''Murem za HGW''. PO nic się nie uczy... i dobrze! - zdjęcie
27.03.18, 18:35Screenshot Youtube / Fot. Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC BY-SA 2.0

''Murem za HGW''. PO nic się nie uczy... i dobrze!

Platforma Obywatelska w ogóle nie uczy się na własnych błędach. Jeśli ich postępowanie nie będzie się zmieniać – Prawo i Sprawiedliwość nie musi obawiać się zapewne nie tylko o następne, ale i kilka innych wyborów z rzędu. Dowodem dzisiejsze słowa rzecznika PO Jana Grabca.

Na antenie radia RMF FM Grabiec został zapytany o to, czy PO nadal stoi murem za prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz. Odpowiedź jest co najmniej kuriozalna:

Zdecydowanie tak, to świetny prezydent Warszawy, najlepszy, kto wie, czy nie najlepszy w ciągu ostatnich 70 lat”.

Najwidoczniej PO straciła wzrok, słuch i zdolność oglądu rzeczywistości. Afera reprywatyzacyjna? Ignorowanie komisji? To nic! Tak przynajmniej zdaje się myśleć partia Grzegorza Schetyny. Padły też wręcz skandaliczne słowa pod adresem szefa komisji i wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego:

Pani prezydent sama jest profesorem prawa, uznała, że nie wypada jej stawać przed magistrem, który nie bardzo na prawie się zna. Oczywiście, dla PO byłoby lepiej gdyby pani prezydent przyszła na spotkanie i wyłożyła zasady prawa dotyczące reprywatyzacji panu magistrowi Jakiemu”.

Według Grabca Komisja Weryfikacyjna to jedynie „spektakl polityczny”, a minister zamiast pomagać lokatorom wolałby grillować prezydent Warszawy.

Miejmy nadzieję, że taki ogląd rzeczywistości PO będzie kontynuować. Wtedy możemy być spokojni – władzy w swoje ręce raczej nie dostaną.

dam/RMF FM,Fronda.pl