Obozy zagłady na współczesnej mapie Polski w kolejnej produkcji Netflix! - zdjęcie
12.11.19, 13:45Fot. via Pixabay, CC 0

Obozy zagłady na współczesnej mapie Polski w kolejnej produkcji Netflix!

17

Kolejne szokujące doniesienia na temat produkcji Netflixa. Jak się okazuje, niemieckie obozy koncentracyjne na współczesnej mapie Polski pojawiają się nie tylko w serialu „Iwan Groźny z Treblinki”.

Podobna mapa, z dzisiejszą mapą Polski, na której zaznaczono niemieckie obozy zagłady, pojawia się w produkcji „Księgowy z Auschwitz” - informuje portal Briefz.pl.

Film dotyczy prób rozliczenia nazistowskich zbrodniarzy. W 31. minucie filmu pojawia się wspomniana mapa z obozami koncentracyjnymi - Auschwitz, Sobibór, Treblinkę, Majdanek, Chełmno i Bełżec, które pojawiają się na współczesnej mapie Polski.

Okazuje się też, że w filmie nie brak innych zestawień sugerujących odpowiedzialność Polski za mordowanie w obozach zagłady. Wszystkie miejsca podpisano jako znajdujące się w Polsce, bez wzmianki na temat tego, że Polska była wówczas okupowana przez hitlerowskie Niemcy.

Co równie szokujące, w dokumencie wspomina się także o warszawskim Marszu Niepodległości i zestawia z marszami neonazistów czy marszem przeciwko Żydom w USA. Narrator twierdza:

[…] jeśli nie wyciągniemy błędów z historii, powtórzymy te same błędy”.

dam/TVP.Info,Briefz.pl

Komentarze (17):

