Janusz Cieszyński, były wiceminister zdrowia w resorcie kierowanym przez Łukasza Szumowskiego, wróci do rządu, jak nieoficjalnie dowiedziała sie interia.pl. Cieszyński miałby objąć tekę ministra odpowiedzialnego za cyfryzację w ramach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W lata 2018-2020 Janusz Cieszyński był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia. Odpowiadał m. in. za procesy cyfryzacji w służbie zdrowia, w tym za e-recepty.

Był również członkiem Komitetu Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji przy premierze.

Cieszyński jest powszechnie uważany za człowieka Mateusza Morawieckiego. Jak przypomina Interia, "z Mateuszem Morawieckim współpracował już wcześniej - był jego doradcą w Ministerstwie Rozwoju, a następnie w Ministerstwie Finansów. W latach 2016-2017 kierował Departamentem Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Rozwoju".

Po odejściu z resortu zdrowia wraz z Łukaszem Szumowskim w minionym roku, Cieszyński został wiceprezydentem Chełma. Miasto Chełm na oficjalnej stronie internetowej poinformowało, że Cieszyński "odpowiadał za wdrożenie projektu cyfryzacji Urzędu Miasta, koordynację projektu budowy Medycznego Miasteczka oraz współtworzonej przez siebie miejskiej strategii walki z COVID-19, a także współpracę z Kancelarią Premiera i administracją rządową".

jkg/interia