Niedoczekanie! Żydzi chcą nam wybierać dyrektora - zdjęcie
03.10.19, 07:50Haaretz,fot. Hmbr he.wikipedia, lic. CC BY-SA 3.0

Niedoczekanie! Żydzi chcą nam wybierać dyrektora

49

Żydzi chcą zdecydować, kto będzie rządził polskim Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin". Dziennik "Haaretz" przekonuje, że jeżeli Polska nie posłucha Tel Awiwu, to dowiedzie... fałszowania historii.

W artykule opublikowanym na łamach internetowego wydania "Haaretz" czytamy, że dyrektorem "Polin" powinien zostać Dariusz Stola. Wygląda na to, że Żydzi uważają "Polin" za swoje muzeum. Haaretz nawet nie nazywa go polskim! Pisze o "żydowskich muzeum" i nazywa je w leadzie artykułu - uwaga - "Polin Muzeum Historii Życia Żydowskiego". Później pojawia się już poprawna nazwa, ale kto czyta tylko nagłówki i tytuły...

Według "Haaretz" rząd PiS nie chce Dariusza Stoli jako dyrektora "Polin", bo chce "przejąć wyłączną kontrolę nad historią Polski" i zniszczyć "niezależność i autonomię instytutów historycznych".

A niezależność ta polega na tym, że muzeum o Żydach w Polsce jest żydowskie, a nie polskie, i dyrektora wskazują Żydzi, a nie Polacy.

bsw/haaretz.com

Komentarze (49):

