Niemcy: Ekolodzy będą wspierać Nord Stream 2?! ,,Jak wegetarianie prowadzący rzeźnię'' - zdjęcie
09.01.21, 08:00Fot. Piotr Mahhonin via Wikipedia, CC 4.0

Niemcy: Ekolodzy będą wspierać Nord Stream 2?! ,,Jak wegetarianie prowadzący rzeźnię''

6

Kuriozalne doniesienia z Niemiec. Parlament landu Meklemburgia-Pomorze Przednie zagłosował właśnie za powołaniem fundacji ekologicznej, która wspierać będzie między innymi… realizację gazociągu Nord Stream 2.

Niemiecki tygodnik „Spiegel” skomentował te wieści pisząc, że to zupełnie tak, jakby stowarzyszenie wegetarian prowadziło rzeźnie. Premier landu ogłosiła, że wspomniana fundacja ma nosić nazwę „Fundacji Ochrony Klimatu i Środowiska MV”.

Stwierdziła te, że zdaje sobie sprawę iż promocja projektów klimatycznych i środowiskowych „jest bliska sercom wielu ludzi w naszym kraju”, dlatego więc zaprasza do wspierania nowej fundacji dobrymi pomysłami.

Niemiecki tygodnik stwierdził, że rząd wspomnianego landu stworzył państwową fundację, która jest wyposażona w pieniądze podatników, aby razem z rosyjską spółką państwową szukać sposobów na realizację budzącego wielkie kontrowersje polityczne projektu. Autor tekstu podkreśla:

W każdym razie fundacja klimatyczna, która promuje projekty dotyczące gazu ziemnego, działa jak stowarzyszenie wegetariańskie, które prowadzi również rzeźnię. Narracja o gazie ziemnym, jako technologii pomostowej lub ratunku klimatycznym, którą Schwesig powtarza bezkrytycznie, jest błędna i szkodliwa. Czy nie było możliwe powołanie <<Fundacji Współpracy Niemiecko-Rosyjskiej>>? Przynajmniej to byłoby bardziej uczciwe”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (6):

Beno2021.01.9 12:32
W interesie Niemiec leży Nord Stream 2. My też nie oglądajmy się na Niemcy- i9 ich politykę, róbmy swoje i dbajmy o nasze państwo in naszą gospodarkę. Nie wolno pozwolić, by Niemcy mieszały się w sprawy wewnętrzne, sprawy obyczajowe jak i politykę gospodarczą naszego państwa. Ręce precz od Polski. Społeczeństwo głosuje na taką partię, która będzie realizowała jego interesy. Ten mandat dostał PiS i ma odważnie realizować interesy swoich wyborców, nie oglądając się na innych.
XYZ2021.01.9 15:08
Skończy się opłata tranzytowa,a to strata.
FAKTY2021.01.9 10:15
Ale ekolodzy od Polski i Mierzei. Typowo niemieckie zachowanie
XYZ2021.01.9 8:40
Zaraz się okaże że spalane rosyjskiego gazu jest bardziej szkodliwe dla środowiska niż amerykańskiego.
Anonim2021.01.9 8:22
Jak mohery pchające się na pasterkę podczas pandemii. 🐄
Anonim2021.01.9 8:14
Ja znam ekologów, bo kumpli takich miałem. Kasa, kasa i kasa. To ich cel, a nie ekologia.