Nożownik zaatakował w Brzezinach. Jest ofiara śmiertelna i ranny policjant - zdjęcie
05.05.21, 21:22Fot. Edward Kimmel via: Flickr CC 2.0

Nożownik zaatakował w Brzezinach. Jest ofiara śmiertelna i ranny policjant

7

Dziś po godz. 18 w Brzezinach (Łódzkie) doszło do ataku nożownika. Niestety, zaatakowanego mężczyzny nie udało się uratować. W czasie próby napastnik ranił też policjanta. Wówczas został postrzelony przez drugiego funkcjonariusza.

Rzecznik wojewódzkiej straży pożarnej w Łodzi Jędrzej Pawlak potwierdził, że zaatakowanego przez nożownika mężczyzny nie udało się uratować.

- „Nasze działania na miejscu zdarzenia ograniczyły się do zabezpieczenia lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i wspomagania działań pogotowia. Na prośbę lekarza pogotowia strażacy udzielali też pomocy żonie zranionego mężczyzny. Niestety, mimo podjętych działań, nie udało się go uratować”

- powiedział Pawlak.

Dramat rozegrał się w okolicach targowiska w Brzezinach. Około godz. 18 policja została poinformowana przez świadka o uderzeniu nożem mężczyzny przez nieznanego napastnika. Na ul. Staszica na widok policjantów zaczął uciekać mężczyzna z nożem i plecakiem. Kiedy funkcjonariusze go dogonili, zranił jednego z nich w nogę. Wtedy drugi z policjantów oddał strzał w kierunku napastnika, raniąc go w nogę. Zarówno życiu agresora jak i ranionego policjanta nie zagraża niebezpieczeństwo.

kak/PAP

Komentarze (7):

Anonim2021.05.6 9:11
Nie znamy szczegółów sprawy. W tle różne rzeczy mogły być, osobiste porachunki, jeden drugiemu żonę obracał? Długi za dragi? Może bez powodu kropnął gościa, nie wiemy, a różnie w życiu bywa, zwłaszcza w tych sferach.
Böno2021.05.6 0:57
Smutna informacja, bo człowiek nie żyje. Z drugiej strony bardzo dobrze, że policja w końcu odważnie używa broni, bo na to ona jest. Przestępcy muszą się zacząć bać, że swoją nieopanowaną agresje mogą przypłacić życiem. Brawo policja, tak trzynać.
abcd2021.05.5 22:36
Krótka historia o pogardzie i godności Społeczeństwo, które godzi się na usunięcie kary śmierci z kodeksu karnego, okazuje pogardę ofiarom, bowiem stawia życie mordercy ponad życie ofiary, a jednocześnie wysyła czytelny komunikat do przestępców: możesz zabijać, twoje życie jest bezpieczne, a my jesteśmy bezsilni. Likwidując karę śmierci społeczeństwo samo siebie pozbawia godności, bowiem jest to również komunikat do wszystkich obywateli: od teraz nie dzielimy już ludzi na dobrych i złych, ale dzielimy na martwych i żywych. Czytaj "Krótkie historie o zabijaniu" na "henryk dabrowski pl" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Kr%C3%B3tkie_historie_o_zabijaniu
do [email protected], płatnego Trolla:2021.05.5 22:34
e, ty! Apel! z takimi jak ty TROLLAMI i się NIE dyskutuje ! zatem NIE oczekuj żadnych komentarzy pod twoimi wpisami, przy których posługujesz się różnymi - jakie wymieniasz- nickami! cyt : " Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne komentarze." - checheche... NIE z nami takie numery! ŻADNYCH komentarzy, a nawet "kciuków" pod twoimi płatny TROLLU wpisami o nickach jakie wymieniłeś! Każdy komentarz pod wpisem TROLLA, to KASA! którą TROLL otrzymuje od swojego zleceniodawcy! zatem zero reakcji (choć ręka swędzi) - zero kasy dla TROLLA.
Apel2021.05.5 21:55
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Niech jazgoczą, faryzejscy obłudnicy.
nożownik? hm??2021.05.5 21:44
Czyżby syn rzecznika PO - bodnara? albo wnuk wałęsy na przepustce z ZK? jeśli któryś z nich, to spoko! może liczyć na pobłażliwość nadzwyczajnej kasty.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.5 21:38
"Dramat rozegrał się w okolicach targowiska..." są świadkowie którzy przed atakiem słyszeli jak gościu krzyczał " ananas rabarbar" czy jakoś tak...