10.06.19, 16:00(fot. screen)

Niemcy zdradzają Europę

- Jeśli chcemy lepszych relacji z Rosją, to musimy znieść sankcje – napisał na Twitterze Michael Kretschmer, polityk CDU i premier Saksonii. Wpis został udostępniony po spotkaniu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem podczas Forum Ekonomicznego w Sankt Petersburgu.

- Jeśli niemieccy politycy z CDU zaczynają otwarcie głosić, że celem poprawy relacji z Rosją należy znieść nałożone na ten kraj sankcje, to znaczy, że Berlin przymierza się nowego otwarcia swych relacji z Moskwą. - pisze w swojej analizie na portalu energetyka24.com Jakub Wiech

- Nadciągające nowe porozumienie tych dwóch stolic, oparte m.in. na gazociągu Nord Stream 2 i zawierane ponad głowami państw Europy Środkowej, bez względu na toczącą się tam wojnę, przywodzi na myśl najczarniejsze momenty historii Starego Kontynentu. - czytamy

Z kolei niemiecki minister gospodarki Peter Altmaier podpisał wraz  rosyjskim ministrem gospodarki Maksymem Oreszkinem deklarację współpracy dla efektywnego rozwoju gospodarczego, która ma „postawić gospodarkę Rosji na nogi”. Jest to pierwsze tego typu porozumienie od czasu agresji Rosji na Ukrainę w 2014 roku.

Zdaniem Wiecha, w niezręcznej sytuacji Niemcy stawiają również Unię Europejską. 

- Berlin na oczach całej Europy zdaje się rozpoczynać proces resetu z Moskwą. Niemcy zbudowali już potężne podwaliny dla nowego rozdania z państwem Władimira Putina. Jednym z nich jest gazociąg Nord Stream 2, który zapewni RFN dodatkowe 55 mld metrów sześciennych gazu rocznie. (...) Berlin będzie w stanie zasilić w gaz wszystkie państwa regionu, które przekopiują jego politykę energetyczną (Energiewende), a więc inwestując w energetykę odnawialną wspieraną mocami gazowymi.  - czytamy 

- Rosja sprzedaje gaz do RFN (i się bogaci, zdobywając przy okazji wpływy polityczne, bo gaz dla Moskwy jest przecież bronią polityczną), a RFN odsprzedaje ten gaz wewnątrz Unii Europejskiej (i również się bogaci, zdobywając przy okazji wpływy polityczne, bo Berlin szybko nauczył się od Moskwy, co można zrobić trzymając rękę na kurkach z kluczowymi surowcami). Idealny grunt pod reset. - analizuje

Według dziennikarza, "Osiągnięcie tego wszystkiego może przyjść Niemcom tym łatwiej, że mają poważnego kandydata na fotel szefa Komisji Europejskiej, Manfreda Webera, przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. "

- Jeśli zatem Moskwa zdecyduje się na jakiekolwiek agresywne działanie względem Zachodu, to odpowiedzialność za tę sytuację ponosić będą także Niemcy - podsumowuje Jakub Wiech

