Newsweek chciał dokopać Prezydentowi Dudzie, a wyszedł klops - zdjęcie
24.08.15, 20:30

Newsweek chciał dokopać Prezydentowi Dudzie, a wyszedł klops

28

Kancelaria Prezydenta informuje: Prezydent RP Andrzej Duda od samego początku swojej działalności publicznej kładł nacisk przede wszystkim na spotkania z rodakami i rzetelne wykonywanie powierzonych mu obowiązków. Wyjazdy posła Andrzeja Dudy były związane z wykonywaniem mandatu posła.

Konkretnie i na temat. Newsweek musi być zniesmaczony. Przypomnijmy: tygodnik Lisa chciał dokopać prezydentowi Dudzie i napisał, że Duda jeszcze jako poseł podróżował na koszt Sejmu do Poznania i - według tygodnika - chociaż oficjalnie wykonywał tam obowiązki poselskie, to w rzeczywistości prowadził wykłady na prywatnej uczelni.

I miał być to news numer jeden. Okazało się, że to po prostu lipa. - Wyjazdy posła Andrzeja Dudy były związane z wykonywaniem mandatu posła - głosi oświadczenie prezydenckiej kancelarii.

mm/prezydent.pl

Komentarze (28):

anonim2015.08.24 21:16
Rzeczywiście konkretnie i na temat, Newsweek na pewno przyjmę bezkrytycznie te wyjaśnienia i przeprosi pana prezydenta... buhahahhaa Autor tego newsa jest tak głupi i naiwny, że aż głowa boli. Tu trzeba sobie powiedzieć zupełnie otwarcie - kradł z premedytacją!!
anonim2015.08.24 22:28
@joenam: Aha, Lis tak powiedział... no i wszystko wiemy. Słowo przeciwko słowu. Z tym, że to red. Lis zaatakował - powinien przedstawić dowody, że Duda np. wziął do prywatnej kieszeni kasę za wykład. Jeśli nie ma takich dowodów a wykład został wygłoszony za darmo - to rację ma kancelaria prezydenta. Tylko, że to oskarżający powinien przedstawić dowody winy oskarżanego. Sam fakt wyjazdu nie jest żadnym dowodem.
anonim2015.08.24 22:33
Czy ktoś z normalnych ludzi traktuje jeszcze Newsweeka poważnie ???
anonim2015.08.24 22:34
Po tym, jak już raz redaktorek musiał publicznie przepraszać Dudę
anonim2015.08.24 22:46
A tak na marginesie - co poniektórzy podniecają się kwotą 11 tysięcy. Dług wygenerowany w ciągu 8 lat nierządów PeŁo to 2 biliony. Gdyby Newsweek miał rację, statystyczny Polak zapłaci za fanaberie obecnego prezydenta 0,00028 złotego, zaś polszewiki zostawiły do spłacenia circa 52631,57 złotego od łebka. Rzeczywiście, porównanie typowo lemingowate
anonim2015.08.24 22:47
Ale gawiedź od tego jest gawiedzią, żeby od czasu do czasu otrzymywała temat, przy którym dostaje orgazmu
anonim2015.08.24 22:49
I jeszcze dla tych najmniej kumatych: poseł nie reprezentuje swojego województwa tylko Rzeczpospolitą. od tego pierwszego są radni sejmików wojewódzkich
anonim2015.08.24 22:54
AnitkoF Analfabetko! W przepisach nic nie ma o wypełnianiu obowiązków poselskich. Tam jest mowa o "sprawowaniu mandatu posła". Pojęcie: "sprawowanie mandatu posła" jest pojęciem tak szerokim, że w jego skład może wchodzić każde spotkanie z obywatelami, które jest poświęcone sprawom publicznym. Jeżeli wykład na uczelni podejmuje kwestie związane z życiem publicznym, to jest to już "sprawowanie mandatu posła". Wykład na wyższej uczelni jeżeli dotyczy spraw publicznych może być z powodzeniem potraktowany zarówno jako "praca zarobkowa" jak i "sprawowanie mandatu posła". Poniała tawariszczka analfabetka?
anonim2015.08.24 23:03
Tak z ciekawości zapytam: czy w Lesweeku był jakiś materiał o kilometrówkach Sikorskiego ??? Albo o którejś z afer jaśnie nam rządzących ???
anonim2015.08.24 23:06
A może ta prowincjonalna gazetka opublikowała zestaw pytań do byłego prezia Komoruskiego który po necie ??? Przeca to taka pryncypialna gazeta i pryncypialny naczelny
anonim2015.08.24 23:45
Przekomiczne to są przedśmiertne podrygi fanów Jerzego Urbana i spółki. Można by się z tego śmiać do rozpuku, gdyby nie fakt że oni niechybnie zmierzają do swojej śmierci: najpierw publicznej a w końcu także tej fizycznej. Ale cóż.... tych nędznych kreatur i tak nikt w Polsce z szacunkiem wspominał nie będzie...
