Niemiecka telewizja ZDF celowo używa sformułowania "polskie obozy koncentracyjne". Polski więzień skarży ZDF do sądu, a polskie MSZ w ogóle nie reaguje! - zdjęcie
23.07.13, 11:13Logo TV ZDF (fot. wikipedia)

Niemiecka telewizja ZDF celowo używa sformułowania "polskie obozy koncentracyjne". Polski więzień skarży ZDF do sądu, a polskie MSZ w ogóle nie reaguje!

21

Sprawa dotyczy opublikowanego na łamach strony internetowej TV ZDF informacji o filmie dokumentalnym telewizji pt.  "Arte", na temat wyzwolenia Majdanka i Auschwitz. W zapowiedzi tego dokumentu ZDF ponownie podała informację, że te obozy są „polskimi obozami zagłady". Najistotniejsze jest to, że w oryginalnej zapowiedzi stacji "Arte" użyto nazwy "nazistowskie niemieckie obozy zagłady", co sugeruje, że kłamliwe określenie zostało użyte przez ZDF celowo, z premedytacją a nie przez pomyłkę.

Polskie władze nie zareagowały na takie zachowanie niemieckiej telewizji, bagatelizując problem. Dlatego Karol Tendera zdecydował się na złożenie pozwu przeciwko niemieckiemu nadawcy, żądając publicznych przeprosin i 50 tysięcy złotych na cele społeczne. "Jeżeli oni po tylu uwagach i protestach nadal nazywają obozy polskimi, to musi być to celowe. To nas obraża i rani!" - twierdzi Karol Tendera.

Polityka zakłamywanie historii dokonywana przez Niemcy dot. II wojny Światowej, powinna od razu spotkać się z protestem ze strony polskiego MSW. Widać jedna, że dla pana Sikorskiego to nie żaden problem, jedynie jakieś tam nieporozumienie.

Sm/Interia/IAR  

Komentarze (21):

