Nergal i Czubaszek w świątecznej reklamie Empiku. To się nazywa wyczucie smaku! - zdjęcie
06.11.14, 14:24Adam "Nergal" Darski w spocie reklamowym Empiku (fot. YouTube)

Nergal i Czubaszek w świątecznej reklamie Empiku. To się nazywa wyczucie smaku!

24

Ledwo co zapaliliśmy znicze na grobach naszych bliskich zmarłych, obchodząc uroczystość Wszystkich Świętych, a już ruszyła marketingowa machina, przypominając, że „coraz bliżej święta”. W niektórych sklepach nieśmiało wyglądają już choinki i inne świąteczne dekoracje, więc nie dziwne, że i największa sieć sklepów z książkami, płytami i prasą także wystartowała z bożonarodzeniową kampanią.

Empik, bo to o nim mowa, postanowił w tym roku zaskoczyć swoich klientów, zwłaszcza tych bardziej konserwatywnych. W reklamach bożonarodzeniowej oferty zobaczymy bowiem obok Cezarego Pazury i Dawida Kwiatkowskiego... Marię Czubaszek i Adama „Nergala” Darskiego.

Nic wielkiego? Mógłby ktoś powiedzieć, że po prostu kolejni celebryci użyczyli swej twarzy kampanii reklamowej. Jest jednak małe „ale”, bo idzie w końcu o kampanię bożonarodzeniową, a święto to, wbrew pozorom (i wyobrażeniom ludzi z agencji reklamowych) wielu Polakom wciąż kojarzy się nie tylko z choinką, prezentami i wigilijnym barszczem, ale także z narodzeniem Jezusa Chrystusa i całą z tym związaną sakralną "otoczką”.

Dlatego sięgnięcie po wizerunek Marii Czubaszek, która wszem i wobec opowiada o tym, jak to miło i przyjemnie jest abortować swoje dzieci oraz twarz Nergala, który niejednokrtnie w swojej twórczości i wypowiedziach pluł na Kościół, wygląda na małą (?) prowokację. Może agencja reklamowa, obsługująca Empik, uznała, że zrobi klientom sklepów (zwłaszcza tym religijnym, a jak dowodzą liczne statystki, tych wciąż jest większość wśród Polaków) mały żarcik. Szkoda tylko,że wcale nie jest on zabawny...

MaR

Komentarze (24):