anonim2015.08.24 23:49
fiodor No i widzisz dziecinko jak się starzeją Twoi kumple z ubecji..? Jeszcze 10 lat temu na pewno by sobie poradzili! A teraz takie gafy strzelają! Redaktorek Lis do pięt swoim mocodawcom nie dorasta! Czeka Was niechybnie śmietnik historii...
anonim2015.08.25 0:09
@ Camino "co poniektórzy podniecają się kwotą 11 tysięcy" - i na takie byle g... się połaszczył... wasz mesjasz wychodzi na drobnego cwaniaczka.
anonim2015.08.25 8:00
fiodor Dziecinko, Nie wiem co rozumiesz przez słowo "nienawiść". Ja doskonale rozumiem słowo fanatyzm. Otóż fanatyzm pojawia się tam gdzie zanika rozum. W Twoich wypowiedziach oraz w wypowiedziach ludzi Twojego pokroju mamy właśnie do czynienia z zanikiem rozumu. Jeżeli u Ciebie zanika zdolność do posługiwania się rozumem, to wybacz ale o żadnych argumentach w dyskusji z ludźmi Twojego pokroju nie może być mowy. Nie ma żadnej nieuczciwości ani tym bardziej żadnego naruszenia prawa w wydawaniu przez posła pieniędzy w związku z wypełnianiem przez danego posła mandatu poselskiego. Napisałem już analfabetce AnitceF że pojęcie "wypełnianie mandatu posła" jest pojęciem niezwykle szerokim i obejmuje wszelką publiczną działalność posła. Publiczne wykłady na uczelni są również tego rodzaju działalnością zwłaszcza jeżeli tematem tych wykładów są sprawy publiczne. I kropka. To co robią hieny dziennikarskie zatrudnione w nesweeku to jest kopia dobrze znanych ubeckich metod polegających na szukaniu wszelkich "haków" oraz "kwitów" na oponenta politycznego po to aby go zdyskredytować w oczach opinii publicznej. Ludzie, którzy tego rodzaju tematy "łykają" w sposób bardziej lub mniej świadomy uczestniczą w tego rodzaju ubeckich metodach. A Ty tego rodzaju tematy z łatwością podchwytujesz odsłaniając tym samym swoją ubecką mentalność. Poniał tawariszcz "ubecja"?
anonim2015.08.25 8:35
Takie tam pytanie retoryczne: czy w Polsce można pracować na dwóch etatach ??? Pytam, bo stawiający zarzuty pracuje jednocześnie w Lisweeku i TVP i Bóg jeden raczy wiedzieć gdzie jeszcze. Lekarze tesh pracują na kilku etatach i parę milionów ludzi w naszym kraju również. Rozumiem, że z tego prawa jest wyłączony Andrzej Duda. A czemu??? Bo po prostu. To taka refleksja w stronę paru osób odpowiadających na mojego posta. PS. Po pierwsze, nie jestem fanem Dudy tylko kogo innego. Po drugie - byłem, jestem i będę na tym forum, bo ktoś musi pisać zgodnie z logiką a nie chwilowym nastrojem (który jak wiemy zależy od wielu rzeczy - czy jesteś wczorajszy czy dzisiejszy w przypadku chłopa, czy jesteś przed czy po okresie w przypadku kobitki) bądź zleceniem odpowiedniej komórki. To jakby ktoś miał wątpliwości
anonim2015.08.25 9:42
Fiodor, Dziecinko. Nie nazywaj dyskusją "batożenia" jakie na tym portalu otrzymuje od Gandalfa polszewicka ubecja. Z Wami polszewickie ubeki nie ma żadnej dyskusji. Was trzeba tylko lać po mordzie uważając jedynie na to aby dobrze trafiać i nie lać za słabo,
anonim2015.08.25 10:15
Koniec tematu. Na niezależnej opublikowali dane, z których wynika, że daty wykładów na uczelni nie pokrywają się z datami przelotów i hoteli. Czyli PAD nie kłamie. To po prostu inny standard. Takie Porsche Cup dla trabantów pełowskich...Nie dolatują.
anonim2015.08.25 11:54
@AnitaF- Przekomiczna to jest wiara w nieomylność Lisa, który tuż przed II turą wyborów ,,pomylił się" jeśli chodzi o rzekomą wypowiedź córki Dudy. @Fiodor- Z tą uczciwością Bredzisława to ty tak na poważnie?
anonim2015.08.25 12:09
marekwu - to niebawem Lis będzie jak mój piesek z avatara. Co napisze, to będzie musiał odszczekiwać :-) A lemingos będą mu wtórować
anonim2015.08.25 16:40
