NIE dla Konwencji Rady Europy wprowadzającej ideologię gender we wszystkie obszary życia społecznego w Polsce - zdjęcie
04.02.15, 10:03

NIE dla Konwencji Rady Europy wprowadzającej ideologię gender we wszystkie obszary życia społecznego w Polsce

5

Prawica Rzeczypospolitej jest zdecydowanie przeciwna ratyfikacji Konwencji Rady Europy o tzw. „przemocy wobec kobiet”.

Polska jest państwem o najniższym w UE poziomie przemocy wobec kobiet, co pokazała także unijna Agencja Praw Podstawowych, bowiem polskie ustawodawstwo skutecznie walczy z tego typu patologiami.

Rzeczywistym celem Konwencji Rady Europy jest wprowadzenie do polskiego systemu prawnego koncepcji „płci społeczno-kulturowej”. Koncepcja ta ma służyć jako instrument w zwalczaniu rodziny, tradycji narodowych i chrześcijańskich, które określa jako struktury przemocy. Szczególnie bulwersujące są przepisy zobowiązujące państwo polskie do edukowania dzieci i młodzieży w zakresie tzw. „niestereotypowych ról płci”, czyli między innymi do propagandy homoseksualizmu.

Konwencja ta nie tylko narusza zasady suwerenności naszego państwa, ale także stwarza zagrożenie dla polskich rodzin, wychowania młodzieży i kontynuowania polskich tradycji narodowych.

Apelujemy do Parlamentarzystów o odrzucenie ratyfikacji tej Konwencji

Prawica Rzeczpospolitej

Jan Klawiter

Lech Łuczyński

Krzysztof KawęckiKomentarze (5):

anonim2015.02.4 10:16
papieżu- przerwij milczenie...
anonim2015.02.4 10:33
No właśnie przecież o to chodzi, żeby przemoc wobec kobiet w Polsce wzrosła do przynajmniej średniej unijnej, albo jeszcze bardziej - w końcu to skandal, żeby w jakieś tam Polsce kobiety były szanowane najbardziej w europie i najmniej z nich doświadczyło przemocy. Mają być obiektem przemocy równo - jak w całej europie...co to za przywileje dla Polek...?!! Równo ma być - tam w unii kobiety są traktowane jak przedmiot i dostają łomot, to i w Polsce mają dostawać - to "prawo" podstawowe unii europejskiej przecież...co to za wyłamywanie się z "równości"!!! Nie dało się zwiększyć przemocy wobec kobiet w Polsce perswazją i propagandą różnych Nowickich, Śród, Szczuk i innych wiedźm, to trzeba to zrobić konwencją przemocową i basta!
anonim2015.02.4 10:37
Jeśli fakty mówią, że w Polsce kobiety są najbardziej szanowane ze wszystkich krajów unijnych to tym gorzej dla faktów.
anonim2015.02.4 10:50
Dziwny tok myślenia - czy należy zezwalać na przemoc tylko dlatego, że wynika z tradycji chrześcijańskiej? Edukacja w szkołach i uregulowania prawne też są konieczne, czasy sie zmieniły.
anonim2015.02.4 14:07
Tak, tak, jest tak dobrze w Polsce z przemocą domową i przemocą wobec kobiet, bo liczne przypadki przemocy nie są nawet odnotowywane w statystykach, więc nie ma się z czego cieszyć. To że w polską tradycję katolicką jest niejako wpisana przemoc wobec kobiet sprzyja różnym mocno "ukatoliconym" urzędnikom państwowym w traktowaniu maltretowanych kobiet jako samych sobie winnych, bo za bardzo sprzeciwiają się mężowi i przyjętym normom kulturowym. Dlatego ta konwencja tak bardzo nie pasuje biskupom i różnym prawakom. Ratyfikacja tej konwencji będzie testem dla PO, czy bardziej służą Polsce i Polakom czy Kościołowi i biskupom. A to da do myślenia wyborcom.