O chorej "równości", czyli Szwajcaria pozwala jednopłciowym parom adoptować dzieci partnera - zdjęcie
13.12.12, 16:29

O chorej "równości", czyli Szwajcaria pozwala jednopłciowym parom adoptować dzieci partnera

8

Uchwalono ją mimo nawoływań ze strony populistycznej prawicowej Szwajcarskiej Partii Ludowej, która chciała jej odrzucenia.

 

Jest to złagodzona wersja prawa przyjętego wiosną przez wyższą izbę szwajcarskiego parlamentu, Radę Kantonów, która 14 marca zaakceptowała to, czego domagały się organizacje gejów i lesbijek, dając prawo do adoptowania dzieci wszystkim osobom dorosłym, niezależnie od stanu cywilnego czy trybu życia.

 

Jednak komisja ds. prawa niższej izby parlamentu, Rady Narodowej, zmodyfikowała tekst, ograniczając prawo do adopcji do dzieci partnera.

 

"Większość w komisji ocenia, że na tym etapie żadne poważne badanie naukowe nie pozwala wyciągnąć wniosku, by dzieci żyjące w domu homoseksualnym lub adoptowane przez rodziców homoseksualnych miały negatywny rozwój osobowości, co mogłoby uzasadniać rezerwę wobec adopcji przez rodziców homoseksualnych" - powiedział socjalistyczny deputowany Carlo Sommaruga.

 

W Szwajcarii zalegalizowane od 2005 roku związki partnerskie osób tej samej płci zabraniały tym parom adoptowania dzieci.

 

sm/(PAP)

Komentarze (8):

anonim2012.12.13 17:58
Jak patrzę na to zdjęcie chłopczyka z parasoleczką Hallo Kitty, to naprawdę płakać się chce. Biedne dzieci. Żadne z nich nie założy z pewnością normalnej rodziny...
anonim2012.12.13 18:01
U nas też będą chcieli przepchnąć tą dewiację.
anonim2012.12.13 18:19
taki film.. dziecko dwóch panów wieczorem wymykało się z domu pod dom RODZINy gdzie patrzyło przez okno na matka ojcieca ,dzieci ...wracało smutne az pewnego dnia spakowało swój plecaczek i podeszło pod drzwi rodziny i zapytało czy mogę z Wami mieszkać..są sprawy ,i ludzie NIEZASTĄPIENi...matki wychowujace samotnie dzieci prędzej czy pózniej tez widza ze brak OJCA czy tez ODWROTNIE MATKI trzeba rekompensowac chociażby madra miłoscią BABCI CZY DZIADKA...tylko proszę przeciwnicy nie przytaczajcie mi przykładów PATOLOGICZNYCH ,bo to wasze chwyty..
anonim2012.12.13 18:52
Anaja- skoro dziecko wychowane przez dwóch ojców lub dwie matki Twoim zdaniem nie założy normalnej rodziny...to skąd biorą się homoseksualiści dziś, skąd brali się kiedyś, jak to się dzieje, że w normalnym domu gdzie jest ojciec i matka dorasta dziecko z innymi skłonnościami, przecież ma dobry przekaz, przecież geje nie pochodzą tylko z patologicznych rodzin...Ciekawe prawda?
anonim2012.12.13 19:09
NIE ROZUMIEM TWOJEGO PYTANIA sam raczej sobie odpowiedziałes DOM DLA DZIECKA (ci)..rozwinę DOM dla STARCÓW, DOM EMERYTA tak sa takie miejsca bo sama pracowalam w jednym z nich..i co dalej chcesz jeszcze uzyskać BARDZO PROSZĘ SKONKRETYZUJ PYTANIE
anonim2012.12.13 19:33
Dzieci w "rodzinach" dysfunkcyjnych to nie jest dobry pomysł. Jeżeli zboczeńcy mają ochotę niech się kotłują we własnym gronie. Biedne dzieci....
anonim2012.12.13 19:47
w DOMACH STARCÓW tez nie ma wnuków, dzieci , ale sa ludzie ,którzy swoja praca maja tym osobą być pomoca ,,DOBREM nie neguje takich miejsc pytanie czy nie powinny być ostatecznością tak...PRZEPISY ADOPCYJNE W POLSCE SĄ PRZECIW MAŁŻENSTWOM RODZINOM <KTÓRE z CHĘCIĄ ogarnelyby i wychowały dzieci z Domów dziecka...DZIECIOM WSZYSTKIM ŻYCZĘ PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI I ABY ICH UMYSŁY NIE MĄCIŁY DEWIACJE
anonim2012.12.13 19:50
Jest bardzo wiele dzieci wychowywanych w Polsce w związkach jednopłciowych ;matka z babcią, matka z ciotką od dwójki lesbijek różni je tylko sypialniany szczegół. Jak mi wiadomo nie mamy jeszcze egzaminów na rodziców, klasyczne małżeństwo nie jest gwarantem sukcesu wychowawczego podobnie związek jednopłciowy nie daje pewności sukcesu w tej sprawie.