Niemożliwe? A jednak! Oto jak naprawdę wyglądał Jezus Chrystus - zdjęcie
06.11.15, 12:32

Niemożliwe? A jednak! Oto jak naprawdę wyglądał Jezus Chrystus

41

Zdjęcie przedstawia Pana Jezusa, z którego emanuje piękno, łagodność i pokora. Żaden z artystów nie namalował tego obrazu. To sam Jezus dał się … sfotografować włoskiemu stygmatykowi, bratu Elia (Eliasz).

W Polsce zna go pewno mało kto, natomiast we Włoszech ciągną do niego rzesze wiernych, licząc na jego wstawienniczą modlitwę i charyzmat uzdrawiania. Wiele osób widywało brata Elia, jak będąc sam, z kimś rozmawia. Pytano go wielokrotnie: „Z kim rozmawiasz? Kogo widzisz?”. Brat Elia, zmęczony tymi pytaniami, zwrócił się z tym do Jezusa. A Jezus, w odpowiedzi, wysłał go do pobliskiego kościoła w celu sfotografowania białej ściany. Z 36 zrobionych zdjęć wszystkie wyszły białe, z wyjątkiem jednej kolorowej fotografii.

 

Film o Bracie Elia – kliknij
Więcej o Bracie Elia na stronie: http://www.apostolididio.it/

mod/opoka.org.pl

Komentarze (41):

