Nie mogli wziąć ślubu, więc podcięli sobie gardła - zdjęcie
17.07.15, 14:32Taj Mahal (fot. wikipedia, yann)

Nie mogli wziąć ślubu, więc podcięli sobie gardła

8

Rajveer Singh i Shabnam Ali, czyli para mieszkająca w Indiach chciała się pobrać. Jednak mężczyźnie i kobiecie odmówiono prawa do małżeństwa z powodu wyznawania przez nich różncyh religii (hinduizmu i islamu). W świątyni Tadż Mahal podjęli próbę samobójczą.

W słynnej świątyni para podcięła sobie gardła. Jak informuje indyjska policja, kiedy ich znaleziono leżeli obok siebie w kałuży krwi. Jednak wciąż żyli. Zdaniem policji najpierw gardło podcięła sobie dziewczyna, a potem chłopak. Lekarzom udało się uratować życie obojga.

Małżeństwa w Indiach pomiędzy przedstawicielami różnych kast i religii wciąż są nieakceptowane przez dużą część społeczeństwa. Doprowadzić może do tzw. honorowych morderstw, które mają ochronić cały ród przed hańbą, jaka spłynęłaby na niego z powodu takiego związku.

- Próbowaliśmy przekonać naszych rodziców, by pozwolili nam wziąć ślub, ale różnice religijne okazały się zbyt silne. Podjęliśmy próbę samobójczą, gdy straciliśmy jakąkolwiek nadzieję na to, że będziemy razem - mówił mężczyzna w rozmowie z "Times of India".

KZ/Rp.pl

Komentarze (8):

anonim2015.07.17 14:48
no i co z tego?
anonim2015.07.17 14:57
Teraz wiemy dzięki niejakiemu Krzychowi, że w ustawie anty przemocowej "szło" o honorowe morderstwa, które są w Polsce wielkim problemem.
anonim2015.07.17 15:30
To potwierdza, że religia katolicka jest jedyna prawdziwa i normalna.
anonim2015.07.17 15:54
A czy szanowny Krzycho wie, że w dekalogu stoi jak byk: "nie zabijaj"? Że w polskim prawe również istnieją odpowiednie paragrafy na takie przestępstwa? I czy Krzycho wie że g. obchodzi jakiegoś brudnego czy czystego muzułmanina, lub innego hinduskiego gwałciciela, że Komorowski podpisał tego gniota, który podsunęli mu pod nos? Muszę Krzychowi powiedzieć, że egzekwowanie prawa się liczy, a nie jakieś komunistyczno dżęderowe manifesty ideologiczne dla głupców.
anonim2015.07.17 16:26
Jak widać - popełnić samobójstwo trzeba umieć. Podcięcie gardła jest nieskuteczne.
anonim2015.07.17 16:31
Kolpu te dwie, to nie religie a sekty a te trzeba traktowac bardzo powaznie
anonim2015.07.17 18:14
"To z tego, że traktowanie religii poważnie prowadzi do nieszczęść." To co, mamy traktować to dla bajeru? Agape satanas!
anonim2015.07.17 19:43
@kolpu Traktowanie norm etycznych - tym zajmuje się religia - na poważnie prowadzi do nieszczęść? Religie i cywilizacje są dobre i złe. (Kłania się prof. Koneczny) Dałeś sobie wmówić politpoprawności, że istnieje jakakolwiek równość na tych polach... Religijność Azteków, którzy jednorazowo mordowali dla swoich bóstw 20 000 osób też była dobra? Religijność Hindusów, którzy wykluczają około 15% swojego społeczeństwa, jako kastę niedotykalnych jest OK? Nie wspominam o islamistach i Żydach.