić, tylko Pan Jezus będzie nas wszystkich sądził, którego tak wyzywacie !
wojtek2019.08.18 16:08
Problem z tym, że w kościele katolickim to ksiądz jest pośrednikiem pomiędzy Bogiem, a wierzącym. To w kościele, ksiądz udziela rozgrzeszenia, a nie jakiś pedał cywil, no nie? Widzisz różnicę ? Rozumiesz oburzenie? Ja rozumiem mógł się taki ktoś dostać do seminarium, ukończyć seminarium i złożyć śluby i otrzymać powołanie przez biskupa. Ale jak to możliwe, że takich ukrywana i nie wywalano z kapłaństwa, a oni dalej funkcjonowali jako pośrednicy udzielając rozgrzeszenia (albo i nie) wierzącym katolikom i to, co najgorsze, o wszystkim wiedzieli jego przełożeni. Dlatego daj siana z innymi świeckimi homo.
anonim2019.08.16 19:50
Polska jest jednym z frontów totalnej wojny wypowiedzianej naszej cywilizacji przez siły „postępu”. Dlatego od pewnego czasu jesteśmy obiektem zmasowanego ataku hunwejbinów od Biedronia i Zandberga, którzy atakując Kościół i święte dla Polaków symbole próbują rozpętać piekło rewolucji „kulturalnej” mającej obalić „stary” porządek. W mediach trwa antykatolicka i antynarodowa ofensywa propagandowa, a ulicami naszych miast przetaczają się parady dewiantów, podczas których dochodzi do obrzydliwych aktów profanacji symbolir eligijnych i wściekłych ataków na tradycyjny model rodziny. W wielu polskich szkołach zorganizowano „Tęczowy Piątek”, promując wśród młodzieży homoseksualizm, a prezydent Warszawy podpisując Deklarację LGBT+ usankcjonował prawnie uprzywilejowanie odmieńców seksualnych. Wszystko to odbywa się pod parasolem politycznym powołanego przez Schetynę.Ponurym świadectwem skuteczności sojuszu liberokomuny jest wprowadzenie na brukselskie salony aż trzech byłych premierów wywodzących się z SLD: Leszka Millera, Włodzimierza Cimoszewicza i Marka Belki. To prawdziwy chichot historii, że ci komuniści, którzy mają nasumieniu kolaborację ze Związkiem Sowieckim i ręce splamione krwią polskich patriotów będą reprezentować nasz kraj w Brukseli. Dziwne to i oburzające, ale jeśli przypomnimy sobie plugawe wynurzenia towarzysza Jażdżewskiego z „Liberte”, który stwierdził, że Polska jest mu niepotrzebna, bo według niego „jest wielkim genetycznym i kulturowym obciążeniem” oraz przywołamy w pamięci szczere wyznanie jego politycznego patrona, Donalda Tuska, który z bólem przyznał, że dla niego „polskość to nienormalność”, to wtedy zrozumiemy do jakiego celu zmierza zjednoczona liberokomuna. Celem tym jest zniszczenie polskiej państwowości i zniewolenienaszego narodu, co jest niezbędnym etapem w budowie Stanów Zjednoczonych Europy, o którychpowstaniu marzą dziś zgodnie marksiści, liberałowie, banksterzy i wszelkiej maści odmieńcy.Ważną rolę odgrywa także pseudo ideologia gender, będąca „wyjątkowo destrukcyjną siłą, w której ogniskują się niemal wszystkie marksistowskie idee i dążenia, czyli zniszczenie ludzkiej tożsamości, sprowadzenie człowieka do poziomu zwierzęcia, destrukcja tradycyjnej rodziny i wykorzystanie mniejszości seksualnych jako nowego proletariatu. Głównym celem gender jest zniszczenie tożsamości indywidualnej człowieka, a w konsekwencji także zniszczenie tożsamości wspólnotowej. Człowiek ma się stać pozbawionym duchowości zlepkiem popędów, który kieruje się w życiu egoizmem i dążeniem do zaspokajania najniższych instynktów”.
