Nowe, kompromitujące fakty przeciwko abp. Wesołowskiemu - zdjęcie
20.11.13, 11:56fot. Inora.sxc.hu

Nowe, kompromitujące fakty przeciwko abp. Wesołowskiemu

26

Materiały śledcze dominikańskiej prokuratury pokazują, że nie tylko pedofilia ale również zażywanie narkotyków i nadużywanie alkoholu były problemem byłego nuncjusza apostolskiego na Dominikanie.

Na początku listopada prokurator generalny Dominikany zakończył śledztwo przeciwko abp. Józefowi Wesołowskiemu. Według prokuratury abp. Wesołowski "jest podejrzewany o kontakty pedofilskie". Dominikańskie media dotarły do materiałów prokuratury, z których wynika, że przeciwko duchownemu zeznało w tej sprawie pięcioro dzieci, w tym 18-latek, wykorzystywany wcześniej przez wiele lat przez polskiego księdza.

Według mediów nie tylko pedofilia była problemem księdza biskupa. Z zeznań wynika, że polski ksiądz zażywał narkotyki. Przesłuchiwany diakon Javier Occis Reyes miał powiedzieć, że "arcybiskup Wesołowski palił i wciągał narkotyki. - Nigdy przede mną tego nie robił. Kupował narkotyki na ulicy".

Arcybiskup Józef Wesołowski, były nuncjusz apostolski na Dominikanie, został zdymisjonowany przez papieża Franciszka w związku z zarzutami pedofilii w sierpniu. Gdzie teraz przebywa, nie wiadomo.

philo/dziennik.pl

Komentarze (26):