Nie wiem kto wydawał oświadczenie Kancelarii Prezydenta, ale.. należało raczej opublikować: ROZPORZADZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 28 grudnia 2001 r. w sprawie trybu korzystania przez posłów i senatorów z bezpłatnych przejazdów i przelotów § 1. Rozporządzenie określa tryb korzystania przez posłów i senatorów z uprawnień, na terenie kraju, do bezpłatnych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego oraz przelotów w krajowym przewozie lotniczym 2. 1. Dokumentami poświadczającymi uprawnienia posłów i senatorów do korzystania z bezpłatnych przejazdów i przelotów w zakresie określonym w § 1 są odpowiednio: 1) legitymacja poselska albo legitymacja senatorska, Dziennikarze Newsweeka skompromitowali się stawianymi zarzutami, bo powinni przecież znać przepisy prawne, chyba, że.. doskonale jest im wiadome powyższe rozporządzenie, ale pewni swojej bezkarności prowadzą ordynarną nagonkę na prezydenta. *** Przyszły prezydent posiadając mandat posła mógł więc jeździć sobie np. na: zakupy, do kina, lub na wycieczkę krajoznawczą i nic nikomu do tego.
anonim2015.08.25 16:46
barbara2013 napisała: "Szkoda ,że Duda nie odpowiedział na 3 zadane konkretne pytania , tylko tyle." Prezydent RP ma ważniejsze zadania, aniżeli odpowiedzi na bzdurne publikacje medialne. Gdyby miał się zajmować każdą rewelką na swój temat, to nic innego by nie robił, jak tylko odpowiadał, wyjaśniał, itp. Powyżej opublikowałam stosowne zarządzenie odnoszące się do tematu, podkreślę, że z tychże uprawnień korzystali i nadal korzystają WSZYSCY posłowie i senatorowie, w tym oczywiście miłościwie nam panująca ekipa parlamentarna.
anonim2015.08.25 16:56
Fafik napisał: "W związku z dzisiejszym artykułem w tygodniku Newsweek pt. "Niewygodne rachunki" Prokuratura Okręgowa w Warszawie z urzędu wdrożyła postępowanie sprawdzające w kierunku przestępstwa oszustwa - poinformował rzecznik prokuratury Przemysław Nowak". *** Działanie Prokuratury jest korekt. Tyle, że gdyby ta sytuacja miała miejsce w cywilizowanym, prawdziwie demokratycznym państwie, Prokuratura powinna wszcząć postępowanie przeciw.. dziennikarzom i zbadać, czy swoją publikacją nie naruszyli ochrony dóbr osobistych (czci i dobrego imienia) prezydenta Andrzeja Dudy.
anonim2015.08.25 17:19
Dodam jeszcze, że same tylko przeloty (na terenie Polski) "Słońca Peru", kosztowały podatników 6 mln. zł.
anonim2015.08.25 17:28
A może by się tak ktoś zajął tym, że Kancelaria Prezydenta podpisała umowę wynajmu mieszkania w Warszawie dla Bronisława Komorowskiego na okres dwunastu miesięcy. Docelowo wynajem mieszkania dla byłego prezydenta ma być pokrywany ze środków pochodzących z budżetu Kancelarii Prezydenta do roku 2020.
anonim2015.08.25 17:41
Pozwolę też sobie przypomnieć, że rodzina prezydenta Komorowskiego na koszt podatników wypoczywała w prezydenckim ośrodku w Juracie.
anonim2015.08.25 17:57
Poza tym. Na fakturze zamieszczonej przez Newsweek widzimy: Hotel WŁOSKI - 14/15.09.2012 r. Od kiedy to na wyższych uczelniach w miesiącu wrześniu odbywają się wykłady?
anonim2015.08.25 20:11
Windows napisał: "No ale przecież hasło wyborcze brzmiało "dobra zmiana", a tu się okazuje, że z deszczu pod rynnę." Jeszcze raz. Poseł Andrzej Duda - w czasie gdy mu przez myśl nie przeszło, że będzie kandydował na urząd prezydenta - korzystał z przysługujących WSZYSTKIM parlamentarzystom przywilejów. Zresztą, niby dlaczego miał nie korzystać? Obecnie, co najwyżej po zmianie rządów można by zmienić dotychczasowe przepisy, zabierając ulgi WSZYSTKIM, którzy do takowych mają prawo. Lecz tego, jak na razie, nie grali jeszcze w żadnym cywilizowanym kraju. *** "skoro nie jeździł tam na wykłady czy spotkania wyborcze to może to były wypady imprezowe?" Mogły by być - dlaczegoż by nie? Mandat posła piastuje się 24 godz. na dobę - także w czasie wolnym od pracy.
anonim2015.08.26 8:52
Przy przekrętach poprzednika Bronisława K.na miliony (wspieranie przestępczej działalności WSI i PRO CIVILI, a teraz jeszcze to wynajęcie mieszkania za nasze - podatkowe pieniądze)... ta sprawa niknie w odmętach tamtych spraw.