Jan Piotr2019.11.23 14:19
Możemy sobie komentować pisać, a Żydzi i tak uzyskają co chcą, a zła opinia o Polakach pójdzie na cały świat.Dlaczego? bo mamy takich decydentów,a większość Polaków w tym temacie, nie robi nic.Pytam,jak długo jeszcze będziemy zbierać podpisy o ekshumacji w jedwabnym, albo ustawa 447. Rodacy przestańmy gadać "że ja się polityką,nie interesuje" Bo żydzi od dawna interesują się twoimi pieniędzmi i tobą. Nie wiem, czy w Palestynie, byli tacy co się polityką nie interesowali.
Rochel572019.11.1 6:03
To debil.Bezprawie, obłuda i kłamstwo to ich naczelne cechy. Oj wrócą na pustynie, oj wrócą.
卍 卍 卍 卍 卍 卍2019.10.17 11:05
卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 卍 Nigger :D
Mosiek2019.10.4 18:02
Ja mam chenc zostac sefem jadwaszen nic nie umie ale kase hce.
Jan Radziszewski2019.10.4 13:36
+++ Wkrótce żydów NIET i NIE BUIET Pan 13 11,2016 + co chcą wrogowie Moi, by ludzi było mniej, was „nie Żydów” ( goji ) 500 milionów (najwięcej) ziści się, tylko, że miejsca nie będzie dla nich. Ani jeden nie prześliźnie się przez oko sprawiedliwości. Ani jeden z nich nie posiądzie Ziemi. Nigdzie się nie schowa. Ani na Ziemi, ani pod Ziemią, ani w oceanie, ni pod oceanem. Ni w jaskiniach, ani nawet poza Ziemią. Zostaną zniweczone wszystkie ich dobra i to w czym pokładali nadzieję. Zginą i pójdą w ogień, jak plewy na spalenie. Będą służyć za chrust i ściółkę dla złych duchów. Zobaczą wtedy czym byli: błotem nierządnym, a dufali, że są panami świata. Kto nie chce królować wraz ze mną, nie będzie nawet królował, jak myśli, w królestwie ciemności. Im bardziej służył demonowi za życia, tym większą wzgardę okaże (on - cezar J 19,15) mu w swoim królestwie. Nawołuję i napominam. Nawołuje, napomina, prosi przede wszystkim moja Matka. Obraziliście ją i obrażacie. Nic sobie nie robicie z jej napominań, z jej łez. Będziecie wołać i prosić jej wstawiennictwa, wy którzy nią wzgardziliście, ale będzie za późno. Wy, którzy to zrobicie nie ocalicie ciał. Ocalicie jednak dusze. Nieszczęścia od was nie odejdą i nie ominą waszych domów i waszych doczesnych „powłok” na tej Ziemi. Zginiecie, ale ocalicie dusze. Mała trzódka jednak ocali i ciało i dusze i zobaczy nowe Niebo i nową Ziemię. Pan 636 Plany tego Narodu, jak również plany czarnej bestii – Masonerii, będą unicestwione, a ci, co pójdą za ułudą demona, oddani będą w szpony tego, któremu tak wiernie służyli 584 Przekląłem naród z którego się wywodzę. Z tej nacji uratują się jedynie ci, co uwierzą, że JA JESTEM. + Czyściec spotka jedynie garstka oszukanych i zwiedzionych, nie świadomych do końca swojego grzechu. - Ci z Mojego narodu, co nie przyjęli Mnie, jako Mesjasza, walczyli i nadal ze Mną walczą, ci sami wybrali swój los i to bezpowrotnie 645 -+++ Izrael wbił się w potężną pychę, nad którą nie umie zapanować. Jeszcze raz dam szansę temu narodowi, tak by uznał Mojego Boskiego Syna. Ci, którzy się nawrócą, będą ocaleni. + Ci, co pozostaną pyszni, krnąbrni, butni, sami wybrali swój wieczny los. Dzień Sprawiedliwego Gniewu Bożego usunie ich z powierzchni ziemi.
Jan Radziszewski2019.10.4 13:22
Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata 6 VI 2018 cz 1 Polska nie jest miejscem dla Żydów Środa, 6 czerwiec 18. 03 Pisz dziecko Nie lękaj się. Zapisz Żydzi coraz bardziej panoszą się w waszym narodzie. Nie jest to miejsce dla nich. Mają swój kraj. Są inne kraje gdzie mają [się] dobrze i nie są prześladowani. Polska nie jest miejscem dla Żydów. Mają tu prawo mieszkać ci, którzy od wieków mieszkali w Polsce, ich potomkowie i tylko Ci, którzy dobrze życzą Polsce i nie uznają Izraela lub jest dla nich obojętny. Ci, którzy przyszli z Rosji podczas zaborów wysługując się często zaborcy, a jeśli nawet nie to szanując i kochając Rosję bardziej niż Polskę takiego prawa do mieszkania ( w Polsce) ich potomkowie nie mają. Nie mają prawa do mieszkania w Polsce także Żydzi z Niemiec. Nie mają prawa tym bardziej ci Żydzi, którzy nie urodzili się w Polsce niezależnie od tego jaką funkcję by w waszym kraju pełnili. Nie mają żadnego prawa do mieszkania w Polsce obywatele Izraela niezależnie od tego co by się w ich kraju i z ich krajem działo. Ja tego nie chcę, ja Bóg, lecz oni przecież Mnie zabili. I zabijają wasz naród teraz podstępnie, był czas, że jawnie, znowu będzie to niemal jawne, choć pod płaszczykiem wrogich wam potęg. Polska jest krajem starożytnym. I była takim już gdy Abraham czy jeszcze Abram wędrował ze swoimi stadami. tzn starszym od żydowskiego ponad 500 i więcej lat Synagoga szatana chce