Nowy Jork: Drakońskie kary za obrażanie nielegalnych imigrantów - zdjęcie
01.10.19, 11:01Fot. via Pixabay, CC 0

Nowy Jork: Drakońskie kary za obrażanie nielegalnych imigrantów

14

Obrażanie nielegalnych imigrantów w Nowym Jorku będzie srodze karane. Zadecydowała o tym Komisja Praw Człowieka miasta.

Winni zapłacić mogą nawet ćwierć miliona dolarów kary. Ukaranym zostać można na przykład w przypadku wyśmiania kiepskiej znajomości języka angielskiego u imigrantów czy grożenia im deportacją.

Poza ogromnymi mandatami, jakie można będzie od tej pory nałożyć, krytykujący mogą też zostać pozwani przez imigrantów, którzy mają wówczas prawo domagania się odszkodowania. Podobnie będzie w przypadku imigrantów legalnych i obywateli USA jeśli tylko osobie, która ich obrazi, wydawać się będzie, że przebywa na terenie Stanów nielegalnie.

Jako że lewica w USA od dawna walczy ze sformułowaniem „nielegalny obcy”, za użycie go w Nowym Jorku będzie groziła poważna kara.

Jak będzie wyglądało egzekwowanie nowych przepisów? Dowiemy się wkrótce. Warto jednak mieć świadomość, że prawo w USA bardzo poważnie podchodzi do wolności słowa od rządowej cenzury, którą gwarantuje pierwsza poprawka do konstytucji. Komentatorzy podkreślają, że nawet jeśli ktoś w wyniku nowych przepisów zostanie faktycznie ukarany, może bez większych problemów zaskarżyć miasto do sądu i wygrać.

tag/stefczyk.info,Fox News

Komentarze (14):

m2019.10.1 21:42
To w NY nie bedzie mozna bezkarnie zazartowac : ,, Dump polack” ?
NY2019.10.1 16:37
To tym razem nie tylko Word Center zostana zniszczone, ale cale miasto. Tego typu "obcy" muzulmanie dosc szybko przejma wladze w miescie - to nie przepowiednia - to fakt. Juz Londynem rzadzi muzulmanin !
JS2019.10.1 12:57
Ujawniam prywatną odpowiedź do Stachu Dlaczego uwziąłem się na tego Tuska To proste. Facet dostał szansę od większości społeczeństwa i miał nam zbudować lepsze warunki do rozwoju, do życia. Tak obiecywał. Ale jak zaczął realizować interesy Niemieckie, EU GmbH, stał się WROGIEM naszego kraju. Uwziął się na naszą Ojczyznę, walczy z Kościołem, stanął po stronie anty-Chrysta. Pozdr.
axel2019.10.8 14:48
Zrealizował WSZYSTKIE swoje obietnice, szkoda tylko, że ze znakiem MINUS. Po prostu obrzydliwy łgarz i oszust, a jak widać jego kamraci są jego wiernymi uczniami.
JS2019.10.1 11:31
To jest coś takiego jak ochrona przestępcy za PO-PSL. Nie można było obrazić np. złodzieja, bandziora, który kogoś pobił. Nie można było wyrządzić krzywdy komuś kto atakował, bo groziło to wniesieniem sprawy o napaść. A tam w NYC będą mogli w ogóle zgłosić, że ktoś jest nielegalnym emigrantem ? Niech zrobią testy narkotykowe władzom NYC, bo wraca obłędne, nietrzeźwe myślenie. Pozdr.
stahu2019.10.1 12:24
...czegoś się tak uwziął na tego Tuska?
JS2019.10.1 12:56
To proste. Facet dostał szansę od większości społeczeństwa i miał nam zbudować lepsze warunki do rozwoju, do życia. Tak obiecywał. Ale jak zaczął realizować interesy Niemieckie, EU GmbH, stał się WROGIEM naszego kraju. Uwziął się na naszą Ojczyznę, walczy z Kościołem, stanął po stronie anty-Chrysta. Pozdr.
Maria Blaszczyk2019.10.1 16:17
No właśnie o to chodzi, że nie. Chyba nic nie zrozumiałeś. Chodzi o to, że człowiek nie może być nielegalny. Imigrant to też człowiek. Tak, jak przeciętnego polskiego kierowcy nie nazwiemy "nielegalnym kierowcą", staruszki sprzedającej pietruszkę "nielegalną staruszką", tak i imigrant ma co najwyżej nieuregulowaną sytuację lub przebywa w jakimś kraju nielegalnie. Język ma znaczenie. Inaczej może się skończyć przemocą.
JS2019.10.1 17:47
To jest język prawniczy, który określa dokładnie status człowieka, który pojawił się w danym państwie bez wymaganych pozwoleń. To może zróbmy tak. Znieśmy granice i zobaczymy gdzie i ile emigrantów z innych państw przybędzie i co z tego będzie ? Jak myślisz, do czego to doprowadzi ? Nie moja wina, że jest bieda na świecie ani Pana Boga też nie. Na nierównościach społecznych żerują demony, misternie prowadząc swoje plany. Ale to my im pozwalamy na takie rzeczy. Jak ? Nie słuchaniem się NAUKI JEZUSA, nie w ćwierci, w połowie, czy w 3/4 ale w 99% no bo w 100% mogła tylko Najśw. Matka Zbawiciela. Pozdr.
Maria Blaszczyk2019.10.1 21:27
Język prawniczy mówi o nielegalnych imigrantach? Aha... No więc nie znam się na prawie amerykańskim, ani w ogóle żadnym - zechciej mi pokazać akty prawne, gdzie używa się tego sformułowania. Ja na ogół natykam się na "undocumented immigrants" lun " illegal immigration". I nie Twoja wina? Gratuluję samopoczucia. Moje nie jest aż tak dobre. To my - obywatele krajów rozwiniętych - chronimy nasze rynki, żeby kupować żywność poniżej kosztów jej wytworzenia. To my zniszczyliśmy klimat, konsumując bez umiaru i nie słuchając naukowców, przez co ludność Afryki, Azji czy Pacyfiku znalazła sie w tragicznej sytuacji. Itd... Co do bogów się zgadzam, rzeczywiście nie mieli z tym nic wspólnego... Podobnie zresztą jak demony. To ludzie ze swą nienawiścią pozwalającą nazywać innych "nielegalnymi", na tym żerują. A konieczność regulacji migracji jest przeceniana. Widać to było przy Syryjczykach. Spokojnie mogliśmy - jako Europa - przyjąć ich wszystkich. Ale banda kretynów postanowiła na sianiu strachów przed nimi ugrać kilka punkcików wyborczych... Ludzie giną albo siedzą po obozach, Liban i Jordania wciąż nie mogą sobie poradzić... A my, nażarci do wypęku, zajęliśmy się już nowym wrogiem, dla odmiany LGBT...
Gabriel2019.10.1 11:25
To chyba dobrze, ochrona dla wielu Polaków.
Zasmucony2019.10.1 11:25
Szkoda, że takiego prawa nie ma w NY za obrażanie np. Katolików.
Bella2019.10.1 11:26
Obrażanie w jaki sposób?
Reytan2019.10.1 14:57
I to nie jest przypadkowe.