05.07.20, 20:44Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika), Twitter (Nowa Fantastyka)

Nowe opowiadanie Komudy ,,homofobiczne’’? ,,NF’’ przeprasza za jego publikację

Jacek Komuda opublikował na łamach „Nowej Fantastyki” opowiadanie zatytułowane „Dalian, będziesz ćwiartowany”. Opowiadający o homoseksualiście tekst wywołał wiele kontrowersji i szybko został oskarżony o homofobiczny przekaz. Teraz „Nowa Fantastyka” przeprasza za jego publikację.

W lipcowym numerze „Nowej Fantastyki” ukazało się opowiadanie Jacka Komudy, zatytułowane „Dalian, będziesz ćwiartowany”. Opowiada ono o homoseksualiście, który pragnie uciec z krainy zwanej Lendią do Taurydyki, aby móc spokojnie żyć z kochankiem. Chcącego skłonić mieszkańców Lendii do przyjęcia obyczajów Taurydyki mężczyznę ścigają wojownicy, którzy ostatecznie pokonują Taurydyjczyków i odbijają z ich rąk dzieci „porwane (...) dla kapłanów-pedofilów w zamian za azyl na wyspie”.

Tak mniej więcej utwór streszcza pisarz Jacek Dehnel, homoseksualista, który zaalarmował o homofobicznym przekazie opowiadania.

Zdaniem samego autora opowiadanie jest „pastiszem sytuacji w obecnej Polsce. Jeśli ktoś przyjmuje je jednostronnie (...) to znaczy, że sam jest ideologicznie zmanipulowany”.

Redakcja „Nowej Fantastyki’’ podzieliła jednak zarzuty o homofobię i wydała oświadczenie, w którym przeprasza za publikację utworu Komudy i zapowiada publikację tekstów poświęconych tematyce LGBT, zapraszając do współpracy osoby z tych środowisk:

- „Redakcja Nowej Fantastyki kategorycznie potępia wszelką dyskryminację na tle orientacji seksualnej, rasy, płci, wyznania, narodowości, etc. Szczególnie teraz, kiedy dzielenie społeczeństwa i nagonki na mniejszości stały się elementem brudnej walki politycznej, wyrażamy wobec takich poczynań sprzeciw. Nasi stali czytelnicy wiedzą, że na łamach pisma regularnie od lat ukazują się teksty polskich i zagranicznych autorów przedstawiające rozmaite mniejszości w pozytywnym świetle i przekazujące przesłanie tolerancji i wzajemnego szacunku. Ta intencja i dobra wola niezmiennie nam przyświecają” – napisano w oświadczeniu.

- „Naszym celem nie jest proszenie Was, byście zapomnieli nam błąd, jakim była publikacja opowiadania Jacka Komudy, zwłaszcza w obecnych realiach politycznych. My nie zapomnimy – musimy o nim pamiętać, by móc wyciągać wnioski i podobnych błędów nie powielać. To, o co możemy Was prosić, to by jeden błąd nas nie definiował, nie definiował Nowej Fantastyki – o tym, że nasze łamy są otwarte dla różnorodnych historii, przedstawiających różnorodnych bohaterów i bohaterki, tworzonych przez różnorodnych autorów i autorki, najlepiej świadczy treść wielu numerów „NF” z ostatnich lat. Rzecz jasna, będą też o tym świadczyć kolejne numery, w których takich treści nie zabraknie” – dodano.

Do sprawy na Twitterze ironicznie odniósł się pisarz Jacek Piekara:

- „Nowa Fantastyka w ramach błagania o wybaczenie środowisk LGBT za nieprawomyślny tekst Jacka Komudy, oddaje cały numer tematyce LGBT i zaprasza środowiska LGBT do współredagowania miesięcznika w przyszłości. Nieźle ich tam pogięło !!!”.