zniszczyć mój umiłowany kraj ja zaś na to nie mogę pozwolić. Lecz pomagają im wasze grzechy. One też blokują wasze serca przed pełną Intronizacją wedle Mojej Woli. Poddani tak wielu wrogim siłom, jeśli jej nie będzie – zginiecie. Jeśli nawrócicie się przed ostateczną zagładą, ocalejecie, lecz czy ten kraj nie stracił dość krwi, czy nie wydał na żertwę ofiarną swych najlepszych synów i najlepsze córki? Czyż nie szkoda wam krwi dzieci waszej ojczyzny? Wasze, coraz bardziej ograniczone myślenie, temu pomaga. Niewielu jest rozsądnych w waszym narodzie. Polacy muszą być silni i zjednoczeni – jak w czasach Solidarności i jeszcze bardziej a przede wszystkim we Mnie i ze Mną, Chrystusem. - Chwała Tobie Chryste. - Pokój Tobie moje [dziecko] i pokój wszystkim Polakom ( i też na obczyźnie) dobrej woli.
j-322019.10.4 8:30
Jednak żydków nie da się polubić
fthdfgh2019.10.3 17:59
dzielnicowy ma tak zgnile mysli ze jak na gownie tak na obrazku mucha musi siedziec... hahahahahaha i jak haaretz, przekonuje o swojej tezie ze gowniane myslenie ma przyszlosc
andrzejhahn32019.10.3 17:38
DO CIEMNEJ I ZACOFANEJ sekty katolickiej.................ale modlicie sie do zyda i zydowki
stan2019.10.3 11:50
Tak to jest wchodzić w alianse z nieuczciwymi. Niestety stereotypy wciąż są aktualne.Mogę skomentować: daj palec, a odetną rękę.
trzeźwo myślący2019.10.3 11:36
To muzeum powstało za polskie pieniądze, wynagrodzenia i utrzymanie spoczywa na polskich barkach, znajduje się w Polsce na ziemi przeznaczonej przez rząd polski pod jego budowę, więc dlaczego ma być zarządzane przez żydów? Niech Izrael zajmuje się swoją historią, a nie polską i niech wreszcie zabierze swój naród do własnego kraju. Wtedy nie będzie problemów! Czy Polacy wybierają im władze? Parszywcy!!!
Renata2019.10.3 10:52
Artur jeśli mówisz Króluj Nam Chryste, to nie poprzedzaj tego pięknego zawołania kłamstwem.
Beno2019.10.3 10:46
Jeżeli Polska posłucha Zydów, to oni zafałszują historię Polski. Zydzi przeproście za prześladowanie polskich patriotów w czasach stalinowskich PRL, a i po 1956 roku. zapłaćcie odszkodowania za zamordowanych i więzionych Polaków. To samo dotyczy prześladowanych przez Was Palestyńczyków. Zapłaćcie odszkodowania za zabrane im tereny i domy. Skończcie z Holokaustem XXI-go wieku wobec Palestyńczyków i innych ościennych nardów.
Moshe Cvel2019.10.26 23:32
Syjoniści w czasie II wojny światowej po piwnicach , strychach , szafachsie chowali się jak szczury nie chcieli walczyc pilnowali tylko swoich majątków . Niech stąd spadają do Palestyny.
prosty2019.10.3 10:42
Żydzi widzą antysemityzm Polaków wszędzie - ostatnio natknąłem się na artykuł pokazujący jako tego przykład fakt, że 19 kwietnia 1943, gdy wybuchło powstanie w warszawskim getcie, nie pomogliśmy walczącym, a mogliśmy ich uzbroić. Panie Ministrze, zero miłości i zaufania, róbmy tylko interesy!
Marian2019.10.3 11:50
Wrogowi dawac bron?
stan2019.10.3 11:53
Tak jest. My też powinniśmy pisać swoją historię, ale w oparciu o prawdę, a to wystarczy, by wykazać antypolonizm.
Hanna2019.10.3 10:40
Zlikwidować to muzeum. Ono jest w Polsce niepotrzebne. Mamy w Polsce ważniejsze wydatki : służba zdrowia, oświata....ludzie starzy i biedni....
Marian2019.10.3 14:31
To rzeczywiscie byloby najlepsze
XYZ2019.10.4 10:05
Według PISu służba zdrowia jest bardzo dobra,a oświata po bardzo dobrej reformie.
anonim2019.10.3 10:12
Wszak starsi to i mądrzejsi, my mamy płacić, oni rządzić!
Ferdynand2019.10.3 9:26
Kogo cyrk tego małpy. Zamknąć, postawić w stan likwidacji, przestać finansować...
tyyt2019.10.3 9:17
"muzeum POLIN" nie jest żadnym muzeum. Nie ma w nim żadnych ekspomatów historycznych. Jest tylko propaganda.
leja2019.10.3 9:10
Komu i do czego potrzebne to Polin?
stahu2019.10.4 16:53
do robienia kasy idioto !
Dr Aloha2019.10.3 8:54
Sami sobie wybraliśmy dyrektora bo był konkurs. Niestety został wybrany niewłaściwy kandydat i towarzysz Gliński udaje że konkursu nie było. Czy osoba podpisana jako bsw może mi powiedzieć jak na podstawie artykułu w Haaretz można było spłodzić ten bełkot? https://www.haaretz.com/world-news/is-the-polish-government-holding-a-jewish-museum-hostage-for-being-disobedient-1.7925924
mordechaj2019.10.3 8:32