bezlitosny internauta2019.11.12 17:55
Wg was te obozy należało umieścić na mapie Nilfgaardu?
Gryfita2019.11.13 14:13
Na mapie europy z granicami państw takimi, jakie wtedy istniały kłamco oświęcimski
anonim2019.11.13 17:55
Dla mnie jest to czepialstwo już. Nie każdy musi wiedzieć jak wyglądała Polska 39-45. A pokazanie mapy obecnej Polski sprawia, że obcokrajowcom łatwiej jest wyobrazić sobie gdzie owe obozy były.
anonim2019.11.12 17:27
"Co równie szokujące, w dokumencie wspomina się także o warszawskim Marszu Niepodległości i zestawia z marszami neonazistów czy marszem przeciwko Żydom w USA." Porównanie nasuwa się same gdy się widzi hasła o czystej rasowo Polsce C:
złoty żniwiarz 2019.11.12 16:05
Łatwo było dotrzeć do bohaterów i namówić ich na rozmowę? - Wyszedłem z założenia że ludzie z Bełżca, którzy mają na ten temat wiedzę, nie będą chcieli rozmawiać z dziennikarzem. Chciałem więc najpierw mieć dokumenty, które jednoznacznie wskazują, że ktoś kopał, i w pierwszej kolejności skoncentrowałem się na poszukiwaniu tych materiałów. Chodzi głównie o akta śledztw z końca lat 50. i z lat 60. Wiedziałem, że one gdzieś są, ale ich znalezienie nie było wcale proste. Pytałem w IPN, czy są jakieś materiały dotyczące rozkopywania obozu zagłady w Bełżcu, ale bez rezultatu. Wystąpiłem też do Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie z pytaniem o materiały archiwalne, ale dostałem odpowiedź negatywną. W końcu znalazłem je w IPN, ale to była żmudna robota, bo musiałem przejrzeć sporo prasy z epoki. Pierwszy artykuł, na jaki natrafiłem, mówił o zatrzymaniu w 1957 r. w okolicach Bełżca bandy rabusiów grobów. Autor nie wspomniał jednak, o jakie groby chodziło, ale były cztery nazwiska, bo jeszcze wtedy gazety podawały nazwiska zatrzymanych. Sprawdziłem je w katalogu cyfrowym IPN i znowu nic. Pojechałem do Bełżca i tam w rozmowach z mieszkańcami ustaliłem, że trzy z czterech nazwisk są przekręcone, dziennikarz się pomylił. Dostałem poprawne nazwiska, wróciłem do IPN i okazało się, że akta były. Te dokumenty zostały przekazane Instytutowi z wydziałów karnych sądów powszechnych. Nie były to sprawy o charakterze politycznym, być może dlatego archiwiści nie interesowali się nimi. W katalogu cyfrowym IPN nie miały żadnego opisu. Po prostu sygnatura i nazwisko. Kiedy w końcu dostałem pierwsze akta, pamiętam, że zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Były w nich zdjęcia raf, czyli sit, które ułatwiały kopaczom poszukiwanie złota.
Marian2019.11.12 16:27
Poszukaj tez akt zydow, rabujacych mienie swoich ofiar wywiezionych przez sowietow na Syberie.Zydzi pomagali swoim pobratymcom z NKWD sporzadzac listy polakow przeznaczonych do wywozki i po ich wywiezieniu urzadzali Zlote Zniwa rabujac ich mienie.To byly te prawdziwe zniwa a Ty zajmujesz sie jakims mieniem bezspadkowym w postaci obraczki za 100 zl.
Ryszard Olejniczak2019.11.12 17:12
Hieny cmentarne, szczególnie na cmentarzyskach poobozowych, to obrzydliwa sprawa ale zupełnie oddzielna od niemieckiej winy za przemysł zbrodni jaki uprawiali w tworzonych przez siebie obozach. Więc nie rozmywaj tematu tej potwornej niemieckiej odpowiedzialności.
Trójoka wrona2019.11.12 15:56
I tak bym nie oglądał, ponieważ jestem zajęty zbieraniem materiałów do napisania pracy o liście żelaznym w polskiej procedurze karnej.
Olej2019.11.12 15:23
I jeszcze jedno . Jeżeli muzułmanie i świat arabski zdominuje Europę w stopniu i kierunku jakim podąża obecnie, wszyscy którym się dolepia gębę oprawców narodu nadprzyrodzonego, staną niespodziewanie po właściwej stronie mocy, która to moc zmiecie również tych co wysługują się kłamstwem dla korzyści.
Olej2019.11.12 15:18
Podpalają ogień pod Polską i Polakami. Nie pierwszy raz nam robią ,,przysługę'' za to wszystko co od Polski dostali. Może się okazać, że paradoksalnie sami w tym ogniu spłoną, powtórnie.
Szlomo Rozencwajgier2019.11.12 14:36
Musicie nam zapłacić! Całe szczęście że u władzy jest PiS! Wielmożny Pan Kalkstein i koszer Premier z pewnością w dobrą stronę poprowadzą sprawy.
anonim2019.11.12 14:49
Tatuś wiedział jak cię zwać szlamo.
2019.11.12 15:15
!תזדיין מפה
Ryszard Olejniczak2019.11.12 14:29
Są konsekwentni, przecież już za czasów w ząbek czesanego, niemiecka dzicz nie mówiła o nas inaczej niż "polscy bandyci".
Fronda.pl — produkt portalopodobny2019.11.12 14:28
„bez wzmianki na temat tego, że Polska była wówczas okupowana przez hitlerowskie Niemcy” Macie widzów Netfliksa za debili?
Naczelny2019.11.12 15:14
Swoich gorliwych wyznawców mają, zreszgtą słusznie.
stopPropagandzieNetflix2019.11.12 15:56
niestety tak..., zresztą jak ktoś zacząłby Ci powtarzać dzień w dzień, że niewyraźnie wyglądasz albo masz jedno ramię niżej to po góra dwóch tygodniach biegłbyś do lekarza!!!