,,Najpierw szczepionka, potem normalne życie parafii''. Wierni w Szkocji oburzeni słowami biskupa - zdjęcie
29.05.20, 12:05Screenshot Youtube - Vatican News - English

,,Najpierw szczepionka, potem normalne życie parafii''. Wierni w Szkocji oburzeni słowami biskupa

14

Biskup Brian McGee z diecezji Argyll i Wyspy w Szkocji wywołał poruszenie i wzburzenie wśród wiernych swoimi uwagami na temat powrotu do normalnego życia w Kościele po epidemii. „Choć cudownie będzie, gdy nasze parafie będą mogły zostać ponownie otwarte, uznajemy, że życie parafialne nie może szybko wrócić do normalności, dopóki nie będzie dostępna szczepionka lub leczenie” – powiedział szkocki biskup. „Spodziewamy się, że to nie nastąpi, aż co najmniej do roku 2021 – dodał bp. McGee. – Działalność parafii wciąż będzie mocno ograniczona, nawet kiedy kościoły ponownie zostaną otwarte”.

Oświadczenie biskupa McGee spotkało się z oburzeniem szkockich katolików. „Brak normalności oznacza brak Mszy, brak Komunii. Katolikom w Szkocji wciąż odmawia się w sposób skandaliczny i systematyczny uczestnictwa we Mszy św., gdy biskupi i ich biurokraci są w zmowie z rządzącą ateistyczną i lewicową Szkocką Partią Narodową (SPN)” – powiedział portalowi „Church Militant” świecki lider katolicki z Glasgow.

Krytycy zwracają uwagę, że postawa szkockich biskupów od lat ma niewiele wspólnego z prawdziwym duszpasterzowaniem, a więcej z uwikłaniem w politykę i sympatie wobec lewicowej SPN „w głęboko zsekularyzowanym kraju”. Jeszcze przed wprowadzeniem w Szkocji kwarantanny biskupi zabronili udzielania Komunii św. na język, a sprawowanie Mszy św. zostało zawieszone 18 marca przed wprowadzeniem restrykcji rządowych.

Dopiero protesty świeckich, którzy masowo zasypywali skrzynki e-mailowe biskupów, domagając się otwarcia Kościołów i przywrócenia Mszy, spowodowały, że zaczęto mówić o powrocie do normalności w parafiach. Sami biskupi byli zaskoczeni skalą protestu, a nawet według informacji „Church Militant” niektórzy z nich uciekali się do „subtelnych gróźb”.

W różnych diecezjach szkoccy katolicy brali udział w odprawianych po kryjomu Mszach – zarówno tradycyjnych Mszach łacińskich, jak i przynajmniej jednej w Novus Ordo. Jednak według jednego z informatorów Msze tradycyjne „zostały głównie wstrzymane” z powodu... donosicielstwa księży, którzy nie są zwolennikami tradycyjnej liturgii.

Świeccy katolicy w Szkocji nie są też zadowoleni z powstania grupy roboczej ds. COVID-19, której powstanie ogłosili biskupi w rezultacie protestów. Zdaniem świeckich jest to jedynie kolejne opóźnianie i zwlekanie w otwarciu kościołów i przywróceniu Mszy. Zwracają oni uwagę na ten sam paradoks, który w różnej skali widoczny jest w wielu krajach świata: dopuszcza się otwarcie supermarketów i innych miejsc publicznych, a nawet wykonywanie aborcji, jednocześnie blokując wiernym dostęp do sakramentów. Zdaniem krytyków w Szkocji nawet nie bierze się pod uwagę otwarcia kościołów przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa, jakie wprowadzono w innych krajach świata.

jjf/ChurchMilitant.com

Komentarze (14):