Piotr2019.08.16 19:33
Jak powiedział JEZUS CHRYSTUS z każdego zbędnego, złego słowa będziesz rozliczony a już na pewno ze słów, które w szatański sposób kpią i obrażają godność Boga i Jego Matki. Dużo jest tu obrzydliwych, cynicznych i podłych słów, które kpią z Matki Boskiej. Kpić będziecie do czasu: Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka, Piotr Nowak, Oloo, Luzifer i inne tego typu indywidua. Wasza mowa to nie mowa, to diabelskie wymiociny. Widać po was jak diabeł rządzi waszym umysłem i sercem. Ale macie jeszcze czas do nawrócenia kpiarze. Pan Bóg nie rychliwy, miłosierny ale też sprawiedliwy. Przy końcu czasów powie tym wszystkim szydercom IDŹCIE PRECZ W OGIEŃ PIEKIELNY, WTEDY BĘDZIE PŁACZ I ZGRZYTANIE ZĘBÓW. Każdy dostanie to na co zasłużył a szyderców i ich języki będzie palił ogień piekielny,
Jan Radziszewski2019.08.16 19:33
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka velCogito ergo sum + Diabeł z was się śmieje i cieszy że będzie miał masochistów do obrabiania + Nie ty będziesz sądził Pana Boga tylko Pan Bóg ciebie + Co do tej pory nie dotarło do ciebie że tęcza LBGTQ ma tylko sześć KOLORóW A NIE SIEDEM sześć kojarzy się z liczbą oznaczonych znakiem Bestii 666 przeklętych którzy piekło mają zapewnione na 100 % por (Ap 14,9-11)
Jan R2019.08.16 19:28
Albercik i podobnie myślący + co napiłeś się szaleju że ci aż rozum odebrało . na końcu tj po swojej śmierci + Nie ty będziesz sądził Pana Boga tylko Pan Bóg ciebie + Co do tej pory nie dotarło do ciebie że tęcza LBGTQ ma tylko sześć KOLORóW A NIE SIEDEM sześć kojarzy się z liczbą oznaczonych znakiem Bestii 666 przeklętych którzy piekło mają zapewnione na 100 % por (Ap 14,9-11)
xx2019.08.16 19:33
Musisz sobie zapalić. Wyluzujesz się. :)
Jakub Betejger2019.08.16 19:19
No cóż, taki Biedroń podobno bił własną matke wiec nie ma sie co dziwować że dla lewicy wizerunek matki nie jest świety, a tak na marginesie to mam fajny pomysł na śmiesznego mema, gdzie Robert Biedroń wraz ze swoim lovelasem taplają nago się w fekaljach, taki powiedzmy odpowiednik błotnych zapasów z podpisem na dole, ci panowie lubią kakao..w kakaowe oko też!
xx2019.08.16 19:30
Dziwne masz fantazje Dżejkob
K2019.08.16 19:46
Zawsze był obrzydliwy i każdy temat sprowadzał do odbytów i seksu analnego. Pewnie ukryte pragnienia, biedny chłopak.
sru2019.08.16 20:39
ty jesteś katolik czy tylko tępy skrajny prawicowiec bez mózgu? Takich głupich pomysłów nie mają własne dzieci. Ja słyszałem, że podobno twój tata cię dotykał jak byłeś mały.
kościelny2019.08.16 19:12
Zandberg ty tchórzliwy chamie spróbój to zrobić z Islamem
Albert2019.08.16 19:10
Wytłumaczcie mi więc katoćwoki, dlaczego nie obraża was obraz wiszący w kościele Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie na Dygasińskiego? http://i.imgur.com/jY5KuZq.jpg Matka Boża? Jest. Tęcza? Jest? Ale to was jakoś nie obraża. Ciekawe dlaczego... A może ja wam powiem - bo jesteście zwykłymi, podłymi kanaliami szukającymi tylko sposobu, żeby sobie powrzeszczeć jak to was bardzo prześladują.
