O krok bliżej do zakazu aborcji eugenicznej! Już ponad 200 tys. podpisów - zdjęcie
13.10.17, 17:15Fot. Pixabay, CC0

O krok bliżej do zakazu aborcji eugenicznej! Już ponad 200 tys. podpisów

204 091 podpisów zebrała odpowiedzialna za inicjatywę #ZatrzymajAborcję Fundacja Życie i Rodzina oraz CitizenGo Polska. Oznacza to, że Sejm będzie musiał się zająć nowym projektem ustawy mającej na celu zaostrzenie przepisów dot. przerywania ciąży. Ten projekt zakłada jednak jedynie wykreślenie z polskiego prawa aborcji eugenicznej. To wyjątkowo istotne - aż 1042 z 1098 aborcji w 2016 roku dotyczyło właśnie tego powodu.

W ubiegłym roku PiS wycofał się na etapie prac parlamentarnych z wprowadzenia w Polsce pełnej ochrony życia ludzkiego. Jest jednak szansa na to, że nowy projekt, który dotyczy jedynie aborcji eugenicznej, wejdzie w życie. Nie znajdziemy tu zapisów dotyczących choćby karania kobiet, które poddały się aborcji.

Fundacja Życie i Rodzina oraz CitizenGo Polska nieco ponad miesiąc temu rozpoczęły zbieranie podpisów pod inicjatywą ustawodawczą #ZatrzymajAborcje. Już terazą podpisało się pod nią ponad 200 000 osób. Tym razem inicjatywa ma również znacznie szersze poparcie. W ostatnim wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego” prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że jeśli Sejm ustawę przegłosuje, on jest gotów ją podpisać. 

dam/pch24.pl,Fronda.pl