Niemcy: Rosyjscy szpiedzy szczególnie aktywni - zdjęcie
08.06.21, 08:13fot. yt/The Straits Times

Niemcy: Rosyjscy szpiedzy szczególnie aktywni

6

Jak dowiadujemy się z niemieckiej prasy, tamtejsze agencje jak BND czy BfV są bardzo zaniepokojone niespotykaną jak dotąd aktywnością rosyjskich służb wywiadowczych, które szczególnie koncentrują się na sektorze energetycznym.

- Rosyjska aktywność wywiadowcza w Niemczech osiągnęła poziom niespotykany od czasów zimnej wojny, a metody szpiegowskie stosowane przez zagranicznych adwersarzy są obecnie bardziej brutalne i bezwzględne – narzekają Thomas Haldenwang kierujący niemiecką Agencją Ochrony Konstytucji (BfV) oraz Bruno Kahl, szef Federalnej Służby Wywiadowczej (BND) – czytamy na portalu Pch24.pl.

Haldenwang w rozmowie z „Die Welt” stwierdza, że „bardzo złożone zainteresowanie wywiadu Moskwy w Niemczech” jest szczególnie widoczna poprzez specyfikę rosyjskich szpiegów, któych działalność w ostatnim czasie miała się szczególnie nasilić, co ma się przejawiać m.in. próbami „nawiązywania kontaktów w sferze podejmowania decyzji politycznych”. Chodzi zwłaszcza o rosyjskie działania wywiadowcze koncentrujące się sektorze energetycznym oraz relacjach w tym obszarze pomiędzy Rosją a Niemcami.

 

mp/diewelt.com/intelnews.org/pch24.pl

Komentarze (6):

YORK2021.06.8 14:43
Ruskie pociagaja za sznurki niemal w colej UE, az strach sie bac.
Portofino2021.06.8 11:37
Po podpisaniu Paktu Ribbentrop- Mołotow też urządzali częste spotkania, by planować wspólne operacje.
cal.502021.06.8 9:12
No to jak to w końcu jest: z jednej strony Niemcy ochoczo współpracują w ramach strategicznego partnerstwa z Rosją w celu wypchnięcia Ameryki z Europy, np. poprzez realizację NS2, a z drugiej strony, te same Niemcy poprzez swoje instytucje powołane do ochrony kontrwywiadowczej wręcz płaczą o wzmożonej aktywności wywiadowczej Rosji na ich terenie. Bosze, wy się wreszcie ogarnijcie, z kim chcecie trzymać sztamę: ze wspólnotą euro-atlantyckę i cywilizacją zachodnią, czy też z Rosją postsowieckę towarzysza Putina. Albo-albo. Teraz to siedzicie szpagatem.
prosty2021.06.8 9:07
A czy my wiemy, czyje służby są U NAS szczególnie aktywne?
Jacy znowu ruSScy szpiedzy?2021.06.8 8:36
To jest zaplanowana i konsekwentnie realizowana hitlerowsko-ruSSka współpraca. Bidet dał zielone światło bo Europa ma być domeną żydów.
ohut2021.06.21 6:32
Europa jest domeną żydów, wygoń żydów z PIS i zobaczysz, że nie będzie rządu