Nie cieszmy się zbyt prędko. M. Gretkowska nie pierwszy raz zapowiada emigrację  - zdjęcie
17.07.20, 18:21Fot. screenshot - YouTube

Nie cieszmy się zbyt prędko. M. Gretkowska nie pierwszy raz zapowiada emigrację

31

Nie ma co się cieszyć z tego, że Manuela Gretkowska zapowiedziała, że z powodu zwycięstwa Dudy wyemigruje z Polski. Pisarka znana z powieści o kobiecie z dwoma łechtaczkami zapowiadała emigracje już dokładnie dwa lata temu w lipcu 2018.

W lipcu 2018 na facebookowej stronie Manueli Gretkowskiej promowana przed laty pisarka, w bardzo emocjonalnym, choć bełkotliwym (jak na osobę piszącą od lat), wpisie zapowiedziała swoją stopniową emigrację z Polski. Po wnikliwej analizie tekstu można zaryzykować stwierdzenie, że pisarce i działaczce politycznej nie podobało się to, że w Polsce Polacy przejęli władze.

W swoim wpisie Manuela Gretkowska stwierdziła, „że Kaczyński zniszczy [...] demokratyczną Polskę. Bo skurdupel uważa się za Polskę, Prawo i wymierzaną przez siebie sprawiedliwość. Nie jest geniuszem, jak bohaterami nie są żołdacy niszczący cudze marzenia, dobytek, życie”.

Pisarka cytując opinie o Jarosławie Kaczyńskim, określiła go mianem „politycznego gnoju”, i przytoczyła opinie o prezesie PiS parlamentarzystów Unii Europejskiej określających lidera partii rządzącej mianem „straumatyzowanego, odciętego od życia starca”. Pisarka przypomniała też, że „Rzepliński, fighter prawa, powiedział o prezesie: tchórz, polski cwaniaczek”.

Według Manueli Gretkowskiej, kiedy ona i jej podobni kochali, robili prawa jazdy, podróżowali, „wydając ciężko zarobione pieniądze z” swoich kont bankowych, Jarosław Kaczyński „od lat tkwił w samotności paranoika, knując z resentymentu”.

Komendacja Gretkowską należy stwierdzić, że wizja samotnego paranoika, który wygrywa wybory, jest nielogiczna – ktoś z tym Kaczyńskim musiał współdziałać politycznie i ktoś musiał go poprzeć w wyborach, a fakt ten sprzeczny jest z samotnością. Na szczęście dla pisarki, dla lewicy logika to burżuazyjny przesąd klasowy.

Zdaniem Manueli Gretkowskiej Jarosław Kaczyński zlikwidował „Trybunał Konstytucyjny i SN. By przejąć władzę absolutną”, a „Duda podpisze ustawę o Regionalnych Izbach Obrachunkowych, którą […] daje [...] finansową władzę nad samorządami”.

W opinii pisarki nie można liczyć na Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu, bo „Polska będzie grać z UE w ciuciudziada proszalno-bezczelnego. Tu się słodko podłoży, udając słowiańskiego Idiotę, tam pofuka. PiS dotrwa do wyborów i weźmie sobie parlamentarną większość, kto mu zabroni? Wtedy usiądzie w ławce prymusików UE razem z Węgrami. A jeśli będzie trzeba, Kaczyński ogłosi wcześniejsze wybory, by wyprzedzić wyrok TS UE”.

Co gorsze, zdaniem pisarki PiS zdemoralizuje Polaków. Bo już dziś „boimy się mówić prawdę. Tylko elicie zależy na wolności słowa i tylko ona może ją sobie wywalczyć. Widzieliście puste ulice? Jest nas zbyt mało. Nastanie plebejska demokracja. Przetrwa nawet śmierć emerytowanego zbawcy narodu”.

Taka opinia pisarki wskazuje, że jej zdaniem należy do elity (można się cieszyć, że przynajmniej pozostało jej dobre samopoczucie, choć trudno byłoby znaleźć argument, uzasadniający czemu uważa swoje środowisko za elitę) i, że ta elita nie ma poparcia społecznego, a wręcz jest zagrożona przez plebs. Taka postawa pogardy dla większości narodu jest zdecydowania nie do pogodzenia z demokracją, może więc pisarka powinna się zastanowić czy nie czas zapisać się do monarchistów, czy jakiś tęczowych faszystów.

W swym wpisie Manuela Gretkowska zapowiedziała ze smutkiem, że „nomenklatura zbierała się powoli do oddania władzy, gwarantując sobie finansowe zabezpieczenie w biznesie” (pisarce należy pogratulować szczerości w opisie III RP kraju, w którym władza należała do nomenklatury, jak rozumiem postkomunistycznej).

