'Nie dopuśćmy do tego w tym roku'. Ważny spot premiera na Wszystkich Świętych - zdjęcie
01.11.19, 09:03Zdj. screen Facebook/Mateusz Morawiecki

'Nie dopuśćmy do tego w tym roku'. Ważny spot premiera na Wszystkich Świętych

21

Premier Mateusz Morawiecki przed dniem Wszystkich Świętych przygotował specjalny spot. "To taki szczególny czas, kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo, bardzo cenne jest nasze życie"-mówi szef rządu w nagraniu opublikowaym na Facebooku. 

Spot dotyczy bezpieczeństwa na drogach. W okresie między dniem Wszystkich Świętych a Dniem Zadusznym odwiedzamy groby naszych bliskich zmarłych, często poza miejscem zamieszkania, stąd wzmożony ruch na drogach. 

"Wielu z nas czeka przecież podróż. Niektórych na sąsiednią ulicę, a niektórych na drugi koniec Polski"-podkreśla Mateusz Morawiecki. Premier przypomniał, że w ubiegłym roku w tym okresie doszło do 408 wypadków, w których zginęło 50 osób, a 500 zostało rannych. 

"Nie dopuśćmy tego w tym roku"-apeluje polityk. 

Premier Morawiecki zapowiada również, że bezpieczeństwo pieszych i kierowców będzie priorytetem jego rządu w nowej kadencji.

"Mamy prawo czuć się bezpiecznie zarówno w domu, jak i poza nim. Dlatego zaproponujemy zmiany w prawie i będziemy wspierać odpowiednie służby"-podkreśla szef rządu.

yenn/Facebook, Fronda.pl

Komentarze (21):

