„Noe” zakazany w krajach muzułmańskich - zdjęcie
10.03.14, 22:14Zrzut z ekranu Filmtrailerstation/Youtube.com

„Noe” zakazany w krajach muzułmańskich

11

Informację o bojkocie filmu „Noe” potwierdzili producenci z „Paramount Pictures”. Według oświadczenia przedstawicieli tych państw „nie będzie on pokazywany, bo jest sprzeczny z naukami Islamu”. Producenci spodziewają się, że podobny zakaz pojawi się w innych krajach na Bliskim Wschodzie: w Egipcie, Jordanie, czy w Kuwejcie.

Uniwersytet Al-Azhar w Kairze, który uchodzi za najważniejszego przedstawiciela sunnickiego odłamu islamu, ogłosił fatwę przeciwko temu filmowi. „Al Azhar ponownie przypomina o swoim sprzeciwie wobec jakiejkolwiek próby zobrazowania posłańców i proroków Boga, a także towarzyszy proroka (Mahometa), niech pokój z nim będzie” głosi treść oświadczenia. Do tego filmowcy „prowokują uczucia wierzących... i są one zakazane w Islamie jako jasne naruszenie muzułmańskiego prawa”. 

Premiera „Noego” odbędzie się 28 marca w Stanach Zjednoczonych. Jego głównymi bohaterami będą nagrodzeni Oskarami aktorzy Russell Crowe oraz Anthony Hopkins. Scenariusz filmu jest luźną adaptacją historii biblijnej. Z tego powodu również w USA niektóre grupy religijne mają zastrzeżenia co do obrazu. 

Ab/natemat.pl

Komentarze (11):

anonim2014.03.10 22:42
###Tomcat ""Noe" jest sprzeczny z nauka"!! Hehehehehehheheheheheheee! A Spartacus?!
anonim2014.03.10 22:45
#AirWolf Ty jak cós bąkniesz to nie wiadomo czy się z ciebie śmiać czy nad toba płakać!
anonim2014.03.10 22:47
###Tomcat Rozmawiałeś poważnie ze swą Mamą o twych narodzinach?!
anonim2014.03.10 23:11
#Tomcat Przypomniałeś ! Zapomniałem do pralki wsypać proszku!
anonim2014.03.10 23:18
#Jacques Blutoir Prosze proszę jaki uczony arabista! A kogo takie szczególiki interesują? Gdyby w kazdym filmie fabularnym eksponowano szczegóły historyczne i sceniczne to stałby sie paradokumentem! Troche tolerancji dla fikcji filmowej gdyz żaden film nie odda prawdy, a szczególnie sponsorowany. dramat historyczny.
anonim2014.03.10 23:21
#Jacques Blutoir Dzisiaj nie stosuje sie lenteksu!Zbyt absorbuje wilgoć!
anonim2014.03.10 23:24
#Tomcat herbaty "madras" ci sie zachciało? Nie pij dużo płynów na noc, bedziesz biegał jak kot z pęcherzem.
anonim2014.03.11 0:05
@Tomcat a ciebie te marne kopiejki jakie dostajesz za wierszówkę tak cieszą? Rozumiem - srebrniki, przynajmniej jakaś wartość, ale napisz jak nisko trzeba upaść, jak się zeszmacić, żeby robić to jak ty - za kopiejki?
anonim2014.03.11 15:16
A ciapaci jak nie chcą, nie muszą oglądać. Niech sobie obejrzą swoje produkcje, jak "Kamieniowane", "Obrzezanie" itp., to wtedy będzie zgodne z ich naukami.
anonim2014.03.11 15:47
ale ci muzułmanie zakłamani
anonim2014.03.12 6:57
@Air Wolf Arka Noego to nie Tytynic chodźby z tego powoduże Arka ocaliła Noego jego rodzinę od kary Potopu. A Tytynic zbudowany jako bunt przeciwko Bogu "Ani sam Chrystus nie zatopi tego okrętu" tak brzmiał jeden z napisów. Dlatego nie dopłynął do celu podróży już w pierwszym swoim rejsie. Ofiara bogu-demonowi Posejdonowi jako zapowiedź I-ej Wojny została złożona! ****** Jeżeli natomiast dlaczego nie chcą? Otóż jakby któremuś z producentów przyszło na myśl zrealizować film o Mahomecie. To jeżeli trzymanoby się Prawdy to okazałoby się całemu światu, że On był mówiąc wprost Hersztem rozbójników arabskich który dlatego znalazł poklask, bo ustanowił nowe Prawo sprzeczne z "Torą" bowiem wolno było zwolennikom cudzołożyć, mieli prawo obrabować i zamordować każdego kto nie chciał należeć do tej bandy rozbójników Np wymordował i zabrał to co mieli "żydów a ich kobiety stały się z mocy prawa dobrem - szczęściem dla wojowników dżihadu. Sam lub na jego rozkaz zamordowano ok 800 osób liczba tych ofiar byłaby większa ale na szczęście Bóg zabral go z tego świata. I dodam cieszy się teraz z radochy w obecnośsi pięknych dziewiczych hurys /diabły przecież nie zgrzeszyły przeciwko VI Przykazaniu to i są dziewicze/