Pisarka zapowiada, że PiS ma pustki w budżecie i będzie musiał pacyfikować demonstracje, a partia Kaczyńskiego wyborami się nie będzie przejmować, bo unieważni ich wyniki (jakby były nie pomyśli PiS). W opinii pisarki PiS kupi sobie poparcie Kościoła katolickiego zakazem aborcji i transferami wielkości kilku miliardów dla kieszeni kleru. Dodatkowo zdaniem pisarki „ukamienują nas pomnikami. Wartości narodowe będą hologramem wyświetlającym się na wszystkim, co dopuszczalne”.

Zdaniem Manueli Gretkowskiej, gdy Gersdorf poszła na urlop, to „w tym dniu Polska poszła się jebać z Kaczyńskim, na zawsze. Będą nami rządzić ich faszystowskie pomioty”. Taka sytuacja zmusiła pisarkę do decyzji o ewolucyjnej emigracji. Najpierw przestanie udzielać się w internecie, potem w mediach, aż wyemigruje z Polski, gdzie odnajdzie „wolności od Polski, której już nie ma i nie będzie”. Pozostaje nam nadzieje, że pisarka pisze serio, bo jej decyzje o emigracji, my polski plebs wspieramy z całej siły naszego proletariackiego serca.

Niezbyt klarowny tekst Manueli Gretkowskiej jest wyznacznikiem kondycji intelektualnej groteskowej opozycji, która nawet ustami swojej intelektualnej elity nie jest w stanie, w miarę logicznie zwerbalizować przyczyn swojej nienawiści do Polski, Polaków i PiS – głosząc wewnętrznie sprzeczne dyrdymały. Narracja groteskowej opozycji to roller coaster histerii, agresji, pogardy, pychy, frustracji, cierpienia wywołanego utraconą pozycją i odebranym poczuciem dominacji. Nic co mogło by przekonać Polaków. Korzysta na tym PiS. Gdyby nie było takiej groteskowej opozycji, to ewidentnie Jarosław Kaczyński musiałby ją wymyślić i opłacić, o ile już tego nie zrobił.

Rok temu w sierpniu 2019 o Manueli Gretkowskiej zrobiło się ponownie głośno z powodu jej bluźnierczego wpisu na Facebooku.

Manuela Gretkowska to doceniana przez lewicowe media 56letnia pisarka, absolwenta filozofii na Uniwersytecie Jagielońskim i antropologii na paryskiej École des hautes études en sciences sociales. Jej teksty publikował „brulion”, „Elle”, „Cosmopolitan”, „Wprost”, „Polityka”, „Machina”, „Cogito”. Gretkowska jest autorka popularnych powieści obyczajowych, zbiorów opowiadań, reportaży, scenariuszy. Stworzyła „Partie Kobiet”.

W swoim opublikowanym w sierpniu 2019 wpisie (zatytułowanym „Chrystus był transseksualny”) na Facebooku, który wzbudził entuzjazm lewicowych mediów, Manuela Gretkowska stwierdziła, że „Jędraszewski uważa, że symboliczne słowa Biblii trzeba traktować jak certyfikat nieomylności: »Człowiek został stworzony na obraz Boga i Boże podobieństwo, jako kobieta i mężczyzna«. Pewnie mężczyzna na obraz, a kobieta zaledwie na podobieństwo, przecież różni się genetycznie od facetów. Dlatego nie ma kobiet kardynałów, a celibat chroni kler przed kopulowaniem z małpami. Małpy (szympans to prawie 99% ludzkich genów ) nie mają ludzkich praw poza Hiszpanią, tak jak kobiety według Kościoła, nie mają prawa decydować o sobie. Watykan sądzi, że te stworzone na podobieństwo człowieka żeńskie istoty są w leasingu u mężczyzn, decydujących o ich wykorzystaniu. „I uważa się, że to od naszego wyboru zależy to, czy będziemy kobietą, czy mężczyzną.” mówi Jędraszewski ubrany jak drag qeen w karnawale”.

Według Manueli Gretkowskiej „głoszenie teorii o przypisaniu do płci przypomina średniowiecze. Chłop na zawsze chłopem, baba ze wsi babą, bo Bóg tak ustanowił, a nad nimi pana feudalnego. I żadnych transferów”.