Agnieszka2019.11.1 13:58
Panie premierze jakie pan planuje przepisy, by zmusić do wyobraźni, empatii i podjęcia działań (w tym niestandardowych) ludzi z władz samorządowych, struktur opieki społecznej i policji, żeby zamiast produkowania papirologii chroniącej ich "4 litery" zechcieli udzielać pomocy w likwidowaniu przyczyn związanych z zagrożeniem życia, zdrowia i bezpieczeństwa a nie tylko antagonizować represjami nawet małżeństwa z problemami? I nie mówię tu o likwidacji ludzi wywołujących te zagrożenia poprzez bierne przyzwolenie na to by przez brak pomocy wymarli?... Niżej kilka ostatnich kwiatów z miejscowości, w której ktoś najwidoczniej wrobił pana ministra Brudzińskiego do uroczystego otwierania miejscowego komisariatu policji i cieszenia się, że PiS przywraca mieszkańcom komisariaty zabrane przez PO. Ileż to chwalenia się było, że władze lokalne za przystosowanie na ten cel budynku zapłacił cenę, za którą miejscowi rolnicy potrafią sobie od fundamentów po dach wybudować nowe niemal wille:
Agnieszka2019.11.1 14:00
Kwiatek 1 z cyklu policyjna "dbałość o bezpieczeństwo na drodze, w domu i zagrodzie" pod "rządami dobrej zmiany": Policja dowożąca bezdomnego, pijanego mężczyznę do biednego domu, gdzie mieszka człowiek z problemem alkoholowym i kobiety - w tym niepełnosprawna, za którą ów bezdomny chodzi, bo chce ją sobie poderwać. Po co policja pijanego tam dowozi i pyta czy zostanie w tym domu przenocowany?
Agnieszka2019.11.1 14:03
Kwiatek 2 z cyklu policyjna "dbałość o bezpieczeństwo na drodze, w domu i zagrodzie" pod "rządami dobrej zmiany": Ogarnięta niepokojem matka w/w niepełnosprawnej usiłująca zgłosić zagrożenie bezpieczeństwa córki miejscowym funkcjonariuszom, którzy chcą jej wysłuchać, twierdząc, że nie mają czasu, bo mają akcje znicz, wiec odsyłają ją z pilnym problemem zagrożenia bezpieczeństwa do posterunkowego jak za kilka dni wróci z urlopu. Przypominam - nieuzasadnione skorzystanie z telefonu 112 wynosi 1500zł. Konia z rzędem dla tego co mi wyjaśni na 100% czy uzasadnione będzie po gwałcie czy dopiero po morderstwie.
Agnieszka2019.11.1 14:05
Kwiatek 3 z cyklu policyjna "dbałość o bezpieczeństwo na drodze, w domu i zagrodzie" pod "rządami dobrej zmiany": Informowanie właściciela działki - na której z braku innych miejsc lokalni mieszkańcy z problemami mieszkaniowymi i alkoholowymi zrobili sobie lokal socjalny, miejsce schadzek z izbę wytrzeźwień itp. - informowanie przez funkcjonariusza, że ów właściciel nie chcąc mieć meliny ma wynająć sobie firmę ochroniarską na 24 godziny a nie oczekiwać od nich pomocy, choć prośby o łaskawa fatygę przez dwa lata były dwie - związane zawsze z zagrożeniem życia drugiego człowieka.
Agnieszka2019.11.1 14:06
Kwiatek 3 z cyklu policyjna "dbałość o bezpieczeństwo na drodze, w domu i zagrodzie" pod "rządami dobrej zmiany": Jeżeli ktoś nie może stale lub codziennie przebywać w swojej nieruchomości, która jest notorycznie zajmowana przez w/w to ma zrezygnować z posiadania okien czyli je sobie np. zabić dechami. To nic, że wszyscy w/w wchodzą przez drzwi i potrafią sobie zamek otworzyć, wymienić i sami proponują okna tymi dechami zabić, bo do pełni szczęścia brak im, żeby ani przechodnie, ani policja ani właściciel nie zaglądał przez okno czy tam są i kto. Właściciel według pewnych funkcjonariuszy policji, którzy nie słuchają jego argumentów, narzucają, że ma obowiązek zabić okna dechami, które nie są żadnym zabezpieczeniem przed włamaniem, ale najwyżej materiałem na rozpałkę, gdy już kradzionych drzew zabraknie. Potem ów właściciel ma zapewne zrezygnować z wchodzenia na swój teren, bo przez zabarykadowane okno nie dojrzy się czy ktoś niebezpieczny jest wewnątrz i powinien uciekać i wezwać policję. Pozostanie wtedy rezygnacja z zaglądania tam lub wynajęcie sobie jako ochrony osobistej zapewne byłych GROM-owców, żeby byli eskortą podczas prac w ogródku, służyli pomocą w wyłamaniu drzwi z wymienionym przez kogoś zamkiem, zajrzeniem i korzystaniem ze swojej nieruchomości.
Agnieszka2019.11.1 12:31
A co do rzekomej dbałości o "bezpieczeństwo na drogach" to niemiernie fatygowany policjant, który rzuca słuchawką, żeby informacji nie uzyskać zbyt wielu (o sytuacji bezdomnego, któremu powinien pomóc) twierdzi, że skoro osoba zgłaszająca informuje go, że nie może z powodu choroby przyjechać na miejsce interwencji osobiscie, to się tylko chorobą zasłania, bo w szpitalu nie leży. Czyli nawet w czasie w/w niebezpiecznego czasu na drogach są funkcjonariusze, którzy wymagają od osoby chorej, która nie czuje się w danym momencie na siłach do prowadzenia pojazdu (a innych możliwości dotarcia tam nie ma), by mimo wszystko siadła za kierownicą, udała się kawał poza miasto i zapewne pocałowała klamkę komisariatu, do którego nawet dodzwonić się nie można. No ale jak już będzie na miejscu to zapewne powinna rozwiązać wszystkie problemy społeczne okolicy - biedy, uzależnień, zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi - bo GOPSy, gminne struktury do przeciwdziałania tym problemom, wójt i policja są od brania kasy za uzupełnianie papierów "zgodnych z procedurami" i już umówili się, że nikt nic nie może i nie potrafi w kwestii jedynego wieloletniego bezdomnego w ich rejonie, choć wystarczy rozmowa i wsparcie fizyczne i psychiczne, by "dał sobie pomóc". To tak z ostatnich realiów "akcji znicz", troski o bezpieczeństwo na drogach i nie tylko. Miło, że pan premier obiecuje, że jak rozumiem osobiście zastąpi w ich zapewnianiu wszystkich takich funkcjonariuszy jak wyżej opisani, bo czasem jak się trafi zamiast na dobrych to na "dziwnych" policjantów, to ma się wrażenie, że tylko taki premier rozumie, że różne przepisy czy taka "akcja znicz" ma też jakiś inny cel niż zdobywanie dofinansowania za pomocą mandatów.
