Nie potrzeba MARNOTRAWIENIA naszych pieniędzy na happeningi. Szlachetna Paczka zebrała więcej niż WOŚP! - zdjęcie
12.01.16, 13:00

Nie potrzeba MARNOTRAWIENIA naszych pieniędzy na happeningi. Szlachetna Paczka zebrała więcej niż WOŚP!

10

Nie potrzeba głośnych koncertów, happeningów i szumu medialnego. I TAK MAMY REKORD! Polacy w ramach "Szlachetnej Paczki" zebrali 54 mln złotych! Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Wiosna.

Organizacja kierowana przez ks. Jacka Stryczka zebrała w całej Polsce 54 mln zł dla najbardziej potrzebujących. Jak informował w grudniu "Fakt", jest to o milion więcej niż w zeszłym roku zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.

Średnia wartość jednej paczki wynosiła 2,6 tys. zł. Prawie 84 tys. osób uzyska pomoc w ramach akcji "Szlachetna Paczka".

- W tym roku wszystkich rodzin odwiedziliśmy 38 tys., ale ostatecznie pomoc ma otrzymać prawie 21 tys. rodzin. W stosunku do poprzedniego roku jest to około tysiąca rodzin więcej - powiedział podczas finału "Szlachetnej Paczki" w grudniu jej pomysłodawca ks. Jacek Stryczek.

- Staramy się, aby paczka była dostarczana danej rodzinie raz, aby to nie stało się potem nawykiem i "demoralizacją", że skoro jest paczka, to już się potem nie musimy starać. Paczka w swojej idei ma nie tylko przekazanie pomocy materialnej, ale stworzenie alternatywnej Polski, w której ludzie nawzajem się słuchają, są otwarci, wspierają się, są dla siebie solidarni. To jest fajne, kiedy w wielu firmach ludzie przy okazji Paczki po raz pierwszy objawiają swoje serce - zaznaczył w rozmowie ks. Stryczek.

Chociaż nadal liczone są pieniądze z puszek i różnych aukcji już dziś wiadomo, że na konto WOŚP w tym roku trafiło 44 mln złotych. W zbiórce wzięło udział 1,6 tysięcy sztabów w kraju i zagranicą. Na ulicach pieniądze zbierało około 120 tysięcy wolontariuszy.

"Jerzemu Owsiakowi nie można odmówić jednego. Jest świetnym menedżerem, który w perfekcyjny sposób zmonopolizował pomoc chorym dzieciom. I super, niech sprzęt jak najdłużej służy małym pacjentom. Ale nie o to chodzi w tym wszystkim" – napisała kilka dni temu Małgorzata Terlikowska na Fronda.pl.

bg/fakt.pl/fronda.pl

Komentarze (10):

anonim2016.01.12 13:11
No i dobrze. Chociaż należałoby porównywać, ile procent tych pieniędzy trafia do potrzebujących. Szlachetna Paczka też ma rozbuchany marketing. No i dobrze byłoby poczekać, aż WOŚP wszystko podliczy. Swoją drogą, obsesyjne obcinanie kosztów w organizacjach charytatywnych też nie jest zbyt dobre. O warunkach pracy w Wiośnie mówi się ostatnio coraz gorzej...
anonim2016.01.12 13:14
"Ale nie o to chodzi w tym wszystkim" I nikt nie twierdzi, że jest inaczej. Dzięki temu, zamiast jednej szumnej akcji mamy dwie i zamiast 50mln zł mamy 100mln. Tylko powód do radości (choć dla niektórych i do innych., mniej szlachetnych uczuć najwidoczniej)
anonim2016.01.12 13:25
widzicie ile to zbiedniałe społeczeństwo ogłupione przez PO i innych lewako komunisto zboczeńców, potrafi dobrowolnie oddać na potrzebujących :D
anonim2016.01.12 13:36
Tylko paczka działa trochę inaczej. Łatwiej dać przedmioty swoje, np. używane o jakiejś wartości, niż żywą gotówkę. No i Paczkę promuje GW - wszyscy ją lubią, "lewackie" media też. No i WOŚP jeszcze nie podliczone w 100%
anonim2016.01.12 13:38
@Uczę się Ucz się dziecko, ucz, bo nie wiem skąd ci się wziął ten rozbuchany marketing w Szlachetnej P. P.S. A tak przy okazji, posługiwanie się wizerunkiem św. F. w twoim przypadku często mnie dziwiło. Nie uważasz, że to do czegoś zobowiązuje?
anonim2016.01.12 13:49
@Tom661 Też mnie dziwi ta piosenka Kukulskiej, tym bardziej że widziałam w tv jak po wykonaniu tego utworu wołała do publiczności: "Kochani, to nie prawda, wierność jest sexy".
anonim2016.01.12 16:57
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy byłaby dobra gdyby nie ten głupi Przystanek Woodstock. I hasło : "Róbta co chceta". Śp.bp Albin Małysiak dopowiedział: " Sami se pomożeta". Powiedział to na kazaniu dla bierzmowanych chyba w 1994 więc cytuję to z pamięci.
anonim2016.01.12 19:31
"Jerzy Owsiak, który zbiera pieniądze na sprzęt medyczny ratujący życie dzieci i seniorów, burzy szerzone przez katolickich tradycjonalistów tezy o tym, że Kościół to jedyne źródło wartości i norm - pisze publicysta "Newsweeka" Cezary Michalski - i trudno się z tym nie zgodzić.
anonim2016.01.12 19:44
Co to za news? Czemu ma służyć? Zarówno WOŚP jak i Szlachetna Paczka to przedsięwzięcia które spełniają swoją dobroczynną rolę i robią to z powodzeniem. Ale są równi i równiejsi wg. 'katolickiego' portalu...
anonim2016.01.13 0:47
Oooo! Na frądzie znów zawody :)