Jan Radziszewski2020.06.1 12:55
mówiąc wprost powiedział najpierw wierzący wierni KK mają przyjąć przeklęty przez Boga znak Bestii /Ap 13,11 nn) i dopiero wtedy będą mogli iść do K tzw Uniwersalnego tzn sterowanym przez Bestię Orędzie Michaliny M od Apokalipsy . Zobaczyłam sprawowanie Mszy Świętej tzw. nowoczesnej - łączenia wszystkich wyznań w Bazylice Świętego Piotra na Watykanie. Mocna łapa zwierzęca-Bestii, oparta o ołtarz ofiarny w centralnym punkcie- wznosząca kielich ofiarny zakończona pazurami, chleb i wino zastąpione wodą z robakami, które się ciągle pomnażały /pojemnik z wodą- w środku wodorosty z młodymi nieopancerzonymi tj. bez skóry - wężami/. Wcześniejszy obraz to zamiast świętej hostii - placek z jajek na patelni przewrócony do góry nogami -tzw. afritata po włosku i słowo: „Proroctwa dziecko muszą się wypełnić". Wizja: Zapisz: /Poleca Mój Święty Anioł Stróż/. Pracując w Italii, opiekując się chorymi, słyszałam /a było to mieszkanie w bloku/. Pod nami co jakiś czas jakby modlitwy, głośne zawodzenia pieśni- to tam modliła się grupa buddystów. Pan dał mi zrozumieć, że z niej nie wychodzą żadne łaski. Obraz, który duchowo zobaczyłam z łaski PANA Jezusa był taki: Postawiony okrągły kosz w środku pełno kokonów i dużych jaj, z których wylęgały się węże. I napisz, że to wszystko razem /„nowoczesna” ofiara, oddawanie czci „wężowi”/ jest właśnie "Ohydą spustoszenia". W OCZACH BOGA OJCA PRZEDWIECZNEGO TO OBRZYDLIWOŚĆ, do której dążą przeciwnicy Kościoła Świętego, by wprowadzić Lucyfera samego. Nie lękaj się. Sam Pan Jezus cię prowadzi. Ja twój Anioł Stróż z woli świętej Boga Wszechmogącego mam pieczę nad tobą.
Jerzy2020.05.30 5:46
panie biszop, na katar* szczepionka nie istnieje, leczony trwa tydzień, nieleczony 7 dni *katar - staropolska nazwa choroby świętego Michała
Jozek2020.05.29 16:33
Kolejny duchowny, ktory Boga opuscil...
anonim2020.05.29 16:14
Katolik - Ot los normalnego wg ciebie X Pouczenia Pan niedziela, 24 maja 2020 [ Kardynał Nycz] Jest całkowicie opanowany przez szatana. Nie ma dla niego ratunku Niedziela, 24 maj 22.25 - Tak dziecko, kardynał Nycz jest szczególnym wrogiem Chrystusa, Kościoła w Polsce. Szczególnie nienawidzi Mojej Matki, co mogłeś zobaczyć po profanacji obrazu na Jasnej Górze, jak jego oczy błyszczały diabelską radością. Jest całkowicie opanowany przez szatana. Nie ma dla niego ratunku. Opublikuj. - Dobrze Panie Jezu. Dziękuję. Chwała Tobie Chryste. Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski)
anonim2020.05.29 16:04
Ot w PIEKLE - się nie zarazi - bo tam diabeł dobrze rajcuje Bp. a po za tym atmosfera zabójcza dla wirusów bo jest tzw ognista i siarkowa /Ap 20,15)
matis892020.05.29 13:03
Czemu Bergoglio Fałszywemu Prorokowi Nie Katolikowi zależy na zamykaniu Kościołów ? Aby przyćmić światło Boga dla ujawniającego się na Bliskim Wschodzie antychrysta z jego fałszywą działalnością pokojową.
katolicka kretynizacja polski 2020.05.29 12:17
brak Mszy, brak Komunii na przykładzie Polski pokazał że można żyć bez tych zbędnych ceregieli , świat nadal istnieje i dobrze sobie radzi!
Maria2020.05.29 18:11
Ale co to za życie!
Katolik2020.05.29 12:16
Normalny ksiądz, nieliczny przypadek
anonim2020.05.29 16:13
ot los normalnego wg ciebie X Pouczenia Pan niedziela, 24 maja 2020 [ Kardynał Nycz] Jest całkowicie opanowany przez szatana. Nie ma dla niego ratunku Niedziela, 24 maj 22.25 - Tak dziecko, kardynał Nycz jest szczególnym wrogiem Chrystusa, Kościoła w Polsce. Szczególnie nienawidzi Mojej Matki, co mogłeś zobaczyć po profanacji obrazu na Jasnej Górze, jak jego oczy błyszczały diabelską radością. Jest całkowicie opanowany przez szatana. Nie ma dla niego ratunku. Opublikuj. - Dobrze Panie Jezu. Dziękuję. Chwała Tobie Chryste. Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski)
Darek2020.05.29 12:13
Jeden biskup odpowiedzialny za swoich wiernych. Brawo! Nie dla każdego biskupa liczy się tylko kasa jak widać, ale to nie w Polsce niestety.
anonim2020.05.29 12:17
To wy.....j do szkocji do tego księdza.
Darek2020.05.29 15:03
Trochę już tak zrobiłem, przeniosłem swoją firmę z Łodzi do Szkocji właśnie, dzięki czemu płacę 2 razy mniejszy ZUS, o ponad połowę mniejszy podatek dochodowy i pracuję na ponad 6 razy wyższą emeryturę niż bym miał w Polsce jak bym to wszystko płacił.
anonim2020.05.29 16:08
jesteś DURAKIEM bo za nie dalej jak 3,5 roku będziesz w PIEKLE dupę podcierał temu Bp