anonim2019.08.16 19:24
co napiłeś się szaleju że ci aż rozum odebrało . na końcu tj po swojej śmierci + Nie ty będziesz sądził Pana Boga tylko Pan Bóg ciebie + Co do tej pory nie dotarło do ciebie że tęcza LBGTQ ma tylko sześć KOLORóW A NIE SIEDEM sześć kojarzy się z liczbą oznaczonych 666 przeklętych którzy piekło mają zapewnione na 100 % por (Ap 14,9-11)
sru2019.08.16 20:34
hahahahahahahahahahahahaha, wszędzie widzą szatana hahahahahahahahahahahahaha
***2019.08.16 21:12
Śmiej się śmiej... do czasu.
leszczyna2019.08.16 20:47
Tęcza biblijna i tęcza gejowska są jak krzesło i krzesło elektryczne.
Iza2019.08.16 19:10
Obrazek jest adresowany do działaczy określonej partii - ludzi , którzy mają poczucie humoru. To nie jest adresowane do katolików, więc o co czepiacie się? Ktoś wszedł z tym do kościoła, na pielgrzymkę/. O żadnej profanacji nie ma mowy.
hm2019.08.16 19:37
Matka Boża nie jest zabawką, niech się bawią swoim Leninem.
MIECZYSLAW ST.2019.08.16 19:37
Iza! Tu nie chodzi o Katolików! Bardziej chodzi o Maryję! Matkę Jezusa ? Tak trudno zrozumieć!???
iza2019.08.16 20:50
Matkę Jezusa- ? Człowieku, Jezus miał jedną matkę, a katolicy wyprodukowali mnóstwo obrazków. W Polsce jest kilkanaście: piekarska, leśniańska, częstochowska, lednicka, łagiewnicka. To która jest prawdziwa?
leszczyna2019.08.16 23:06
Kleopatra VII która jest prawdziwa: ta grecka czy ta egipska? A może włoska lub amerykańska?
ele2019.08.16 23:41
Matka Boża jest jedna, te poszczególne nazwy to jakby cechy Maryi, nazwy miejsc w których się ukazywała lub miały miejsce jakieś niezwykłe wydarzenia z Nią związane, każdy z tych wizerunków to pewna historia, ten wizerunek (sprofanowany przez idiotów) jest z Guadelupe w Meksyku, Ona sama "wymalowała" ten obraz, poczytaj, to są prawdziwe i bardzo ciekawe historie, obraz z Częstochowy też ma swoją historię itd. itd. każdy wizerunek to pewna historia, używa się skrótów … no ale to trzeba mieć jakiekolwiek pojęcie, chociaż podstawową wiedzę
Halina K.2019.08.17 17:57
Iza ! Czy ty napewno nią jesteś? Obawiam się! Ty naprawdę nic nie wiesz? To dlaczego zabierasz głos??? Poczytaj ! TO JEST JEDNA I TA SAMA MATKA BOSKA! ZROZUM WRESZCIE! Tak jest malowana, jak się w danym miejscu ukazała! Pomyśl, poczytaj: w Fatimie tak się ukazała jak wygląda na Obrazie i na Posągu! W Gwadelupie, też tak jak się ukazała! W Licheniu, Częstochowie, czy w Leśnej Podl. też tak, jak sie ukazała w danej chwili itd..... Aż tak jesteś ciemna, tak trudno pojąć??? Powiedz, a czy ty zawsze tak samo wyglądasz? Zawsze w jednym ubraniu jesteś? Zawsze tak samo uczesana jesteś, czy np. tylko spódnicy, czy też w spodniach?? Trudno było pomyśleć o tym logicznie?
Piotr2019.08.16 19:47
Iza piszesz głupoty, czy do profanacji dochodzi tylko w budynku kościoła? Poza budynkiem kościoła można bezcześcić Boga?
iza2019.08.16 21:28
Skąd wiesz, jak wygląda Bóg, jak wyglądała Maryja? To tylko obraz, wizerunek, nie żywa osoba. Maryja to trzecioplanowa bohaterka NT. Pierwsze zapiski z jej kultu datuje się na III wiek, prawie 300 lat po jej śmierci. Miejscem do odprawiania kultu są świątynie i tylko tam może dochodzić do ewentualnych profanacji. Przestrzeń publiczna to nie miejsce kultu!!!!!!