Zdaniem Manueli Gretkowskiej „Watykan jest przekonany, że Jezus był mężczyzną. Nikt tego nie obali eksperymentalnie, bo zabrał ze sobą materiał genetyczny do Nieba. Ale będąc boskim człowiekiem, prototypem uniwersalnego człowieczeństwa, posiadał pewnie chromosomy XX, żeby było sprawiedliwie. Z wyglądu syn XY, z testów genetycznych córka XX. Tacy mężczyźni mają kobiecą sylwetką ( te długie włosy ), cechy charakteru przypisywane kobietom (ta łagodność) i są bezpłodni ( nie miał potomstwa). Jezus Chrystus był na pewno kobietą genetycznie, a więc transgenderowcem. Może miał geny XXY, takie też dość często występują. Nie siał wrogiej ideologii LGBT, bo w jego czasach socjal i mental był z naszego punktu widzenia przestarzały. Ale kochał wszystkich i niósł w swoim DNA dobrą nowinę dla przyszłych pokoleń. Jeśli Chrystus wróci, w co wierzą podobno Jędraszewski i Rydzyk, to przyjdzie w chwale swojej transseksulaności, prawdziwej natury człowieka. I skończy się pieprzenie patriarchalnych dziadów. Zamkną się, tam, gdzie sobie wymarzyli, w piekle, nienawiści”.

Choć wypowiedzi Manueli Gretkowskiej są kuriozalne, bełkotliwe i niedorzeczne, to prasa kolorowa kierowana do kobiet (zdominowana przez kapitał niemiecki) wykreowała ją na autorytet. Dzięki bełkotliwości czytelniczki i czytelnicy mające kompleks niższości, by podnieść samoocenę, poczuć się przynależnymi do elity, zapewne będą takie poglądy przyjąć za normę (ludzie jak czegoś nie rozumieją to myślą, że jest to za mądre do nich, i nie często orientują się, że coś niezrozumiałego jest po prostu głupie).

Jan Bodakowski

Komentarze (31):

