Niemiecka Polonia wręczyła nagrody. Wśród wyróżnionych kandydat na kanclerza i Senat RP - zdjęcie
29.06.21, 11:22fot. yt/forum polonicum

Niemiecka Polonia wręczyła nagrody. Wśród wyróżnionych kandydat na kanclerza i Senat RP

5

Jak pisze portal dw.com, organizacja „Polonicus", tytułująca się jako europejska Polonia przyznała właśnie wyróżnienia. Wśród zasłużonych dla tej organizacji znaleźli się m.in. Armin Laschet (CDU), premier Nadrenii Północnej-Westfalii i kandydat CDU/CSU na kanclerza oraz Senat RP, w imieniu którego nagrodę odebrał marszałek Tomasz Grodzki.

- Odbierając w imieniu Senatu tę nagrodę, marszałek Tomasz Grodzki zaznaczył, że jest ona wyrazem uznania dla wszystkich senatorów ostatniego trzydziestolecia. Grodzki przewodniczył delegacji Senatu z udziałem senatorów partii rządzącej i opozycji – pisze dw.com.

Jak informuje portal, „tegoroczna gala wręczenia „Polonicusa" odbyła się po raz 18, a niemal od samego początku jej organizowania patronem honorowym był Senat RP. - W przeszłości laureatami „Polonicusa" byli m. in. Lech Wałęsa, Donald Tusk, Władysław Bartoszewski, Andrzej Wajda i Norman Davies – czytamy.

- Wiemy, jak ważna była rola Polski dla wolności i wiemy, jak ważna jest Polska dla przyszłości Europy – powiedział w Akwizgranie z kolei Armin Laschet, który także został uhonorowany i z ramienia CDU/CSU jest kandydatem na kanclerza Niemiec.

Warto przy tym zaznaczyć, że nagrodę otrzymał Senat RP, a nie immiennie marszałek Grodzki, który jedynie odbierał nagrodę w imieniu Izby.

 

mp/dw.com

Komentarze (5):

Anonim2021.07.4 0:02
1 lipca weszła w życie Ustawa Zakrzewskich. Ciekawy artykuł w tym temacie: https://polskatimes.pl/edukacja-domowa-ustawa-zakrzewskiego-rewolucja-w-polskim-szkolnictwie/ar/c5-15594553
rychu2021.06.29 14:38
He he he to volksdeutsche a nie Polonia
Monika.2021.06.29 13:33
Poszukujesz kobiety? To dobrze trafiłeś bo ja szukam faceta! Dyskretnego, ale przede wszystkim zadbanego do dyskretnych seks spotkań po pracy. Oferuję, wszystko to co może sprawić nam przyjemność. Jeżeli chcesz wiedzieć czegoś więcej o mnie to dzwoń, pisz, przyjedź. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: www.cutt.ly/monika89
Polonia z pejsami?2021.06.29 13:00
Czy ta od dziadka w Afrika Korps?
ak2021.06.29 12:03
"Warto przy tym zaznaczyć", że gdyby nagroda była dla Sejmu, to ani chybi odebrałby ją św. Jarosław, bo inaczej być nie może. Nagroda nie byłaby ważna.