leszczyna2019.08.16 22:51
Jakie zapiski masz na myśli? 300 lat po śmierci Maryi to połowa IV wieku, nie III wiek.
leszczyna2019.08.16 20:44
"Wszystkim naszym siostrom i braciom, którzy świętują dziś Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny" - to wg Ciebie dedykacja dla działaczy partyjnych Lewicy Razem? PS. Ateiści lżąc katolików oraz ich wiarę zarzucają im brak poczucia humoru, to znany chwyt erystyczny.
iza2019.08.16 20:52
Adresowane do działaczy, ma wydźwięk humorystyczny. Wizerunek Maryi jest kodem kulturowym. Normalne, że można to wykorzystywać. Nie ma tutaj profanacji. Nie jest to adresowane do katolików.
leszczyna2019.08.16 22:42
Żeby rozumieć, czym jest profanacja, trzeba najpierw pojąć, czym jest sacrum. Ktoś wsadził flagę gejowską do wielkanocnego Grobu Pańskiego w Płocku i też odpowiednie środowiska orzekły, że to nie jest profanacja. To środowiska, któremu obce są treści wiary chrześcijańskiej, ale które usilnie domagają się, żeby w kręgu tej wiary uznano homoseksualizm na bezgrzeszny. Niedoczekanie ich.
ZERR02019.08.17 0:55
Takie [....] nie rozumuja kategoriami kultury, tylko szamba.
ZERR02019.08.17 0:58
Tylko skrajny, zdegenerowany wlewak może bełkotać jakoby 'profancji nie ma mowy". Jest to klasyczna profanacja w wykonaniu lewackich szumowin [....] [...] w [....] Sam widzisz - tolerancja dla bydła prowadzi do chlewa.
Do Zera2019.09.3 21:43
Tak się zaplułeś jadem, że nawet bydło umiejscowiłeś w chlewie.
Luzifer2019.08.16 19:06
ojtam, ojtam, profanacji nie widze. Matka Boska Ziolowa. Zacna.
Saint2019.08.17 11:07
Może niektórzy woleli by Matkę Boską Żytnią. ..
Halina K.2019.08.17 17:37
Saint! Bezbożniku! Zamilcz! Nie blużnij !
urszula2019.08.16 19:01
ktorys za nas cierpiał rany, JEZU CHRYSTE, zmiłuj sie nad nami! amen
iza2019.08.16 19:12
Kobieto, zapaliłaś ziele, że na obrazku widzisz rannego Chrystusa?
Halina K.2019.08.17 17:33
Izo, a ty kim jesteś??? Czy musi widzieć Chrystusa, żeby się do niego modlić? Przecież, to Jego Matka ! Oprócz tego i Nasza ! Jak czułabyś się, gdyby tak obrażano twoją matkę ? Byłoby ci wszystko jedno? Czy broniłabyś?
pater2019.08.16 21:11
Jezu Chryste zniłuj się nad nimi
Katolik2019.08.16 19:01
Za wszelkie świętokradztwa, obrażanie, zniewagi osób Świętych w tym Matki Bożej, Kościoła, Biskupów i Kaplanów przyjdzie im odpowiedzieć, bardzo możliwe że oni wszyscy z LGBTQ to opętani przez szatana i jego demonów, w ludzkich ciałach chodzą jak żywe trupy, Sąd Boży będzie sprawiedliwy i nie przekupny jak kasty sędziowskie.
sru2019.08.16 20:31
weź tabletki bo zaczynasz bredzić.
Zephyr2019.08.16 18:55
Ta lewacka hołota nie mogłaby zrobiś czegoś pozytywnego, musi obrażać i profanować. Dzicz.
Andrzej2019.08.16 18:55
Należy bardziej stanowczo reagować na próby obrażania Pana Boga, Matki Boskiej oraz nas Katolików. Nie będzie tolerancji dla tak nieodpowiedzialnego zachowania tych głupców.
Albert2019.08.16 19:04
Nie da się obrazić kogoś, kto nie istnieje.
