Niemieckie groźby. Tak Prusak wychodzi z Euro - Niemca - zdjęcie
16.09.15, 09:29

Niemieckie groźby. Tak Prusak wychodzi z Euro - Niemca

7

Niemcy nasilają presję na państwa Grupy Wyszehradzkiej. Kontrole graniczne w strefie Schengen, a teraz... próby finansowe pod adresem krajów, które nie chcą przyjmować nielegalnych imigrantów.

Państwa Grupy Wyszehradzkiej nie zgodziły się na narzucanie przez Unię Europejską przyjmowania imigrantów. Grupa Wyszehradzka zablokowała plan Junckera. Czechy, Słowacja, Polska i Węgry powiedziały wczoraj zdecydowane „nie” przymusowemu rozdzieleniu uchodźców pomiędzy kraje Unii.

– Krajom, które nie zaakceptują uchodźców, należy obciąć unijne fundusze – mówił wczoraj niemiecki minister do spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere. Jak zasugerował, jest także propozycja Komisji Europejskiej w tej sprawie. Komisja jednak zaprzecza.

– Przepisy nie pozwalają na obcinanie funduszy w takiej sytuacji. Trzeba by zmienić regulacje dotyczące wieloletniego, unijnego budżetu, a tego nie przewidujemy – powiedział rzecznik Komisji Margaritis Schinas.

– Jeszcze nigdy nie zdarzyło się, by w Unii karano za opinie – skomentował Robert Fico, premier Słowacji.

Taz/tvp.info

Komentarze (7):

anonim2015.09.16 9:37
Nie ma co się dziwić. Niemcy chcą powrucić do dawnych błędów. Bo tak naprawdę nakładają teraz tylko na swoją twarz - maskę ucywilizowania
anonim2015.09.16 9:42
Niemcy, żeby nie kotłowały się w wałęsowskich sprzecznościach: "Jestem za przyjmowaniem migrantów, a nawet przeciw" muszą przede wszystkim zlikwidować u siebie nieograniczone prawo do aborcji. Tego domaga się nie tylko kondycja moralna społeczeństwa, ale także wyrachowanie ekonomiczne i polityczne. Migranci z krajów islamu będą tylko problemem Niemiec i Europy.
anonim2015.09.16 9:48
Co z tego, że ekonomicznie stoją bardzo dobrze skoro przez własną głupotę niedługo będą stanowić mniejszość w swoim kraju ojczystym. Sami toną a chcą za wszelką cenę jeszcze nas za sobą pociągnąć.
anonim2015.09.16 10:29
Wyszukajcie w necie hasło: "bestia unia europejska" Dowiecie się, że robi dla nas .. materialnego, natomiast duchowego wręcz przeciwnie.
anonim2015.09.16 10:31
ps. zjadłem wyrazy:) Dowiecie się, że robi dla nas nas dużo dobrego .. materialnego, natomiast duchowego wręcz przeciwnie.
anonim2015.09.16 10:55
Zastanawia mnie, że cała Europa mówi nieustannie o imigrantach, granicach, tj w skrócie o tym, zeby nam było dobrze (nie ma znaczenia jakie argumenty sa uzywane). Nigdzie nie ma informacji na temat tego co zrobimy by powód dla którego ludzie mają pretekst do ucieczki z własnych krajów (wojna, bieda) został zlikwidowany czy zminimalizowany.
anonim2015.09.16 11:34
Telewizja upadnie