anonim2014.11.6 14:44
Bóg się rodzi, moc truchleje, Pan niebiosów obnażony! Ogień krzepnie, blask ciemnieje, Ma granice Nieskończony. Wzgardzony, okryty chwałą, Śmiertelny Król nad wiekami! A Słowo Ciałem się stało I mieszkało między nami.
anonim2014.11.6 15:01
no i agencja reklamowa obsługująca Empik właśnie osiągnęła swój cel... w żaden inny sposób Empik nie miałby darmowej reklamy nawet na katolickim portalu nikogo by ta reklama w ogóle nie obchodziła i nikt by się nie zastanawiał, czy występuje w niej Nergal, czy Edyta Górniak... obawiam się, że jak zaczniecie nawoływać do bojkotu Empiku, to zrobi się ogólnopolska promocja tego sklepu...
anonim2014.11.6 15:19
"zwłaszcza tym religijnym, a jak dowodzą liczne statystki, tych wciąż jest większość wśród Polaków" Zależy od definicji religijności. Jeśli wymagane jest do tego uczestniczenie w coniedzielnej mszy, to jest to 39%, a więc raczej mniejszość.
anonim2014.11.6 15:24
Dobrze, że fronda nie zwietrzyła, że Dawid Kwiatkowski jest zadeklarowanym gejem, to by było dopiero.
anonim2014.11.6 15:24
A nie, jednak jego brat, pomylili mi się.
anonim2014.11.6 15:44
Och już nic nie kupie w empiku
anonim2014.11.6 15:57
no nieźle. ja wysylam mail do empiku ,że nie będę już nic u nich kupować i skoro to napiszę to i tak zrobię! I jeszcze Wam powiem,że taki bojkot ,ktory podejmuje się z szacunku(żeby nie napisać miłości)do Boga,zawsze wychodzi na dobre. czyli już dziś wiem ,że kupię prezenty fajniejsze i dużo tańsze niż jakbym poszalała w empiku,który do tej pory lubiłam,a dziś mu mówię ”Żegnaj kochany”. Jedyne co nas nigdy nie zawiedzie to Boża miłość i tylko Bóg chce dać nam WSZYSTKO.oczywiście wszystko co dobre. Bo np Marysia Czubaszek gdybyśmy byli jej dziećmi,to by nas nie chciała(ze skutkiem śmiertelnym),a Nergal kazalby nam żreć Biblię. Tak czy siak,nie zgadzajmy się aby takie mroczne postacie psuły nam cudną atmosferę świąt,kiedy Bóg się rodzi...naprawdę się rodzi!
anonim2014.11.6 16:05
Taka reklama to raczej zniechecajaca ; )
anonim2014.11.6 16:06
@janos wystarczyłby zwykły szacunek dla Polaków
anonim2014.11.6 16:21
O ile Nergal może jeszcze robic od biedy za diabełka przy choince (choć raczej za stary), to ta baba jaga raczej w tradycji bożonarodzeniowej się nie mieści. Bardziej pasują do tradycyjnego (13 XII) zlotu czarownic na Babiej Górze. Tam Czubaszek mogłaby tradycyjnie całować Nergala w tyłek albo vice versa, tyle że nie wiem czy mogliby w ten sposób reklamować House of Cards
anonim2014.11.6 16:31
Czyli prosta rzecz - wiemy że prezentów bożonarodzeniowych w EMPIKU nie kupujemy.
anonim2014.11.6 16:31
Dwa lata temu, kiedy książka Nergala "Spowiedź heretyka" wchodziła dopiero do sprzedaży Empik wystawiał ją na regałach z napisem "Najlepszy prezent pod choinkę" więc udział Darskiego nie jest tu niczym dziwnym ani nowym.
anonim2014.11.6 17:01
@antyislam - może Tobie nie przeszkadza bycie niewolnikiem korporacji przerabiaących święta religijne na święta handlowe i dobrze się czujesz, kiedy Cię przerabiają na konsumenta bez kultury i tożsamości, ale dla nas - ludzi cywilizowanych i wolnych jest to jednak obrsźliwe.
anonim2014.11.6 17:12
@JakiśCzłowiek Dokładnie. Znowu w Tesco wpieprzą aromaty migdałowo- piernikowe do klimatyzacji...Wszędzie mają nas za debilne bydło, co to ma kupić, kupić, kupić.
anonim2014.11.6 19:25
Lewacy, pederaści, ateiści, nihiliści, cynicy i inne przymuły, oh zapomniałbym, ty również @eXistenZ, może byście się tak ODPIEPRZYLI od naszych Świąt, co? Paradujcie sobie do woli z czekoladowym orłem, wyrażajcie Dumę Pederastów, bierzcie udział w Paradach Równości, Miłości czy czegoś tam jeszcze, bawcie si.ę w jakże polski i tradycyjny Halloween, obchodźcie Święto przystąpienia do UE ale na miłość Boską odwalcie się od świąt, które nie mają dla was żadnego znaczenia. To nie są święta zimy, choinki, krasnala z coca coli, zajączka, wiosny czy jajeczka ale nasze katolickie święta Bożego Narodzenia i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Nie zamieniajcie ich na komercyjne bachanalia. Wtedy i nam i wam będzie łatwiej, czyż nie?
anonim2014.11.6 21:07
I znów się mylisz, człowieku. Błądzenie jest rzeczą ludzką, ale dobrowolne trwanie w błędzie jest rzeczą diabelską. (Augustyn z Hippony) Albo głupotą (Seneka). Jak zawsze masz wybór.
anonim2014.11.6 21:39
wysłałem do Empiku przez formularz na ich stronie: http://www.empik.com/pomoc/kontakt coś takiego - nie mam nic przeciwko korzystaniu z tego gotowca: Szanowni Państwo! Salony Empik zawsze kojarzyły mi się z wysoką jakością sprzedawanych towarów, szeroką ofertą oraz z miejscami, w których w przyjemnej atmosferze można obcować z "kulturą przez duże K" Dlatego z ogromnym zdziwieniem i niepokojem śledzę doniesienia medialne sugerujące, że w tym roku "twarzami" Państwa działań promocyjnych przed świętami Bożego Narodzenia będą m.in.Pan Darski "Nergal" oraz Pani Czubaszek - czyli osoby, które przez swoją postawę i wypowiedzi całkowicie zaprzeczają wartościom związanym z tymi świętami. Dlatego, jeśli te doniesienia medialne okażą się prawdą, z przykrością będę musiał zrezygnować z dokonywania przedświątecznych zakupów w Państwa salonach. Z tego co wiem, podobne wątpliwości odczuwa również wiele innych osób z mojej rodziny i kręgu znajomych z poważaniem xxx
anonim2014.11.6 21:53
Ja tam z nimi nie będę dyskutował. Kazałem się usunąć z bazy klientów.
anonim2014.11.7 6:34
Ciekawe, ile empik wziął za te reklamy. Dziś za pieniądze, niestety sprzedaje się i duszę. Może dobrze byłoby w związku z tym, by katolicy zbojkotowali sieć Empik, by w ten sposób dać do zrozumienia, że szydzenie z tak ważnego Wydarzenia, jakim jest Boże Narodzenie, nam się nie podoba. No i modlitwa różańcowa, której szatan nienawidzi. Pozdrawiam. Z Bogiem.
anonim2014.11.7 10:50
"Jest jednak małe „ale”, bo idzie w końcu o kampanię bożonarodzeniową, a święto to, wbrew pozorom (i wyobrażeniom ludzi z agencji reklamowych) wielu Polakom wciąż kojarzy się nie tylko z choinką, prezentami i wigilijnym barszczem, ale także z narodzeniem Jezusa Chrystusa i całą z tym związaną sakralną "otoczką”. Dlatego sięgnięcie po (...) twarz Nergala, który niejednokrtnie w swojej twórczości i wypowiedziach pluł na Kościół, wygląda na małą (?) prowokację" Nie bardzo rozumiem - co ma Jezus Chrystus wspólnego z Kościołem Katolickim? O ile mi wiadomo, ten pierwszy jest pozytywnym bohaterem mitologii chrześcijańskiej, to drugie zaś to bodaj najstarsza na świecie instytucja finansowa. Nie widzę żadnego związku między jednym a drugim.
anonim2014.11.7 14:31
Przekaz jest jasny chrześcijan zapraszają do konkurencji, z zaproszenia skorzystam i ominę Empik łukiem.
anonim2014.11.7 19:21
Wysłałem dziś do empiku maila z informacją, że w związku z wyborem znanego specjalisty od książek ominę ich w tym roku szerokim łukiem podczas przedświątecznych zakupów. Chociaż dotychczas sporo prezentów tam wybierałem. Zachęcam do bojkotu i przekazania innym.
anonim2014.11.7 20:02
Katolik nie potrzebuje książek z Empiku, wystarczy mu Biblia Tysiąclecia. Usunięty przez cenzurę krzyż na okładce można sobie domalować farbkami.
anonim2014.11.9 0:59
To jest jakiś kiepski żart, jakby wykorzystywanie świąt w marketingu nie wystarczyło