Od października nawet w 6. parafiach w diecezji gliwickiej rozpoczną się tegoroczne katechezy zwiastowania. To szansa, aby odbudować swoje życie i relację z Bogiem.

Katechezy przeznaczone są dla dorosłych, małżeństw i młodzieży. Odbywają się dwa razy w tygodniu. Każde spotkanie trwa tylko godzinę, więc to dobry pomysł, aby choć na chwilę oderwać swój wzrok od ekranu smartfona czy laptopa.

Spotkania przeznaczone są dla wszystkich, którzy szukają kontaktu z Bogiem, często znajdując się na życiowych zakrętach. Okazuje się, że wystarczy słuchać, aby wytworzyła się relacja ze Stwórcą oraz zrozumienie znaczenia rzeczy, które wydarzyły się w naszym życiu.

Doświadczeniem katechez są fakty, że wiele osób zostaje uzdrowionych ze zranień, niemożności przebaczenia, odkrywa Boga na nowo, odnajduje swoje powołanie do życia małżeńskiego, porządkuje swoje relacje z najbliższymi. Dlatego warto zaryzykować i posłuchać. Katechezy w ten sam sposób głoszone są od blisko 50. lat na całym świecie.

W Gliwicach katechezy będą głoszone w Parafii Narodzenia NMP w Bojkowie (ul. Wiejska 188) w każdy poniedziałek i środę o godz. 18.45 począwszy od 2 października.

W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II przy gliwickiej Katedrze pw. śś Piotra i Pawła spotkania będą odbywały się w poniedziałek i czwartek o godz. 19.00 od 9 października.

W takim samym terminie wystartują katechezy w Zabrzu w parafii św. Anny oraz prawdopodobnie w Zabrzu-Mikulczycach u św. Wawrzyńca, w Bytomiu u Kapucynów (Kościół Podwyższenia Krzyża Św.) oraz już od 2 października w Lublińcu u Oblatów. Szczegółowych informacji o spotkaniach w całej Polsce można szukać na plakatach lub stronach internetowych parafii.

TT