- Takich szkód jakie wyrządził militarnemu potencjałowi sowieckiemu płk. Kukliński w ciągu całej historii związku sowieckiego nikt nie wyrządził. Dlatego jest bohaterem, dlatego wspominamy go w rocznice śmierci, w rocznice urodzin jak dziś w Warszawie. Dlatego też jego przeciwnicy (byli postkomuniści) dokonują aktów profanacji znaków pamięci po nim – jak chociażby Popiersie w Krakowskim Parku Jordana. Będziemy świadkami odsłonięcia niejednego pomnika Ryszarda Kuklińskiego i może wreszcie któryś z prezydentów RP spełni moje wielkie marzenie, aby został on za swoje wielkie bohaterskie zasługi nie tylko dla Polski, ale całego świata, dla uratowania pokoju zaliczony w poczet najwyższego polskiego odznaczenia – Orderu Orła Białego oraz awansowany do stopnia generała brygady – mówi dr Jerzy Bukowski.
 
Organizatorami dzisiejszych uroczystości są Oddział Warszawski Stowarzyszenia “Wspólnota Polska” oraz “Signum Temporis. Stowarzyszenie do Rzeczy”. Chcą oni przypomnieć mieszkańcom stolicy, a w szczególności ludziom młodym tego wielkiego bohatera.
 
Płk Ryszard Kukliński (ps. Jack Strong) urodził się w Warszawie 13 czerwca 1930 r., zmarł w Tampie w USA 11 lutego 2004 r. Był pierwszym polskim oficerem w NATO. Płk. przekazał USA tajne dokumenty, które pozwoliły zapobiec atakowi Związku Sowieckiego i Układu Warszawskiego na Zachód.
 
Ab/RM