O. Tadeusz Rydzyk zaapelował do widzów Telewizji Trwam i słuchaczy Radia Maryja o wsparcie modlitewne i finansowe dla tych mediów. Zakonnik najpierw podziękował za tę pomoc, której do tej pory otrzymywał. "Bóg zapłać za życzliwość, za modlitwę, zwłaszcza cierpiącym. Wszystkim, ale szczególnie cierpiącym. Za współpracę, pomoc jeszcze raz Bóg zapłać (...). Chociaż wielu ludziom żyje się w Polsce coraz trudniej materialnie, tym bardziej za tę materialną pomoc dla Radia Maryja i Telewizji Trwam Bóg zapłać!" - powiedział redemptorysta. 

O. Rydzyk nie ma wątpliwości co do tego, jak bardzo są dziś potrzebne takie media, jak Radio Maryja czy Telewizja Trwam. "Widzimy też, jak bardzo potrzeba mądrych i prawych Polaków, którzy dadzą sobie radę w obecnym, pokrętnym świecie. A także w pokrętnej rzeczywistości naszej Ojczyzny. Pokrętnej medialnie i politycznie. Dlatego te media, dlatego ta mobilizacja katolików i Polaków" - argumentował. 

I zaapelował o dalszą systematyczną pomoc dla tych mediów. "Podniosła się ofiarność dla Telewizji Trwam, ale to nie pokrywa kosztów nawet za bycie na multipleksie. Jak sobie dają radę inne media, te liberalno-lewicowe? Otóż widzimy chyba wszyscy, że mają wiele reklam, sięgających nawet - na przykładzie jednego z tych mediów - ponad 3 miliardów i 900 milionów złotych tylko za rok. To są reklamy od firm, Skarbu Państwa i bogatych, z opcji liberalno-lewicowej. Można powiedzieć, że oni trzymają się razem. Jedni drugich popierają" - mówił zakonnik. 

O. Rydzyk wyliczał, że na Telewizję Trwam w maju udało się zebrać ponad 700 tysięcy złotych, ale tylko za multipleks trzeba zapłacić milion złotych. A są jeszcze inne koszty. "Proszę sobie wyobrazić, co i ile może kosztować, by głos Radia Maryja i obraz Telewizji Trwam dotarły do waszych domów. W sumie tylko za pobyt w eterze na Polskę i świat, za Radio Maryja i Telewizję Trwam, płacimy miesięcznie dwa i pół miliona złotych. To jest bardzo dużo. Ale jeśli są już miliony słuchaczy i telewidzów, to ludzie odpowiedzialni na pewno utrzymają te dzieła" - przekonywał. 

MaR/Radiomaryja.pl