td/energetyka24.com

Komentarze

ARTUR 2019.06.12 7:19
Trzeba pamiętać gdy Niemcy i Rosja się dogadują to nigdy Polsce to nie służyło wręcz szkodziło dlatego polityka silnego sojuszu militarnego i gospodarczego z USA które będą pilnować własnych interesów w Europie Środkowej to lepszy kierunek niż germanizacja czy też rusyfikacja
JanP2019.06.10 21:44
A mogliśmy sami zakręcać i odkręcać zawory a teraz jesteśmy w czarnej doopie. Najlepiej nam wychodzi budowa i burzenie pomników. W tym jesteśmy najlepsi na świecie.
Maciek Arczyński2019.06.11 22:52
To się spytaj premiera Pawlaka czemu nie zakręcał i odkręcał zaworów? Miał tyle okazji. A potem Schetyniątka+. Kto to mówił o tym, żeby Niemcy przejęli odpowiedzialność? Nie p. Radek "Radzio" Sikorski?
stan2019.06.10 20:50
Nie pierwszy raz zdradzają .Jako sojusznika w NATO wolałbym ich nie mieć za plecami.
z Bródna2019.06.10 18:14
Można podziwiać pedalską gorliwość dumnej cioty, jak mu kremlowska bladź nakazuje; tyra od rana do późnej nocy. Prawdziwy stachanowiec i.... wszystko o kant doopy potłuc. Same niepowodzenia a staruch nic, ani w kakałko nie "weźmie" nie mówiac o pysku. Zostały mu blogi. A ty dumna cioto.... Żyjesz dumnie z frajera podatnika. Na szczęście kremlowskiego. Choć nie należę do PIS-u to w ich imieniu dziękuję za paradę, za "msze" a najbardziej za tą prostytutkę dworcową Mikołaja i jej "wypowiedź". W nadchodzących wyborach będzie "gwiazdą". Frajerzy którzy wysłali na jej konto PLN-y dobrze "zainwestowali". Raz jeszcze pedały, wielkie dzięki.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.10 17:59
Funkcjonariuszka TVPKorea, PiSowska szmata Holecka dostała małpiego rozumu na wizji. Zobaczcie jakie miny stroiła w wywiadzie z przedstawicielką opozycji. Kpina z widzów, kpina z pieniędzy podatników https://www.pudelek.pl/artykul/147687/danuta_holecka_kloci_sie_na_wizji_z_katarzyna_lubnauer_nie_jest_pani_wstyd_ze_pani_klamie/ # poważny program publicystyczny😂😂 # telewizja publiczna😂😂😂😂
Zdrowy chlop2019.06.10 17:22
RFN nie istnieje już od 29 lat.!!!!
michu2019.06.10 20:13
Istnieje i nawet wchłonęło NRD ;)
no2019.06.10 17:17
Wiecie jaka ma być jutro pogoda? Na Interi już wiedzą. ????? Nie jestem robotem
alcapone2019.06.10 16:45
Polski rząd już dawno powinien sam z siebie zagrać to samo. To byśmy to i owo ugrali, coś za coś. A tak Niemcy ugrali. A sankcje z powodu tej tam niby biednej banderowskiej Ukrainy. Nie widzę powodu troszczyć się o dobrostan tego nędznego państewka, żadnego powodu. A że oni bufor przeciw Rosji. Ja patrzę na mapę i nie widzę. Poza tym oni chętnie pomogą Rosji riezat Lachów, każdy głupi to wie. Jak na Pakistan Defence Forum pokazało się oświadczenie że Pakistan poprze Arabię Saudyjską ( czyli zarazem USA i Izrael ) w wojnie z Iranem, to był spory szok wielu osób. Ale jakiś wysoki pakistański oficer wyjaśnił zimno - w polityce nie ma sentymentów, są tylko interesy.
Konfederata2019.06.10 16:41
Taaaaa. Mogliśmy mieć rurę przez Polskę do Niemiec i my byśmy się bogacili. No ale... ale nie, bo kacapska ropa, nie damy im zarobić. No to będzie tak, że ruscy będą tłoczyć swoją ropę do Niemiec przez morze, a my będziemy kupować od Niemców. Genialne! Po zakupie oczywiście część będzie trzeba za darmoszkę przesłać Ukraińcom, żeby im w dupę zimno nie było. No i w kolejce wypłaty dla żydów czekają przecież. Powinszować pisowskim i platformianym przygłupom! To szkodniki.
alcapone2019.06.10 16:55
Ano, mało się u nas mówi że Czesi nie chcą budować interkonektorów gazu z Polską. Bo wiedzą że gaz z Nordstrem będzie tańszy od polskiego. A jak dotrze? Przez Niemcy dalej na południe i wschód. Ominął nas, a Rosja da Niemcom tak niskie ceny żeby to pompowanie gazu wokoło Polski się opłacało. Ta po raz kolejny przecwaniali artyści ze znanego zespołu " Tha Warsaw Debils ".
Konfederata2019.06.10 17:42
Pisowskie gnojki z PZPR (czyli Płatni Zdrajcy Pachołki Rzezanych) sprzedają nas jak barany na ubój rytualny żydom.Ustrojone w piórka patriotów sk....ny.
Beno2019.06.10 18:16
Całkowicie się z tobą zgadzam. Polityka polityką, a biznes biznesem i trzeba go robić również z Rosją.
Maciek Arczyński2019.06.11 22:38
A to nie mieliśmy przedtem i tak droższego gazu niż Niemcy mimo, iż rury szły przez nasz kraj?
Maciek Arczyński2019.06.11 23:03
Ps Podobno wtedy liczyliśmy się w UE i z Rosją mieliśmy bardzo dobre kontakty zwłaszcza w Smoleńsku... No tak, a teraz wszystko poszło papa...
pad2019.06.10 16:29
Jak zwykle. A polski rząd też, jak zwykle, pcha się tam, gdzie Niemcy pokazują mu czubkiem buta kierunek. Prawdziwych Polaków- patriotów nazwano zaś ruskimi szpionami i głupi naród uwierzył- jak zwykle.
Saki faki2019.06.10 16:19
Czyli pis po raz 3687548736896 zrobiony w bambuko na gruncie polityki zagranicznej, klasyka. Walnijcie coś o wstawaniu z kolan, reparacjach i twardym kursie, żeby się wam podkarpacka dzicz nie pokapowała.
robaczek 2019.06.10 16:16
UWAGA: technika manipulacji: "Zjednoczyc grupe przeciwko jednemu wrogowi, nawet wyimaginowanemu" nie zastanawia was dlaczego przed wyborami pojawiaja sie nagle WROGOWIE NARODU POLSKIEGO? 2015: rosjanie islamisci kapitalisci 2019 LGBT € Niemcy KU____!!!!!!! ludzie myslcie!!! technika stosowana na nas od czasow zaborow. nadal łykamy jak dzieci. malutcy wybrali malutkich. tylko Polski szkoda.
światły moher2019.06.10 16:34
jaką próżnię trzeba mieć w mózgownicy by nie uczyć się z historycznych doświadczeń?? Doświadczeń KRWAWYCH i niedawnych. Wytrzebieniu inteligencji polskiej dokonali nasi przyjaciele?? a może zielone ludziki w Donbasie i na Krymie to ufoludki?? Chroń nas Panie od takich mędrców z pamięcią muszki jednodniówki...
robaczek 2019.06.10 16:44
ty tak powaznie? wlasnie o tym pisze. ludzie maja tak wyprane mozgi ze wroga w sasiedzie widza!!! chyba juz za pozno na ten kraj. jedziemy w dol jak rolercoaster tylko nie widac czy na dole sa tory. ludzie!!! opamietajcie sie, jezeli jeszcze to mozliwe. obraliscie najgorsza mozliwa droge! pokazac wszystkim faka bo mowia ze sie mylicie??? ?a moze jednak warto na jakas malutka autorefleksje? zerknac na to wszsytko bez emocji??? malutcy wybrali malutkich. tylko Polski szkoda.
michu2019.06.10 16:10
Państwa poważne realizują po prostu zawsze i wszędzie swoje interesy. Pozostałym dają wytyczne różne komisje ;)