Nowicka o Ruchu Palikota: Kolos na glinianych nogach - zdjęcie
20.07.13, 13:30Wanda Nowicka (fot. Patryk Matyjaszczyk_Wikipedia)

Nowicka o Ruchu Palikota: Kolos na glinianych nogach

14

W rozmowie z Dziennik.pl Wanda Nowicka skomentowała kłótnie, afery i odejścia posłów z Ruchu Palikota. "Ruch jest kolosem na glinianych nogach. Brakuje mu solidnych podstaw - instytucjonalnych i kadrowych - do tego, by stać się poważną formacją polityczną" - przyznała.

Dostało się także przewodniczącemu partii Januszowi Palikotowi. "Sama jestem zwolenniczką rozdziału Kościoła od państwa, ale w tym kontekście padały tak niestosowne słowa, że zamiast skupiać uwagę na merytoryce, wywoływały dyskusje na temat zasadności obraźliwego mówienia o problemie. Wielu posłów i posłanek nie czuło się komfortowo, gdy musieli się tłumaczyć ze słów lidera, który niby mówił o słusznej sprawie, ale cały czas grał na kontrowersyjność" - wyjaśniała i dodała, że w Ruchu nie było działań nastawionych na zmiany, ale na medialność.

Nowicka przyznała jednak, że wcale nie życzy źle Palikotowi. "Uważam, że jest przestrzeń dla inicjatywy politycznej, podejmującej kwestie światopoglądowe. RP wprowadził do debaty takie tematy, których nikt inny by nie podjął - ani PO ani SLD. Jest więc miejsce dla Ruchu, ale nie wiem czy dla takiego" - przyznała.

eMBe/Dziennik.pl

Komentarze (14):

anonim2013.07.20 13:39
@PremierPolski - znowu leków nie wziąłeś?
anonim2013.07.20 13:51
Na glinianych (nie tyle nogach) co 'członkach' - to na pewno .....ale od razu "kolos" ?? ..... :P @PremierPolski - to może zaproponuj pani Nowickiej zostanie PremierowąPolski ... :P
anonim2013.07.20 14:20
@PremierPolski Ta "wspaniała inteligentna i mądra kobieta" jest tak na prawdę spadkobierczynią hitlerowskich metod eugenicznych. W normalnym państwie powinna siedzieć dożywotnio w więzieniu za wielokrotne morderstwo.
anonim2013.07.20 14:45
@BurmistrzLemingradu Zastanawia mnie fakt, że takie lewaki jak Ty, nazywają się ludźmi "nauki i postępu", a nie znają podstaw biologii. Życie człowieka zaczyna się w momencie powstania zygoty i koniec. To nie podlega żadnej dyskusji. Odebranie czyjegoś życia to po prostu zabójstwo, więc aborcja jest zabójstwem.
anonim2013.07.20 15:01
@PremierPolski To jest zupełnie inna kwestia niż istnienie Boga. Życie człowieka zaczyna się w momencie powstania zygoty i jest to udowodnione naukowo podobnie jak np. teoria heliocentryczna. A tą 5 i 6 z biologii to chyba nie do końca uczciwie dostałaś...
anonim2013.07.20 15:10
Z całym szacunkiem , Pani PremierkoPolski , ale Prezesa Rady Ministrów ( premiera ) się NIE wybiera w wyborach. :(( Prawo powołania rządu należy do prezydenta , który desygnuje Prezesa Rady Ministrów. Na wniosek desygnowanego premiera prezydent powołuje członków Rady Ministrów. Tak powołana Rada Ministrów musi uzyskać w ciągu 14 dni wotum zaufania Sejmu. -------------------------- ,, Prezydent Rzeczypospolitej desygnuje Prezesa Rady Ministrów , który proponuje skład Rady Ministrów. Prezydent Rzeczypospolitej powołuje Prezesa Rady Ministrów wraz z pozostałymi członkami Rady Ministrów w ciągu 14 dni od dnia pierwszego posiedzenia Sejmu lub przyjęcia dymisji poprzedniej Rady Ministrów i odbiera przysięgę od członków nowo powołanej Rady Ministrów ". Art.154 ust. 1 Konstytucji RP --------------- * desygnować ( łac. ,, designare " , wyznaczać ) - powierzyć , powierzać komuś stanowisko lub funkcję ; powołać , powoływać. ------------- Pozdrawiam , Przyjaciółko :)
anonim2013.07.20 15:14
Fakt jest taki, że życie człowieka zaczyna się w momencie powstania zygoty. Później nie ma już żadnej radykalnej zmiany w rozwoju płodu, która by pozwoliła określić moment powstania człowieka. Twoje racje są idiotyczne, bo mózg nie włącza się w pewnym momencie, ale rozwija się tak samo jak cały organizm, czyli od powstania zygoty. A co do mojego świadectwa, to je mam i to ze średnią ocen 5,05.
anonim2013.07.20 15:28
@Premier(a)Polski - a mnie w szkole uczono , że ZSRR jest najlepszym przyjacielem i dobroczyńcą Polski Ludowej.... i też miałam piątki (bo wtedy szóstek nie było) ..... i co nadal mam myśleć bo mnie tak w szkole uczono ??
anonim2013.07.20 15:42
@Premier(a)Polski - "...nie wierz w te głupoty które wygadują nauczyciele/nauczycielki religii........" ... a konkretnie??
anonim2013.07.20 15:47
@Zed No ale śmieszne... Widać, że masz dużo do powiedzenia.
anonim2013.07.20 15:59
Nowicka warta Palikota. Ich drogi się rozeszły bo oboje chcieli błyszczeć w kamerach.
anonim2013.07.21 7:20
Te wyborcy Palikota to pijane byli!!.Palikmiotkówką ich opajał!!!!.
anonim2013.07.24 23:06
nie powinna Fronda wdawać się w dywagacje i rozważania co powiedziała Nowicka.ona jest ulepiona z takiej samej śmiercionośnej zatrutej gliny co palikot a że się z nim "pokłócila o piniondze" to teraz się żrą.poważny portal nie powinien tego komentować...moim zdaniem.
anonim2013.07.24 23:08
a jeszcze skazywać nas frondowiczów na oglądanie tej...no powiedzmy twarzyczki.przecież nie po to omijam szerokim łukiem onety i inne takie żeby tu na minę trafiać