W dzisiejszym konkursie z cyklu Raw Air w Trondheim polski mistrz skoków narciarskich, Kamil Stoch szedł jak burza! Już w pierwszej serii pobił rekord skoczni. Polak oddał skok na odległość 146 m. W drugiej skoczył na 141 metrów i w ten sposób zdobył kolejne, 29. zwycięstwo w zawodach PŚ w swojej karierze.

W Trondheim Kamil Stoch triumfował wcześniej dokładnie pięć lat temu. Na drugim miejscu uplasował się dziś Austriak, Stefan Kraft, tracąc do Stocha 17 punktów. Na podium znalazł się jeszcze Norweg, Robert Johansson. Do drugiego miejsca zabrakło mu zaledwie 0,4 pkt.

Z całej stawki tylko Kamil Stoch skakał w obu seriach z belki startowej nr 1. Z biało-czerwonych w pierwszej "10" znalazł się jeszcze Dawid Kubacki, zdobywając dziewiąte miejsce. Na 11. miejscu uplasował się Stefan Hula, o oczko niżej był Piotr Żyła. Maciej Kot zajął 16. miejsce, Jakub Wolny wywalczył 28.

Rekord skoczni należał dotychczas do austriackiego skoczka, Michaela Hayboecka oraz Japończyka, Noriakiego Kasaiego. Najpierw rekord pobił Johansson, jednak chwilę później wyprzedził go o pół metra Kamil Stoch.