anonim2015.11.5 22:24
@Joanem Mylisz pojęcia chrześcijanie kierują się w życiu miłością bliźniego, grzeszą (postępowanie niezgodne z ich wiarą), ale poprzez sakrament pokuty i pojednania mają życie w Jezusie. Grzechem nazywają zło czynione przez innych ludzi (zło - wg Dekalogu łamanie przykazań). Co do Semitów - pytanie kim są dzisiejsi Żydzi? Talmud czy Tora, Gwiazda Dawida czy Menora. Generalizowanie jak widać nie przynosi owocu bo "chrześcijanin" może nie być równy chrześcijaninowi podobnie "Żyd", Żydowi, "Polak", Polakowi etc.
anonim2015.11.5 22:24
No blagam. Przeciez golym okiem widac, ze to jest obraz, a nie fotografia.
anonim2015.11.5 22:41
To już wymaga dzisiejszego zrytego podejścia, na podstawie wyglądu oceniamy że łagodny i pokorny, a nie na podstawie charakteru.
anonim2015.11.5 23:17
A król Dawid. nie miał rudych włosów?
anonim2015.11.5 23:17
Nie no bzdury totalne
anonim2015.11.5 23:42
O pieknosci nieskonczona... kto Ciebie raz pozna ten.. nic innego juz kochac nie moze... Jezu, prosze pomoz mi z moimi problemami i by moj tata sie nawrocil prosze i w intencjach jakie nosze w sercu, a Ty znasz. Amen.
anonim2015.11.5 23:55
To jest zdjecie wizji... Z reszta obrazek jaki mam przy niku moim, to obraz Jezusa jak bardzo prawdopodobnie wygladał. Ktos tak ustalil czy na podstawie Caunu, czy jakis innych tez danych.. nie wiem do konca. Ale sa bardzmo podobne te obrazy : ) Oczy pelne milosci, od razu jak szukalam avatara zwrocilam uwage na to zdjecie... jakie mam w awatarze i sie okazuje byc bliskie prawdy. Dokladnie jak wygladał Jezus zobaczymy w Niebie gdy staniemy z Nim twarza w Twarz ; ) Ale patrze na to zdjecie tej wizji to az serce rosnie... jak na Obrazie Jezu Ufam Tobie - dlon jakby gdzies na sercu, jakby Jezus mowil kazdym swoim gestem jak bardzo nas kocha. Z Bogiem : )
anonim2015.11.5 23:59
"Usłyszycie dobrze, ale nie zrozumiecie, i dobrze będziecie widzieć, a nie zobaczycie. 27 Bo otępiało serce tego ludu. Usłyszeli niechętnie i zamknęli oczy, aby przypadkiem nie zobaczyli oczami i uszami nie usłyszeli, i nie zrozumieli sercem, i nie nawrócili się, i abym ich nie uleczył. "
anonim2015.11.6 0:08
A jesli widok Jezusa sprawia w was kpine, to jak chcecie stanac przed Nim w tamtym zyciu? Przed Jezusem co jest Milosierdziem ale i Sprawiedliwoscia. Czy bedziecie wtedy kpic? Czy wolac wtedy o Milosierdzie? Dla czego teraz o te Milosierdzie nie wołacie, jak teraz jest czas łaski.. Dzis jesli glos Jego uslyszycie nie ZATWARDZAJCIE serc waszych... Nie wolno odkladac nawrocenia na kiedys, na ostatnia chwile... To grzech i to zle. Jesli Bog puka do waszego serca, wpusccie Go... On z Miloscia puka... Oczywiscie kazda wizja, kazde objawienie, wymaga od nas roztropnosci, Pismo Sw mowi: badajcie duchy. Ale tez mowi Pismo Sw jak mamy to robic. Nie zostawia nas Bog z zadaniem nie do wykonania. Pismo Sw mowi: dobre drzewo rodzi dobre owoce. Ten swiety - Elia - byl dobrym drzewem, co pokzało jego zycie, wiara, uzdrowienia. Wiec mam tez ufnosc, ze ten obraz Jezusa jest prawdziwym darem od Boga. Z Bogiem : )
anonim2015.11.6 0:27
A nie dziwi cię, że bolszewicy czczą zakonserwowane w formalinie zwłoki zboczeńca i mordercy?
anonim2015.11.6 1:46
Dzieci nielubiane przez rodziców zleciały się i idiotów udają. Najpierw uleczcie swoje relacje ze swoim ojcem i matką, a potem zabierajcie głos. Biedne dzieciaczki. Obraz czy nie obraz Jezusa nie ma to najmniejszego znaczenia, ważne, że jest obecny zawsze i wszędzie.
anonim2015.11.6 2:18
,,Jasnosc stanie przed toba,a ciemnosc na zawsze przeminie.Pan wyjdzie na to spotkanie,w jedynej,w jedynej dla ciebie godzinie,,. Chwala Jezusowi!
anonim2015.11.6 5:31
Panie Jezu wybacz tym wszystkim, którzy napisali tutaj obrzydliwe, prześmiewcze komentarze bluźniąc przeciwko Tobie i Twojej Matce i skieruj ich na drogę nawrócenia Amen.
anonim2015.11.6 7:33