anonim2013.07.23 12:12
@CzęstochowskiPoeta Proszę Pana, przepraszam - "słusznej nazwie"?! Czyli Pana zdaniem to Polacy założyli i nadzorowali nazistowskie obozy śmierci?! Proszę zapoznać się z obszernym materiałem źródłowym. http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Niemieckie_obozy_koncentracyjne Polacy byli w niemieckich nazistowskich obozach śmierci zmuszani do niewolniczej pracy i mordowani przez niemieckich okupantów. Mieliśmy być następni po Żydach i Romach, według koncepcji przywódców III Rzeszy (łącznie z innymi Słowianami). Proszę Pana, nikt z nas, katolickich konserwatystów wobec nikogo nie użyłby pojęcia "do gazu". Takiego sformułowania używają neonaziści, którzy z naszą religią nie mają absolutnie nic wspólnego. Swoją drogą - choć nasze władze tępią z uporem maniaka tzw. "polski nacjonalizm", wobec prawdziwych neonazistów są zaskakująco pobłażliwe...
anonim2013.07.23 12:14
@Fawkes_8 Ty się wynieś raczej z tego forum na inne badziewne fora jeżeli nie wiesz ze te obozy rekami niewolników były budowane. Zasmiecasz miejsce niepotrzebnie. @CzPoeta Ty tez nie jesteś lepszy.
anonim2013.07.23 12:15
Fawkes_8 -zapewne nikt z Twojej rodziny nie DOŚWIADCZYŁ co to obóz koncentracyjny.Zamilcz z szacunku do tych,którzy musieli być w tym piekle.
anonim2013.07.23 12:16
czestochowski-argumenty na rzekomo słuszną nazwe możesz podać?
anonim2013.07.23 12:20
@Tympanon25 - tu nie komentuje się opinii częstochowskiegopoety. Nie ma potrzeby komentować zwykłych głupot, przekłamań i manipulacji. Dlatego drogi Tympanonie25 - nie karm trola ;-) Pamiętaj - on na tym zarabia.
anonim2013.07.23 12:29
Rozumiem, że mercedes jest Polskim samochodem. Przecież jeździ po polskich drogach, kupiony za złotówki w polskim salonie. No to powinniśmy się cieszyć że Polski przemysł motoryzacyjny rozkwita. A tak na poważnie - kłania się pierwszy rok prawa i zajęcia z logiki. Nie dziwi mnie bełkot częstochowskiegopoety i fawkesa bo to jest szlam umysłowy - podstawowe procesy, skojarzenia i odruchy intelektualne. Większość myślących i wykształconych ludzi na świecie nie ma problemów z logiką i wiedzą jaka jest prawda o niemieckich obozach w europie.
anonim2013.07.23 12:32
Wystrzegajmy się skrajności , Przyjaciele ! Ponownie o to apeluję !! Nie działajmy pochopnie.... Nie ustawajcie w analizach.... ---------------------------- W założeniach hitlerowskiej polityki obozy koncentracyjne miały służyć ,,odizolowaniu od społeczeństwa jednostek uznanych za niebezpieczne ". Pierwszy taki obóz powstał w 1933r. w Dachau. Na terenie Niemiec powstały jeszcze obozy w Buchenwald , Sachsenhausen , Gross - Rosen , Flossenburg , Ravensbruck ; w Austrii obóz w Mauthausen. W czasie II wojny światowej obozy takie powstawały też na ziemiach polskich. Najsłynniejszy był w Oświęcimiu (utworzony rozkazem Himmlera z 27.IV.1940 r. ) Oprócz obozów koncentracyjnych zakładano też obozy zagłady: Majdanek , Sobibór , Treblinka. Służyły one do szybkiego i masowego uśmiercania tam więźniów. Zwierzchnictwo nad obozami objął sam Heinrich Himmler - szef SS. Każdy obóz miał swojego komendanta , któremu podlegali funkcjonariusze niższego szczebla ( np. Lagerfuhrer , Blockfuhrer ... ) Zarówno funkcjonariuszy , jak i strażników nie było zbyt wielu - ok. 30 funkcjonariuszy na 100 więźniów i 1 strażnik na 70 więźniów. W obozach panowała żelazna dyscyplina wymuszana bezwzględnością i okrucieństwem , a więźniowie zmuszani byli do ciężkiej pracy w zamian za głodowe racje żywnościowe. Wszyscy więźniowie byli odpowiednio oznaczeni: specjalne trójkąty naszyte na pasiakach informowały swoim kolorem i naszytymi symbolami , jakiej narodowości jest więzień i jakiej kategorii przestępstwa podlega ( polityczny , kryminalista , homoseksualista , asocjalny , wyznanie religijne ). Na więźniach przeprowadzano liczne eksperymenty pseudonaukowe. Nie jesteśmy dziś w stanie podać dokładnej liczby pomordowanych w obozach - szacuje się , że jest to 2 - 6 mln. ludzi. Prototypami NIEMIECKICH OBOZÓW KONCENTRACYJNYCH były obozy zakładane przez Anglików w Afryce Południowej podczas tzw. wojen burskich ( 1880 - 1881 ; 1899 - 1902 ). Pozdrawiam , Przyjaciele :)
anonim2013.07.23 12:54
Nie wiem czy to jeszcze nasze MSZ,ale kieruje nim jakiś zdziecinniały facet,który boi się ostro zareagować w tym temacie ze względu na niewiadomą reakcje pobratymców jego żony!!.
anonim2013.07.23 13:06
@myq Daremne żale próżny trud.......Hehehehehehehehehe!!!!
anonim2013.07.23 13:20
Niemcy się nigdy nie zmienią. I zawsze będą groźni dla świata a bardzo groźni dla nas. To jak traktują swoją "chlubną" historię dobitnie na to wskazuje.
anonim2013.07.23 13:50
@myq "Zaden trud. Zalozyc po banicji nowego nicka i wkleic tekst..." -Już tego tacy różni "cwaniacy" próbowali .Lecz nie na długo.Znam to z wykopalisk. Hehehehehehehehee!!!
anonim2013.07.23 14:00
obozy nie były "polskie" tylko "w Polsce"; jak jakiś neo-nazista z Niemiec tego nie rozumie, to niech sobie pojedzie do Auschwitz z takim transparentem w ręku, to zostanie mu to wbite w pałkami mózg (najlepiej jak pojedzie pociągiem PKP pełnym kiboli)
anonim2013.07.23 14:40
@ Madziar Nie w Polsce tylko co najwyżej w Generalnym Gubernatorstwie gdyż Polska w tym czasie od kilku lat nie istniała. @CzęstochowskiPoeta Miałem cię za człowieka w miarę uczciwego ale po tym co napisałeś o NSZ czy Dmowskim mam cie po prostu albo za osobę pozbawioną wiedzy a kreującą się na autorytet albo po prostu za cynicznego kłamce i propagandzistę. NSZ miał z nazistami tyle wspólnego, że był przez nich mordowany również w rzeczonym Niemieckim Nazistowskim Obozie Zagłady Auschwitz. Dmowski o nazistach był zdania jak najgorszego, wyśmiewając zresztą ich idiotyczną ideologię, której natomiast przyklaskiwała nie mała część elity intelektualnej/uniwersyteckiej Europy chociaż nikt dziś się do tego nie przyznaje. Żydokomuna nie jest żadną bzdurą tylko oczywistym zjawiskiem kolaboracji sporej części społeczności żydowskiej z reżimem totalitaryzm - komunistycznym. Nie należy podchodzić do tego emocjonalnie tylko po prostu przyjąć ten fakt. Jak chcesz to możemy lecieć nazwiskami, również tymi zmienionymi tylko podobno jest to "antysemityzm". Takie czasy, że prawda bywa antysemicka jeśli jest komuś nie na rękę.
anonim2013.07.23 16:45
@Częstochowski- Widzę, że znowu się spiłeś i głupoty (delikatnie mówiąc) pleciesz.
anonim2013.07.23 17:28
A naprawdę myślicie, że żyjecie w WOLNEJ i NIEPODLEGŁEJ Polsce, jak przed 1939?
anonim2013.07.23 19:09
"polskie" MSZ... ?
anonim2013.07.23 19:43
50 tys zł? dla niemieckiego wydawcy? 500 tys € to rozumiem, znów szkopy będą się nabijać z durnych polaków co to się sądzą o parę groszy.
anonim2013.07.23 19:45
Mareczek raczej polskojęzyczne
anonim2013.07.23 20:11
@CP - dłuuugo orbitowałeś na lewo, ale takim numerem stawiasz się w jednej linii z Piogalem.
anonim2013.07.23 22:13
@CzęstochowskiPoeta Węz ty sie za jakąś pozyteczna robotę, a nie zarabiaj pisaniem bzdur na zamówienie. Dżemów bys narobił ...owoce obrodziły. Dla Ciebie i dla wszystkich było by lepiej.
anonim2013.07.24 12:28
Polski nie ma to można na nią pluć.