Otto2019.11.1 12:15
W mistach od 200 tys. mieszkańców wzwyż w wyborach parlamentarnych 2019 mieszkańcy głosowali na PO. Panie Morawiecki – stąd prosty wniosek, że oni są przeciwni programom PIS-u i przeciwni polskiemu modelowi dobrobytu ! Oni chcą żeby było jak było za PO. Prosimy zatem po sformuowaniu nowego rządu jako jedną z pierwszych czynności wprowadzić poprawkę do programu 500 plus. Chodzi o to, żeby ten program zawiesić na czas nieokreślony dla miast powyżej 200 tys.mieszkańców. Oni nie chcą być beneficjentami tego programu, co udowodnili głosując na przeciwników tego programu, czyli na PO. Ponadto mieszkańcy dużych miast powinni pracować do 67 lat, tak jak chce partia, na którą głosowali ! Panie premierze, prosimy zrobić to samo w nowym programie minimalnego wynagrodzenia i dedykować go tylko dla powiatów i gmin W dużych miastach prosimy pozostawić minimalne wynagrodzenie na poziomie obecnym, czyli 1650 zł/miesiąc . Oni nie potrzebują wzrostu minimalnego wynagrodzenia ponieważ zarabiają i tak za dużo w porównaniu z prowincją, a chodzi przecież o zrównoważony rozwój i zrównoważone płace !
Reytan2019.11.1 12:14
Hej nieuki i przygłupy lewackie, chcieliśmy wam serdecznie podziękować za skreślanie kratki logo PO, zamiast kratki przy nazwisku waszego kandydata do sejmu i senatu. Jak powiedział Przewodniczący Komisji Wyborczej, wasze nieważne głosy pozwoliły PIS-owi wygrać wybory. Dziękujemy wam raz jeszcze za to, że polubiliście PIS, a tym samym nas – zwolenników PIS-u. Jesteśmy wam za to wdzięczni i prosimy was o dalszą „dobrą robotę” dla PIS-u, a tym samym dla Polski – waszej Ojczyzny ! W maju 2020 kolejne wybory – prezydenckie. Pamiętajcie, żeby skreślać kratkę logo PO (po prawej stronie) nazwiska waszego kandydata na prezydenta. Pozdrowienia !
Naczelny2019.11.1 12:30
Glapiński zdjaco z Holandii? Co Cię mój kraj obhcodzi, skoro od komuny żresz obcy chleb?
Agnieszka2019.11.1 12:38
Nie ubliżaj tym ludziom - nie ich wina, że się urodzili z lekkim lub większym upośledzeniem. Podziękuj władzom PO i wynajętym przez nich pijarowcom, że nie sprawdzili poziomu inteligencji elektoratu PO i wymyślili logo przekraczające możliwości prawidłowego zagłosowania na nich przez ich wyborcę.
Nowak2019.11.1 12:13
Witam komentujących przygłupów z antyPISowskiego psychiatryka ! Zerkam od czasu do czasu na różne portale internetowe i wszędzie spotykam grupkę komentujących lewackich przygłupów z totalnie zdeformowanymi mózgami. I na prawie wszystkich portalach zagnieździli się jak tasiemce uzbrojone. Myślę sobie, po co oni to robią ? Jaką z tego mają korzyść ? Czyżby PO im płaciło ? Nie wierzę ! Przecież PO z Tczewa nagrywa PO z Warszawy, jedni gryzą się z drugimi, no to i tak pozagryzają się nawzajem i wylądują na śmietniku historii. Te Lewackie szczochy i frustraci gardzący Polakami nie czują tego, że są Polsce niepotrzebni niechciani, i że dla tego balastu nie ma miejsca w naszej Ojczyźnie, szczególnie dla tych, dla których Polskość to nienormalność. Oni są przeciwko wszystkiemu co jest dobrem, wszystkiemu co robi polski rząd i prezydent , a ich nienawiść , podłość i obrzydliwość udziela się nawet do kota Kaczyćskiego.
Agnieszka2019.11.1 12:00
To miło.. Myślę więc, że pan premier chyba nie wie w jakim państwie żyje, ale daj mu Boże - oby mu się udało i na deklaracjach się nie skończyło. Tylko, że w dniu w którym w Polsce doszło do pierwszego przypadku wyziębienia, które bez udzielenia pomocy byłoby ze skutkiem śmiertelnym ja po bezskutecznych próbach uzyskania pomocy a nawet kontaktu z lokalnym komisariatem policji zadzwoniłam na 112 by zainterweniowano i zabrano z pustostanu człowieka, który tam śpi, co grozi mu wyziębieniem, bo wszystko wskazuje na to, że opieka społeczna i władze gminy najwyżej intensywnie uzupełniają papiery, żeby mieć alibi, że on pomocy nie chce zamiast pójść i mu ją zaproponować a zainteresowane są wyłącznie odzyskaniem od niego długu za niedopłacone przez niego schronisko dla bezdomnych. Usłyszałam, że wszystko wskazuje na to, że to wezwanie jest bezzasadne skoro jak było ciepło to tez tam przebywał i mandat za zgłoszenie bezzasadnej interwencji wyniesie 1500zl. Podtrzymałam wezwanie, czekam na mandat, pocieszając się, że może uratowałam życie człowiekowi, którego ma w nosie wcześniej informowany GOPS, gminne struktury przeciwdziałania problemom spolecznym i wójt. O ile oczywiście policja nie wywaliła go stamtąd pod most.
Marek212019.11.1 10:13
Ciekawe, czy za rok będzie chciał się do tej obietnicy przyznać, czy też jej przypomnienie potraktuje jako bezpardonowy atak ciemnych sił na Naród Polski? A może z nieskalanym dziewictwem powtorzy ją jeszcze raz?
Piotr Nowak2019.11.1 12:07
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
jozef2019.11.1 10:06
Czyli Premier może robić cuda, powinien zostać świętym premierem za życia tak jak Jezus.
WINETU2019.11.1 9:58
Beatka wybrała autobus to może nie będzie tak źle...
Furc 2019.11.1 9:48
JONASIK to zwykły manipulant zakompleksiony i w umyśle ograniczony.
Sebastian Lorenc2019.11.1 9:58
Ale jednak poświęciłeś mu pierwszy wpis w ten świąteczny poranek. Śnił Ci się?
Piotr Nowak2019.11.1 12:06
Ważne że napisał prawdę, puszko na spermę !
Sebastian Lorenc2019.11.1 12:20
Rozumiem, że już jesteś po komunii, po Mszy, dlatego taki wyluzowany i kulturalny?
Naczelny2019.11.1 12:29
Aga, Piotrowskiemu ostatnio nieźle odwaliło.