Nie nadużywajcie słów "prawdziwy". Zabraknie wam określeń na sprawy bardziej prawdziwe.
anonim2015.11.6 8:23
No dobra cfaniaczki... A wizerunek Madonny z Guadalupe to obraz czy zdjęcie? Poszukajcie sobie w internecie.
anonim2015.11.6 8:51
Jezus był PALESTYŃCZYKIEM o dalekim pokrewieństwie do żydowskiego króla Dawida. warto o tym pamiętać.
anonim2015.11.6 10:10
Owszem JEZUS jest Żydem - bo cały czas ŻYJE w swoim Kościele. Natomiast teraz posiada ciało UWIELBIONE, w którym po Zmartwychwstaniu nie rozpoznali GO Jego uczniowie - z Emaus, Maria Magdalena itd. Oznacza to, że nie wygląda teraz identycznie jak przed śmiercią. Poza tym w Apokalipsie św.Jan napisał, że widział: "(...)pośród świeczników kogoś podobnego do Syna Człowieczego, obleczonego [w szatę] do stóp i przepasanego na piersiach złotym pasem. Głowa Jego i włosy - białe jak biała wełna, jak śnieg, a oczy Jego jak płomień ognia." (Ap 1,13) Póki co nie możemy GO zobaczyć takim jakim JEST w rzeczywistości, ponieważ JEGO czystość i piękno by nas zabiło. Sam o tym mówi, ze nikt kto zobaczy BOGA nie może pozostać przy życiu. Dlatego oczyszczamy się z grzechów by móc przed NIM stanąć. Poza tym to jest Bóg Wszechmogący - może ukazywać się pod różnymi postaciami, jednak by odróżnić GO od złego ducha, tym którym się ukazywał zawsze pokazywał się z ranami na ciele. BÓG jest piękny i młody- Jezus powiedział, "kto widzi Mnie, widzi Ojca"- zatem Bóg Ojciec nie jest starym,siwy dziadkiem - to infantylny obraz. Czytajcie Pismo Święte!
anonim2015.11.6 10:14
Nie rozumiem frondy dlaczego pozwala hejterom opluwac moja eligie.Większość komentujacych to sa lewacy.Czy nie ma kogos kto by tego pilnował?
anonim2015.11.6 10:35
Zdecydowanie w robocie były zioła i wino...
anonim2015.11.6 11:08
Jeśli kopiujecie od nas, wobroniewiary - to podajcie link albo chociaż zmieńcie choć 1 wyraz bo nawet tę frazę wzięliście od nas na zasadzie "kopiuj-wklej" Film o Bracie Elia – kliknij Więcej samodzielności życzę niektórym dziennikarzom!!!
anonim2015.11.6 11:53
[email protected] Zawsze mnie zastanawiało jak to się dzieje, że ludzie nie nie mający pojęcia o religii i wierze, wymądrzają się i pouczają. Dziwne
anonim2015.11.6 12:19
Jeśli to prawda, to Jezus jest bardzo przystojny :-) Szukałam w necie i wszędzie piszą, ze to wizerunek objawiony stygmatykowi z Włoch.Do Cesare Borgia (jak ktoś pisał) wogóle nie jest podobny. Podoba mi się ten wizerunek.
anonim2015.11.6 12:27
Tu jest o tym książka: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/M/MR/wam_2012_niebawem_00.html
anonim2015.11.6 12:42
a mi się zdaje że Jezus wyglądał jak Postać na Całunie . Ostatnio na jakimś propagandowym portalu widziałem jak jakiś tam procesor wymyślił że Jezus był kalmusem (niski 159cm) ciemny . Nie wiem na jakiej podstawie to sobie wymyślił a po za tym Joenam jeśli umiesz trochę czytać to wiesz że Jezus od Boga pochodził i miał Matkę Żydówkę
anonim2015.11.6 16:57
Podobny do mamy.
anonim2015.11.6 23:23
Zastanawiajace, ze on sie nie starzeje. Ciekawe, czy po smierci kazdy bedzie wygladal na wiek, w jakim umarl, czy bedzie sobie mozna wybrac? :) no i ma ciuchy na sobie... Tak. To tez dziwne. :)
anonim2015.11.7 14:55
Co wy z tymi żydami, przecież żyd jako słowo pojawił się dopiero nie wiem teraz w XII czy XVI w. Jezus był Izraelitą i tyle... a ci nie mieli, poza wiarą starotestamentową nic wspólnego z żydami, o których mówimy i którzy pochodzą od Hazarów, a których potomkowie bezprawnie zawłaszczyli sobie Palestynę i zamieszkują dziś Israel.
anonim2015.11.7 17:49
Judea, Judejczycy. Stąd krok do Żyda. Tyle w kwestii językowej.
anonim2015.11.8 16:38
Jezus tak bardzo Aryjczyk <3 a prawda jest taka że prawdziwy wyglądał jak typowy mieszkaniec Bliskiego Wschodu
anonim2015.11.8 18:45