Hanys GórnoŚląski2020.07.21 21:31
klasyczny przykład idiotki bez mózgu - za to z przerośniętą waginą, kliniczny przykład pustaka nadymającego się własna wspaniałością
Yeyó2020.07.18 20:47
Gretkowska, jedź do strefy "no go" do Brukseli, jedna noc z chłopakami....a codziennie różaniec będziesz odmawiać
makary2020.07.18 20:41
Celem tej hucpy jest próba sprzedaży drewnianego domku zwanego Dworem Polskim za 700 tys zł! (pow 100m2) w którym mieszka pod Warszawą. Szuka frajera.
Dwór Polski?2020.07.18 20:50
jak to, nie europejski? trza by to zaorać i egzorcystę wzywać, więc może 70 tyś?!
Japa2020.07.18 20:28
Podobno pani Gretkowska pisze powieść o mężczyznie z dwoma penisami.
musi być z trzema2020.07.18 20:37
dopiero wtedy czułaby się wypełniona....sorry, spełniona
Damian Szymczak2020.07.18 19:07
Ja się podpiszę z imienia i nazwiska. Bardzo dobry tekst. Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że umknął Panu jeden aspekt-pogardy tej pani wobec mężczyzn. Przypomnę bezczelny tekst o zapijaczonym, nieudolnym facecie w depresji. Tak właśnie stwierdziła ta kobieca szowinistka. Ciekawe czy kiedyś ta pani nauczy się szacunku należnego mężczyznom?
gość2020.07.18 11:36
Pani Gretkowska, walizki dla takich jak pani staniały o 80%.
helena2020.07.18 8:30
To ona jeszcze nie w Kanadzie , z kopaczką na 1,5 m wgłąb ? Ta druga miała wyjechać po pierwszych wyborach parlamentarnych PIS-u. Obie robią z gęby cholewy.
Seks kamerki2020.07.18 8:28
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania Mam na imię Monia 24 wiosny.... wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu- www.lexlale.com.pl Znajdź mnie- Danusd- napisz do mnie i spotkajmy sie!
Arabella2020.07.18 8:22
Boże, skąd w tych ludziach tyle nienawiści i głupoty... Zarówno wśród redaktorów tego szmatławca 'Frondy', jak i ludzi piszących komentarze. P. Manuela Gretkowska jest osobą wykształconą, absolwentką UJ i francuskiej uczelni, publikująca w języku francuskim. Panie Bodakowski, mógłby się Pan od niej wiele nauczyć. Zamiast tego, szczuje Pan i wypędza ją z Polski. Co Pan sobą reprezentuje? Dno - moralne i intelektualne. I Pan nieni się katolikiem? Serio? No to piękny ten polski 'katolicyzm'... A prymitywne, chamskie, nienawistne komentarze wołają o pomstę do nieba. Kim jesteście, Polacy? co się z Wami stało? Rządy PiS i 500+ odebrały Wam rozum?! Panie Bodzkowski, radziłam kiedyś Panu, żeby zajął się Pan sprzątaniem, zamiast siać nienawiść. Może warto skorzystać z mojej rady?
Makarena2020.07.18 20:48
Jeśli publikuje po francusku, to przyznasz Arabelciu, że powinna być bliżej swoich czytelników. Przyznajesz, że już kiedyś coś doradzałaś autorowi. Wychodzi na to, ze jesteś zawzięta i upierdliwa.
Gospodyni domowa2020.07.18 8:09
Polecam Ukrainę, Białoruś ewentualine Rosję. Na emigracji może pani wydawać swoje Książki (może ktoś z Polonistyka będzie czytelnikiem). Będzie pani czuła się bardziej komfortowo niż w Polsce. Będzie dobrze! Proszę nie zwlekać z wyjazdem.
r2020.07.18 7:24
Jezus zrównał kobiety i mężczyzn w Bogu; ale religie po Jezusie do dziś używane są do propagandy czyli do rządzenia przekonaniami ludzi no i do tego potrzebne są podziały i wrogie schematy - antagonizmy - naiwna gretkowska sama je tworzy tak samo jak ci ktorym to zarzuca
opty2020.07.18 5:57
*****, *******, ****,........... . POwiedziała pisarka "kulturalnego gnoju".....
nolens volens2020.07.18 2:55
jeszcze tu siedzi...?
Julia2020.07.17 21:52
Arabia Saudyjska, Katar, a może Afganistan?
Saki Faki2020.07.18 17:28
Tam ja nie wezmą nawet za darmo! Mongolia, Kamczatka ooo!
Pani Manuelo !2020.07.17 19:27
Gorąco Panią namawiam do wyjazdu z Polski i zalecam pozostanie poza jej granicami już na stałe . Pani odzyska zdrowie psychiczne a my , Polacy , pozbędziemy się osoby zatruwającej fetorem swym polski klimat !!
Mirek2020.07.17 19:07
Tej babie po prostu popier....liło się pod sufitem . Takich popaprańców udających "artystów" jest w Polsce 20 ......może 50 . To jest po prostu intelektualne szambo którego powinniśmy się jak najszybciej pozbyć . Tylko że oni Polski nie opuszczą ponieważ wiedzą że za granicą byliby śmieciem na zmywakach w Londynie lub zachrzaniali by w budowlance .
...2020.07.17 18:59
Ona myślała, że będziemy płakać po niej, a my będziemy oddychać czyściejszym powietrzem i pełną parą.
go2020.07.17 18:41
Z Bogiem.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.17 18:40
gdy Polska była pod dyktaturą to wielu wybitnych polskich pisarzy tworzyło na emigracji. Mickiewicz, Słowacki, Gombrowicz, Miłosz, Tyrmand, Mrożek! dlatego tak PiS nienawidzi ludzi wykształconych i myślących, najbardziej odpowiada im tępy odmóżdżony motłoch który będzie zapyerdalał za miskę ryżu...
?2020.07.17 19:28
Czy żyd " kkp" musi wypowiadać się na tematy istotne dla Polaków ??
Roman2020.07.17 20:10
Nie pod dyktatura tylko pod zaborami spowodowanymi dzialalnoscia nowoczesnej targowicy do jakiej ty teraz nalezysz. Radze wziac lekcje z historii to wszystko bedzie jasne. Anypolskie parobki za miske chwilowo lepszego chlania sprzedaja polskie interesy .
hyhy2020.07.17 22:24
Skoro wg ciebie Ci geniusze tworzyli na emigracji, to dlaczego Pani Gretkowska marnuje się w Polsce? Z twojej wypowiedzi wnioskuje, że w Polsce tworzą same miernoty... więc o co ci chodzi? Albo jedno, albo drugie... zdecyduj się... hyhy ps. Jaki dyktator rządził Polską za Mickiewicza i Słowackiego? Jakiś z PiS-u może? XD ps.2 Motłoch? Nie oceniaj innych po sobie "wykształcona" psino. Twój chamski skowyt to miód na moje serce, ponieważ utwierdza mnie, kim byli wyborcy POprzednich kadencji.
czekista2020.07.17 18:38
Jak długo jeszcze ta niedorobiona k...tynka będzie żreć polski chleb?
Seks kamerki2020.07.17 18:32
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
ole2020.07.17 18:29
Jezus nie stukał się w czoło, gdy spotykał takie elementy, tylko wyganiał z nich to wszystko, co tam się zagnieździło, czasem cały legion tego dziadostwa się w takich obiektach mieściło. Brrr
Gramatyczny nazista2020.07.17 18:28
"łechtaczka" więc "dwiema łechtaczkami" a nie "dwoma"
Jan Bodakowski2020.07.17 20:54
może były transseksualne i sobie wybrały inną płeć te łechtaczki