Nadal nie ma mocnych na PiS!!! Sondaż IBRiS - zdjęcie
17.03.18, 13:45zdj. screen Youtube

Nadal nie ma mocnych na PiS!!! Sondaż IBRiS

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w marcu tego roku, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Na partię Jarosława Kaczyńskiego głosowałoby 37,1 respondentów- pokazuje najnowszy sondaż IBRiS dla portalu Onet.pl.

Na drugim miejscu uplasowałaby się Platforma Obywatelska z wynikiem 24 procent. W Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy ugrupowania: Kukiz'15, na którego chce głosować 8,8 procent badanych, SLD, które cieszy się poparciem 7,8 procent respondentów i Nowoczesna, na którą głosowałoby 6,3 procent ankietowanych. 

Poza Sejmem znalazłyby się więc PSL z wynikiem 4,4 procent, partia Razem, na którą chce głosować 2 procent badanych oraz Wolność z wynikiem 0,4 procent i Kongres Nowej Prawicy z poparciem na tym samym poziomie. 

Kto zyskał, a kto stracił? Mamy tu poważną przestrogę dla Prawa i Sprawiedliwości, ponieważ partia rządząca w porównaniu do badania z lutego straciła 2,6 pp, natomiast Platforma Obywatelska zaczyna odrabiać straty i w najnowszym sondażu IBRiS zyskała 4,4 pp. Również Kukiz'15 odnotował wzrost- o 2,8 pp, a także Nowoczesna, której przybyło 1,8 procent potencjalnych wyborców. Straty o 1,8 pp odnotował natomiast SLD. PSL straciło 2,2 proc. wyborców, partia Razem zaliczyła spadek o 1,9 pp., Wolność straciła 1 pp., natomiast Kongres Nowej Prawicy zanotował spadek o 0,2 pkt. proc. 

9,5 badanych nie wiedziało, na którą partię oddać swój głos. 

yenn/Onet.pl, Fronda.pl