Muzeum POLIN to wspólne przedsięwzięcie rządu polskiego, samorządu Warszawy oraz środowisk żydowskich. Dwaj udziałowcy czyli samorząd Warszawy i środowiska żydowskie zgadzają się na pana Dariusza Stolę jako dyrektora muzeum. Nie zgadza się PiS, który obecnie obsadził rząd w Polsce, a z budową muzeum nie miał praktycznie nic wspólnego. Sprawa Muzeum POLIN wpisuje się w świadomą i celową politykę konfliktu, jaka jest prowadzona przez PiS nie tylko w przypadku tego muzeum, ale praktycznie wszystkich spraw w Polsce. Te konflikty mają służyć podporządkowaniu niezależnych instytucji bądź organów państwa władzy partii politycznej PiS. Partia polityczna PiS, która uzurpuje sobie prawo bycia jedyną partią "polską", tak naprawdę jest partią antypolską, co pokazuje głosowanie 27:1 w UE, ustawa Jakiego, wasalizacja Polski wobec chwilowego prezydenta USA D. Trumpa.
prosty2019.10.3 10:18
Proszę zerknąć od czasu do czasu do statutu muzeum, dla ułatwienia link: https://www.polin.pl/pl/statut Par. 4 pkt 2 mówi, kto powołuje i odwołuje dyrektora, MKiDN działa tu w porozumieniu z drugim Organizatorem, czyli miastem i Stowarzyszeniem, czyli ŻIH. Muzeum nie jest eksterytorialną placówką czy kolonią izraelską, działa pod polskim prawem i ma określone obowiązki. A ministerstwo finansując działalność muzeum ma prawo do kształtowania jego funkcjonowania.
trzeźwo myślący2019.10.3 11:53
Plujesz mi w twarz i innym Polakom. Czy HGW sfinansowała z własnej kieszeni budowę muzeum? Sadzisz, że Polacy są tak głupi, że przyjmą Twoje brednie? Kto obecnie opłaca utrzymanie muzeum? Prawdopodobnie sądzisz, że PO i że muzeum jest własnością żydowską? To, że w nazwie jest … Historii Żydów, to jeszcze nie oznacza, że ma być zarządzane przez żydów.
Moshe Cvel2019.10.26 23:28
środowisk żydowskie ? W Polska nie ma mniejszości narodowej israelskiej. Są wmordechaju środowiska syjonistów agentów Mossadu. Bo pobożni żydzi powinni mieszkać w Ziemi Obiecanej a to w Palestyna jest. Nie obrażać Abram'a , Moses'a i reszty proroków waszych bo z Piekła nie wyjdziecie. Polska to nie Polin tu decyduja Polacy i demokratycznie wybrany Polski Rząd. Zaden syjonista nie będzie w Polsce dyrektorem placówki kulturalnej .żaden syjonista nie będzie dyrektorem polskiej placówki kulturalnej. Wracajcie do Palestyny i huśtajcie się z Arabami.
fanta2019.10.3 8:19
Przecież muzeum jest przez Polskę finansowane!!!
oficer LWP2019.11.23 19:23
taki jest obowiązek goja , z którego goj polski się wywiązuje
Mirek2019.10.3 8:18
Żydzi chcą mieszać w Polsce i dlatego powinniśmy pokazać kto w Polsce rządzi . Albo inaczej : Żydzi wskazują dyrektora w Polsce a Polska w Izraelu . Poza tym uważam że Powstanie w Gettcie ma się nijak do Powstania Warszawskiego . Żydzi zabili 16 Niemców a zrobili krzyk na cały świat . Musimy napisać historię od nowa . Najwyższy czas aby skończyć z żydowskimi bredniami .
anonim2019.10.3 8:15
Przyzwyczaili się do posłuchu w ekipie PO PSL,do eliminowania polskiej flagi na obchodach wyzwolenia Auschwitz,do ciszy nad postacią rotmistrza Witolda Pileckiego,muzeum jest w Warszawie to stolica Polski i to władze Polski wybierają dyrektora,tyle.Izrael niech się zajmie organizowaniem wycieczek,do kraju ,który jako jedyny szanował Żydów na swoim terenie w całej tysiącletniej historii państwowości europejskiej.
Ja2019.10.3 10:26
Szanował!!!!! Czas przeszły, słusznie.
Krysia2019.10.3 8:15
ale juz nie pisza ze to Muzeum jest w 100% utrzymywane przez Polske ?!
Bogdan2019.10.4 7:56
No to jest OCZYWISTE! i nie mieści się w żadna rubryka!
Artur2019.10.3 8:14
Co tam dyrektora, oni piszą nam ustawy i decydują które mają obowiązywać w Polsce . Nie rozumiem oburzenia frondy przeciera popieracie PiS to macie co chcieliście. Tylko konfederacja . Króluj nam Chryste.
anonim2019.10.3 9:15
nie ufam KONFEDERACJI to taka gorsza odmiana Kukiza
wiolka2019.10.3 11:02
Brałeś coś nie pisz
Max Fiend2019.10.3 8:14
Przecież wybór odbywa się poprzez konkurs. Co do konkursu mają Żydzi? Następne propagandowe brednie dla przygłupów? :-D
XYZ2019.10.4 10:02
Oto właśnie chodzi że ten pan o którym mowa wygrał konkurs,ale tego Fronda nie raczyła dopisać.
oficer LWP2019.11.23 19:22
co żydzi mieli do 'polskiej" ustawy o IPN skro nakazali zmienić ją w 3 miesiące i PIS ją zmienił
Olej2019.10.3 8:14
Chcą ! I wybiorą ! A Gliński ? Będzie lepiony jak dotychczas.
katolik 2019.10.3 8:10
Gliński to obrzydliwa, prymitywna neobolszewicka kreatura, późna wymiocina tow. Gomułki,Moczara i Kaczyńskiego!
anonim2019.10.3 9:13
i tu wychodzi z dzielnicowego CHAZAR BOLSZEWICKI CHAZAR
4472019.10.3 17:23
polska swinia chrzaknela?
Dzielnicowy2019.10.3 17:19
Jakim trzeba być upadłym,żeby pisać tak o drugim człowieku.Ta mucha pasuje wiadomo na czym one siadają,
4472019.10.3 17:21
to polska antysemicka swinia i go pouczymy. nasi zolnieze stoja gotowi do dawania lekcji swiniom z pisu antysemickim.