26.11.19, 21:14Zdj. Twitter/Charles Michel

'Nie wolno nam o nich zapomnieć'. Nowy szef Rady Europejskiej uczcił polskich bohaterów

Charles Michel, przewodniczący-elekt Rady Europejskiej spotkał się w Warszawie z premierem Mateuszem Morawieckim. Rozmowy były bardzo owocne i przebiegły w miłej atmosferze.

Po rozmowach w KPRM obaj politycy upamiętnili bohaterów getta warszawskiego, a także powstańców warszawskich. 

Premier Mateusz Morawiecki oraz przewodniczący-elekt Rady Europejskiej Charles Michel zapalili znicze przed pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie. Złożyli także kwiaty przed pomnikiem Powstania Warszawskiego. Politycy odbyli także spacer po warszawskiej Starówce. 

"Zapalam dziś znicz ku pamięci bohaterów Powstania w Getcie Warszawskim. To miejsce upamiętnia polskich Żydów, zmuszonych do życia w getcie warszawskim, którzy walczyli przeciw nazistom. Nie wolno nam o nich zapomnieć"-napisał Michel na Twitterze.

Nowy szef Rady Europejskiej będzie po raz pierwszy przewodził szczytowi UE 12-13 grudnia; jednym z tematów spotkania będzie długoterminowy budżetu UE.

yenn/PAP, Fronda.pl

 

Komentarze

Cool2019.11.27 15:27
Kiedy zmiana nazwy i symboli państwowych rabinie Morawiecki?
Andej2019.11.27 10:10
Gdyby uczcił polskich bohaterów, to udałby się do Grobu Nieznanego Żołnierza. To jawne lekceważenie Polaków. A tym tekstem i tytułem Fronda wpisuje się w takie działanie.
Cottonfield2019.11.27 2:57
Dlaczego nie napisał Tweeta o uczczeniu Powstańców Warszawskich? Dobrze, że uczczcił też ofiary z Getta Warszawskiego, ale wygląda tak, jakby uczcził tylko ich.
Michał Pasierb 2019.11.26 22:28
A gdzie w tym tweetcie jest wzmianka o uczczeniu bohaterów Powstania Warszawskiego??
Konrad2019.11.27 9:02
Brawo. Wg tych "panów" jednodniowe walki w getcie to powstanie. Gudłaj zawsze będzie gudłajem.