kak/DoRzeczy.pl, Facebook

Komentarze

Maria Błaszczyk2020.07.6 14:21
"Nieźle ich tam pogięło (SPACJA) !!!"? No cóż, niektórzy uważają, że nie należy się przyłączać do nagonki na niewinnych ludzi, a jak tak się, z jakiegoś powodu stało, to przepraszają i próbują zredukować szkody. Dziwne to podejście dla niektórych, najwyraźniej bez przyzwoitości da się żyć. Ale dobrze, że ktoś, w tym wypadku NF, zdobyła się przynajmniej na refleksję po szkodzie.
To jest zwykły plagiat2020.07.6 11:13
Może po prostu zamiast pisać takie opowiadania lepiej przedrukowywać nazistowski "Der Stürmer", tylko zmieńcie żyda na geja (można automatycznie w edytorze tekstu, bez wysiłku). Możecie od razu wydać swoją wersję Der Giftpilz gdzie dzielny aryjski Hanz ratuje małą Else z rąk pedofila Żyda, zmieńcie imiona bohaterów, zamiast żyda gej i będzie idealnie.
Grzegorz2020.07.6 14:40
Brutalna cenzura wydawanych treści i nabożne poddawanie się ideologii ( w tym wypadku LGBT) to akurat kalka znazistowskich Niemiec. Nic nie trzeba "zamiast", nie doradzaj. To już teraz masz w pełnej krasie takie zjawisko.
Rovan2020.07.6 11:09
Akurat przedwczoraj przeczytałem to opowiadanie i podczas lektury naszła mnie refleksja, że na Zachodzie zapewne nie mogłoby się ono ukazać, albo co najmniej wywołałoby głosy oburzenia "liberałów". Cieszyłem się, że w Polsce wciąż mamy wolność słowa i taka publikacja może się bez problemów pojawić i nikt nie próbuje jej cenzurować. Jak widać cieszyłem się przedwcześnie - zaraza politycznej poprawności dotarła również do polskiej fantastyki.
Darek2020.07.6 11:15
Na zachodzie to wydali bez problemu jakoś i to 90 lat przed Polską już. Fakt że w oryginale był żyd zamiast geja, ale reszta bez zmian, więc nie pisz że na zachodzie nie wydają jak wydają. Po prostu jesteśmy 90 lat za Niemcami.
Cool2020.07.6 9:24
Niedługo "heteroseksualizm" znajdzie się na liście dewiacji seksualnych.
PISior2020.07.6 10:55
Jak Trzask-LGBT-Owski dojdzie do władzy, to kto wie?.. Normalni będą dysydentami
Ewander2020.07.6 9:15
To koniec NF
Eden2020.07.6 9:00
A teraz cała redakcja powinna klękać przed tęczową flagą i całować ją pokornie. Gdzie kres tego obłędu?
Barbara2020.07.6 7:50
O tym, jak bardzo codzienne życie w Polsce jest zdehumanizowane świadczy fakt, że nikogo jakoś nie zraził tytuł opowiadania, ilustrujący zamiar potwornego morderstwa. Takie treści spływają już po odbiorcach jak woda po kaczce. To kiepskie rokowanie na przyszłość. A to, że środowiska LGBT atakują i będą atakować każdy przypadek homoseksualnego wątku stawiający seks odmieńców w mniej korzystnym świetle, to pewnik. Osoby hetero już zaczynają czuć się winne, za to, że są hetero i wkrótce zaczną masowo za to przepraszać. Póki co z poczucia winy dołączają do ruchów LGBT i bredzą o jakiejś równości. Nie ma równości, nigdy nie było i nie będzie. Ludzkość nie jest wieloraczkiem jednojajowym produkującym identyczne klony.
Precz z 🌈 zarazą!2020.07.6 6:55
Trudno sobie wyobrazić lepszą reklamę dla tego opowiadania i gorszą antyreklamę na dla "NF". Gdyby najpierw włączyli myślenie... A tak wylewają krokodyle łzy. No bo skoro sam Dehnel-pedał się oburzył. Zaraz do jazgotu przyłączy się Wyborcza, no i lokalny pedofilek Keller-kretynizacja-Krawczyk.
Jan2020.07.6 7:59
Kajanie się NF przed gejami, klękanie i płaczliwe przepraszanie ich za opowiadanie SF to jakiś obłęd. Przecież to grozi cenzurą. Gej może obrażać księży, odprawiać pseudo msze ośmieszające Katolików ale jak powstaje dzieło na ich temat to obraza ich uczuć??????????????? Czy żyjemy w kraju którym zboczeńcy dyktują nam co można lub nie można publikować??? Gdzie WOLNOŚĆ SZTUKI o którą tak walczy lewactwo???