anonim2013.11.20 12:09
"w tym 18-latek, wykorzystywany wcześniej przez wiele lat przez polskiego księdza." To raczej efebofil niż pedofil. Niemniej ten abp zdradził Kościół na wielu frontach. Kara doczesna i wieczna będzie zapewne za to surowa...
anonim2013.11.20 12:17
PO co fronda przytacza i POwiela niesprawdzone plotki. Wyrok sądu nie został jeszcze wydany, panie Terlikowski. No chyba, że chce pan do Lisa PO raz kolejny.
anonim2013.11.20 12:21
Jeśli sąd uzna dowody za prawdziwe, to abp Wesołowski powinien siedzieć i gnić w normalnym więzieniu.
anonim2013.11.20 12:26
Według mediów nie tylko pedofilia była problemem księdza biskupa. Z zeznań wynika, że polski ksiądz zażywał narkotyki. Przesłuchiwany diakon Javier Occis Reyes miał powiedzieć, że "arcybiskup Wesołowski palił i wciągał narkotyki. - Nigdy przede mną tego nie robił. Kupował narkotyki na ulicy". "Nigdy przede mną tego nie robił. Kupował narkotyki na ulicy". Hehehehehhhee!!!-"Dobrowolne" zeznanie więziennego cwela-Javier Occis Reyes. "jest podejrzewany o kontakty pedofilskie". Dominikańskie media dotarły do materiałów prokuratury, z których wynika, że przeciwko duchownemu zeznało w tej sprawie pięcioro dzieci, w tym 18-latek, wykorzystywany wcześniej przez wiele lat przez polskiego księdza. Dominikańskie media!!!.Heheheheheheheeh! A ichniejszy prokuratr milczy?Materiały prokuratorskie sa tajne. Dzieciaki świadkami a ten 18-to latek to kto.? A twarde doiwody? Watykan swoje wystarczająco zadziałał. Milczenie jest złotem!.
anonim2013.11.20 12:26
Jeśli to prawda, to smutne, ale póki nie ma wyroku, nie powinniśmy potępiać człowieka.
anonim2013.11.20 12:27
Nie wiecie jak wygląda życie księdza, jak po racjonalistycznej formacji seminaryjnej wypala się wiara w człowieku. To naprawdę są biedni zniewoleni ludzie, którzy bardzo cierpią z jednej strony pragną dobra ale nie potrafią oprzeć się pokusa do zła. Tragedia duchownych pozbawionych mistyki, miłości do Jezusa i Maryi jest ogromna, zrobiono z nich funkcjonariuszy. Są tacy którzy się opierają tej fali ale nie jest ich wielu. Modlitwa za Kapłanów to nasz codzienny obowiązek
anonim2013.11.20 12:28
Czy to są tylko doniesienia dominikańskich mediów, które dotarły do tych "rewelacji" przez dominikańską prokuraturę? Czy Fronda może zaprezentować te dowody albo jakieś inne polskie medium na którym Fronda opiera te informacje? Nie? To ja dziękuję. Z rozpowszechnianiem takich "newsów" wolę poczekać do rozwiązania sprawy i kiedy dowody będę mógł ujrzeć na własne oczy.
anonim2013.11.20 12:40
@Domingo_de_Silos napisał(a): [ usuńcie ten komentarz! ]Lis 20, 2013, 12:30 po południu A Ondraszek dalej broni swego. Homolobby w natarciu. No pewnie! A zabronisz mi?.
anonim2013.11.20 12:48
Smutne, może i prawdziwe. Ciało Mistyczne Chrystusa - Jego Kościół bardzo cierpi, tak jak cierpiał Jezus z powodu zdrady Judasza. Obowiązkiem katolików jest modlić się także w intencji grzeszników. Maryjo! Ucieczko grzeszników - wstaw się za nim, by doznał łaski nawrócenia i chęci do pokuty. Wrogowie Kościoła wykorzystują upadki katolików, zwłaszcza duchownych ku usprawiedliwieniu swojej niewiary.
anonim2013.11.20 12:55
Przypadek abpa J. Wesołowskiego to w tej chwili już sprawa drugorzędna. Nie na nim samym należy koncentrować dyskusję. Człowiek jest tylko człowiekiem, wszyscy grzeszymy, niektórzy nawet dają sie opętać złemu. 1. Trzeba sobie odpowiedzieć, jak to było możliwe, że tak wysoko zaszedł w hierarchii kościlenej. Nikt z jego znajomych, kolegów, przełożonych nie zauważył wcześniej, że coś złego się z nim dzieje? To ważne pytanie, gdyż odpowiedź pozwoliłaby rozstrzygnąć, czy to już koniec takich przypadków, czy też możemy się spodziewać jeszcze podobnych sensacji. 2. Druga kwestią do poważnego potraktowania jest reakcja kleru na te sensacje. Pierwszy raz czerwone światełko zapaliło mi się, kiedy bp T. Pieronek powiedział o pedofili, że to jest namiętność i tego wśród kleru nie wykorzenimy. Potem do myślenia dała mi reakcja Ks. Prymasa, który po wybuchu afery z abp J. Wesołowskim miał do powiedzenia tylko tyle, że Kościół nie ponosi za to odpowiedzialności. Wreszczie burzliwa dyskusja na Frondzie, gdzie cała grupa "obrońców" Koscioła argumentowała w ten sposób: Tak, pedofilia to starszne zło, ale nie zapominajmy tez, że dzieci same wchodzą księżom do łóżka. Te reakcje świadczą, że zło pedofilii nie jest dostrzegane przez kler w całej swojej okropności i dają podstawy do przypuszczeń, że ma szeroki zasięg.
anonim2013.11.20 13:35
Przecieki z prokuratury do "niezależnych " mediów ... oj Terlik Terlik ... byłbyś poważny .... zupełnie jak w tuskmeńskiej republiczce bananowej .... dobro śledztwa ....
anonim2013.11.20 13:38
@ nogay i bronić prawdy a nie bajać o przeciekach z przecieków ... Raptem narkotykowo efebofilski raj Dominikana stał sie poważny .... a jak będą prawdziwe dowody i normalny proces to stryczek oczywiście ....
anonim2013.11.20 13:39
@ Kropelka " Niemniej ten abp zdradził Kościół na wielu frontach. " doprecyzujmy ... opisywany przez media abp a czy to ten??
anonim2013.11.20 13:42
Nie uszło mej uwade reklamowanie podrózy na Dominikane gdzie wg. niej panuje idylla niczym w raju-oczywiście dla pedofili i innych zblazowanych gay-.owych. Wg.mojej znajopmej,która tam była, jest to wyspa nędzy i rozpaczy o czym może też świadczyć prostytucja dzieci. Najlepiej by to mógł potwierdzić ks.Wesołowski i Gil.
anonim2013.11.20 14:43
Pani Iwono... Po pierwsze - piszę o karze, nie o piekle... Nie wiadomo jeszcze jaka będzie kara doczesna, ani nie możemy się wypowiadać o konkretnej karze wiecznej konkretnego człowieka, gdyż nie znane jest nam Miłosierdzie Boże wobec niego. Niemniej, jeśli sam Bóg wspomina, że tym, którzy coś uczynili przeciwko tym najmniejszym należy uwiązać kamień młyński u szyi, to znaczy, że łatwo z tym bożym przebaczeniem może nie być...
anonim2013.11.20 15:41
Czy wśród ofiar pedofila byli tylko chłopcy?
anonim2013.11.20 15:45
Panie, zmiłuj się nad duszą tego nieszczęśliwego człowieka.
anonim2013.11.20 15:48
Co to znaczy: "... Reyes miał powiedzieć, że "arcybiskup Wesołowski palił i wciągał narkotyki. - Nigdy przede mną tego nie robił ..."
anonim2013.11.20 15:56
@Marek22 Ty juz paplesz dla zasady -bezemnie "fronda" nie istnieje!!Hehehehhehe!
anonim2013.11.20 15:58
@DonnaAnna napisał(a): [ usuńcie ten komentarz! ]Lis 20, 2013, 3:45 po południu "Panie, zmiłuj się nad duszą tego nieszczęśliwego człowieka" A kogóż to?!. Widać że lubisz wychodzić przed "sądową orkiestrę".
anonim2013.11.20 21:13
Fronda jak Fakt. O dłuższego już czasu. I tego faktu nic chyba już nie zmieni. Dowody są. Naoczne, nie z dominikańskiej TV. Z Bogiem.
anonim2013.11.20 21:15
@GenesisX. Naprawdę, nie musisz się modlić (jeśli w ogóle potrafisz). To nie przymus. Z Bogiem.
anonim2013.11.21 8:24
@GenesisX Polansky/Schoenfeld/ zwiał z usa jak szczur !List gończy za nim aktualny!!.W stanach i innych krajach ma przechlapane. Pierdoły posuwasz! A cóż chcesz od.oo.Rydzyka.Zrobił ci krzywdę jakąś?!.
anonim2015.09.6 19:56
Ciekawe czy pracował dla KGB ?
anonim2015.09.7 21:34
Frondo, ostrożnie z tymi oskarżeniami. Nie wiesz, jak włoscy mafiozi niszczyli tych, którzy mafie i narkotyki zwalczali? Nie wiesz, jak komuniści fabrykowali dowody przeciw ideologicznym "wrogom ", łącznie z bł. Popiłeuszką i św. papieżem?
anonim2015.09.7 21:38
Nie macie w rękach dowodów, to nie oskarżajcie! (upomina was ten, który kiedyś jako niemal dziecko był przez komunę ogłoszony agentem imperializmu aglo-amerykańskiego i groził mu piasek! - to opublikowano o mnie niedawno!). Więc ciszej nad ta trumną! Przestańcie oskarżać!