MIECZYSLAW ST.2019.08.16 19:34
Albert ! Tak , ciebie nie da się obrazić ! TO TY SMIERDZĄCY GNOJU NIE ISTNIEJESZ! JESTEŚ TYLKO NICKIEM " DURNEGO G...."!
Albert2019.08.16 19:37
Nie udawaj idioty większego, niż jesteś.
anonim2019.08.16 21:16
Ty Albercie nie musisz udawać ,bo jesteś idiotą do kwadratu ,żałosnym człowiekiem .
Stifr2019.08.17 13:14
Czegoś nie rozumiem - jak można obrazić Boga? I to wizerunkiem Maryi? To brzmi trochę jakby Bóg był Kim Jong Unem, który nie znosi żadnej krytyki ani parodii.
Halina K.2019.08.17 17:27
Stifr ! Czego ty nie rozumiesz? Miałeś, lub jeszcze masz matkę? Prawda? Czy ci byłoby miło, gdyby non-stop obrażano twoją matkę, którą kochasz?? W dodatku to są okropne blużnierstwa wsrelkiego rodzaju słowne i wizerunków! No, pomyśl! Jak byś się czuł!?
Cogito ergo sum2019.08.16 18:44
Nawiązanie do Marksa "Religia to opium dla ludu". Tyle, że Marks leży na śmietniku historii a ci młodzi ludzie kładą się z nim do śmietnika. Razem zamienia się w partię ucztujących na śmietniku gdzie podczaszym jest Czarzasty. Przypomina się "Dżuma" Camusa
Prawojad2019.08.16 18:52
Legalize it! https://www.youtube.com/watch?v=ABc8ciT5QLs
wojtek2019.08.18 15:57
Skoro leży na śmietniku historii, to po co o nim piszesz? co to za śmietnik skoro o nim mówisz? a tak na marginesie, czytałeś Marksa? Czy tylko słyszałeś o nim? Jedno ci powiem jego "dzieła”, a to, co robili ludzie za PRL-u, powołując się na Marsa, to dwa światy.
anonim2019.08.16 18:42
Biedne uczucia religijne socjalistów ;(
Oloo2019.08.16 18:41
ODLOT Co jest złego w pokrzywach? Hipokryci,sami pewnie stosujecie szampon pokrzywowy.
xx2019.08.16 18:39
No taka Matka Boska to mi się podoba :) Dobra ziomalka. Wiadomo co mówi palma do palmy - zapalmy :) Amen&Peace Yo!
Ola2019.08.16 23:10
Piotr Nowak jesteś głupolem..Jeszcze zapłaczesz...
violencja2019.08.16 23:20
A wizerunek Twojej Mamy też by się Tobie podobał w konopiach? Tak tylko pytam , a może wśród innych rekwizytów? Oszczędzisz mi wymieniania ich?
anonim2019.08.17 7:46
violencjo a czy taki typ ma szacunek dla kogokolwiek ,on sam siebie nie szanuje ,bo szanujący się człowiek by nie pisał takich komentarzy ,to i matki nie szanuje swojej.
anonim2019.08.20 12:58
Piotr Nowak trochę szacunku do Matki Boskiej ! Bo ona zasługuje na ten szacunek a ty nawet na żarcie dla świń nie zasługujesz !
K.2019.08.17 8:04
A jaka może być jego matka? Zwykły puszczalski pomiot szatana skoro takiego bękarta wydaliła.
polak2019.08.17 8:06
Tak samo pomiata swoją dziwką. Brak szacunku do kobiet to u niego we krwi. Po reszte matka dziwka, jego partnerka dziwka mógl się chłopak zrazić.
Greg Antek2019.08.18 15:26
masz za duzo plemników w ustach , by ciebie zrozumiec p....le..
Kazimierz2019.08.16 18:36
Życie nie trwa wiecznie. Za bluźnierstwa trzeba będzie zapłacić. Szczęśliwy ten, któremu przyjdzie rozliczyć się jeszcze za życia.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.08.16 18:29
To Matka Boska Jamajska.
Polak2019.08.18 20:49
Jesteś JUHEM
Suweren2019.08.19 10:47
Jeśli już to, JUCHEM.