Darek2020.07.6 6:27
Dokładnie takie teksty były publikowane w hitlerowskim Der Stürmer, z tą różnicą tylko że wówczas dzielny aryjski wojownik odbijał dzieci porwane przez żydowskiego kapłana. To nie jest żaden pastisz, a przede wszystkim plagiat, bo oryginał tej historii wymyśliło NSDAP. Komuda zmienił tylko imiona postaci z hitlerowskiej czytanki i w miejsce żydów podstawił gejów.
Nie ćpaj tyle!2020.07.6 7:42
Masz na myśli teksty pisane przez gejów-hitlerowców typu Ernst Rohm?
Ewander2020.07.6 9:17
Jakiś przykład ?Tylko prawdziwy proszę .
Precz z 🌈 zarazą!2020.07.6 9:20
Nie poda Ci przykładu, bo go nie ma... A jakby się dowiedział, że jego idol Lenin też był pedałem i baraszkował z Zinowiewem: https://wolna-polska.pl/wiadomosci/lenin-kat-narodu-rosyjskiego-zwykly-pederasta-2014-09 to by się zamknął.
fedcb2020.07.6 8:34
Teraz bojówki NSDAP paradują głównymi ulicami miast, prezentując swoją ideologię, z wypisanymi hasłami zwalczając starą religię. Parodiując ich zabobonne nabożeństwa, przygotowują społeczeństwo do eliminacji ludzi starej wiary, wysyłając ich na Księżyc ...przez kominy krematoriów....
taki2020.07.6 5:58
Przypuszczam, że po tym oświadczeniu wielu czytelników więcej nie kupi NF, ja na pewno
pomatoly do utylizacji2020.07.6 0:14
...piekna nasza Polska cala ..bez fekali i rafala bez donaldka vermahcika ,sikorskiego i michnika bez niemieckich pomatolow co zlizuja z cudzych stolow.. PIEKNA NASZA POLSKA CALA BEZ FEKALI I RAFALA
Andej2020.07.5 22:15
Komunistyczna cenzura była łagodniejsza. Lem przemycał wiele karykatur ówczesnej rzeczywistości. Lewicowa gejocenzura ustanawia terror poprawności politycznej.
Marek2020.07.5 22:08
Co za kretynada! Dajcie już spokój z tymi zboczeńcami, bo zwomituję.
żenujące to już się staje2020.07.5 21:55
Dehnel, który złożył donos, jest niedouczonym łosiem, Takich łosiów lansuje chyba już tylko gazetka wybiórcza, bo nawet co bardziej kumaci geje odcinają się od tego typu osobników.
Brawo Panie JAcku2020.07.5 21:10
Czyli trzeba czytać Komudę a nie trzeba czytać tego wydawnictwa , które staje się wydawnictwem dla jednego gremium
GNIAZDO SZCZURÓW!2020.07.5 21:09
Goniony zwykłą ciekawością przejrzałem tylko w dzisiejsze forum, i co się okazało. Szczur "katolicka kretynizacja polski" jest na służbie od ponad 12 (!) godzin! DWUNASTU GODZIN - NON STOP! Albo to jest tylko jeden szczur-grafoman zdesperowany, albo to całe GNIAZDO SZCZURÓW!
Janek2020.07.5 21:13
Dokładnie o tym myślałem. Ze stylu wynika że to jeden zdesperowany i przygnębiony człowiek. Ale przychylam się do tego, że to grupa osób, która ma zniechęcić do Frondy aby ta straciła swoją opiniotwórczą moc. Te teksty są zbyt prostackie. Myślę że taki jest cel - zniechęcić stałych czytelników. A my się nie dajmy .... i nie damy!
marianl2020.07.5 21:08
Pedały na Księżyc!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.5 21:01
w Polsce środowiska LGBT są prześladowane jak chrześcijanie w czasach nerona i żydzi w kielcach 4 lipca 1946 roku! no właśnie wczoraj była rocznica "Pogromu Kieleckiego" a frondelek nic na ten temat nie naPiSał...
Polak2020.07.6 8:04
Ty, Kretyn odbyt cię boli????
gay2020.07.5 20:58
Debile
Neutralny2020.07.5 20:55
Dość mam homo! Głosuje na Dudę!!!!!! Dość to my zdrowi mamy!!!!!!!!!!!