Wygląda mi to na malowany obraz a nie zdjęcie. Wielka szkoda, bo na przykład obrazy hiperrealistów udają zdjęcia i to doskonale. Co prawda są zdjęcia udające zdjęcia ale ten obraz Jezusa mnie jakoś nie przekonuje.Jednym słowem - szkoda, że nie jest to zdjęcie tylko obraz, który wygląda na namalowany. Realistyczny co prawda, ale sprawia wrażenie namalowanego a nie robionego aparatem. Po Prostu wielka szkoda.
anonim2015.11.10 16:06
Ludzie, weźcie się odczepcie. Gołym okiem widać, że to jest obraz malowany pędzlem. Umiejętność odróżnienia zdjęcia od obrazu, to żadne bluźnierstwo wobec tego kogo obraz przedstawia.
anonim2015.11.10 18:14
Jak ktoś ma wierzyć to mu wystarczy ewangelia. A jak ktoś nie chce wierzyć to nie uwierzy obrazom, całunom, relikwią i tysiącom świętych. Po za tym katolik nie ma obowiązku wierzyć w cokolwiek po za ewangelią. A co do tego obrazu to albo on jest prawdziwy albo całun turyński jest fałszywy.
anonim2015.11.12 1:08
Jak ktoś nie chce uwierzyć, to nie uwierzy i tyle. Skąd tezy Frondowych laików, iż widać, że to obraz namalowany pędzlem? Gdzie widać pracę pędzla? Ja nie widzę. No może poza faktem, że Pan ukazał się na/przez ścianę, i dlatego taki, a nie inny mamy obraz. Skąd dalej tezy, że twarz jest aryjska? Otóż nie jest, co widać po budowie czaszki i proporcjach [profil]. Celowo Pan ukazał się w półprofilu? A może i tak. Co do włosów, to są tak naprawdę kasztanowo-rude [górny fragment zdjęcia - nad skronią]. Reszta, to gra światła. Obraz z całunu, to rekonstrukcja. Co dzieje się z "umarłym" przy zmartwychwstaniu? Na pewno obraz jest zakłócony.
anonim2015.11.12 20:14
Przede wszystkim ta postać z powyższego zdjęcia, nie ma śladów męki, więc Chrystusem być nie może.
anonim2015.11.12 20:16
Evan82 jak to gdzie widoczna jest praca pędzla? no kurcze wszędzie! a najwięcej na czerwonym płaszczu, palcach i włosach. Poza tym, ta postać nie ma śladów po męce, więc Chrystusem definitywnie być nie może. Ale jak sam napisałeś "Jak ktoś nie chce uwierzyć, to nie uwierzy i tyle".
anonim2015.11.13 9:57
Nigdzie nie widać śladów pracy pędzla, a w szczególności na włosach, skórze, na całej Postaci. Nikt nie będzie ufał bro, tylko Panu, bo wystarczy mieć oczy, a nie bielma. Niedbałość i zła wola nie pochodzą od Chrystusa, tylko od szatana. "Zaniechajcie człowieka, bo na ile go ocenić"? Po tym jak kto pisze, też widać kim jest.
anonim2015.11.14 9:49
Ta postać nie ma śladów po męce. Jeżeli w jakiś sposób ten obraz miał powstać nad naturalnie, to okazuje się, że powierzyłeś swoją wiarę demonowi podszywającego się pod Chrystusa. Ale ty tego nie widzisz, bo jak przedstawiasz wszystkie cechy o których piszesz: niedbałość, zła wola, a ponad to bielma na oczach. Wierz dalej w takie "nowinki religijne". Tylko potem się nie zdziw kiedy będziesz poza Kościołem.
anonim2016.03.31 22:15
Och wy roztropki,Pan Jezus w przyblizeniu dal swoj portret na scianie w kosciele.Przeciez nie moze pokazac takim grzesznikom jak my (wszyscy) ,jak wyglada.Dopiero zobaczysz (dusza)naszego Zbawiciela, jak dostaniesz sie do Nieba,tak jak naprawde wyglada Chrystus nasz ukochany Zbawiciel.Wiara Cie uzdrowi,a nie szukasz dowodow jak wyglada P.Jezus.Modl sie, a otrzymasz laske spokoju swojej duszy.
anonim2017.11.20 12:36
BARDZO Dziękujmy Panu Bogu za ta wielką łaskę, że zechciał nam ukazać Swoje Oblicze w Osobie Swojego Syna Jezusa Chrystusa ... A to jak zechciał się ukazać zechciejmy przyjąć bez grymasów , czyli w pokorze ...
anonim2017.11.20 12:36
BARDZO Dziękujmy Panu Bogu za ta wielką łaskę, że zechciał nam ukazać Swoje Oblicze w Osobie Swojego Syna Jezusa Chrystusa ... A to jak zechciał się ukazać zechciejmy przyjąć bez grymasów , czyli w pokorze ...
anonim2017.11.20 12:37
BARDZO Dziękujmy Panu Bogu za ta wielką łaskę, że zechciał nam ukazać Swoje Oblicze w Osobie Swojego Syna Jezusa Chrystusa ... A to jak zechciał się ukazać zechciejmy przyjąć bez grymasów , czyli w pokorze ...