,,Mowa miłości'' Rostowskiego przed komisją VAT - zdjęcie
28.01.19, 13:20screenshot Youtube - Telewizja Republika

,,Mowa miłości'' Rostowskiego przed komisją VAT

2

Dziś przed komisją ds. VAT stanął były minister finansów za rządów PO-PSL Jan Vincent-Rostowski. Zanim jeszcze komisja rozpoczęła przesłuchanie stwierdził, że jest ona czysto polityczna i uderzył w jej członków.

Rostowski mówił też między innymi:

Już byłem przesłuchiwany. Myślę, że to bardzo dobrze poszło i jestem pozytywnie nastawiony. Wszyscy wiemy i zostało to dobitnie wykazane, że szacunki luki VAT-owskiej są daleko niedoskonałe. Będę to powtarzał. One w żaden sposób nie pokazują, że luka była wyższa za rządów PO-PSL niż za rządów PiS”.

W trakcie samego przesłuchania Rostowski chciał koniecznie uzyskać zgodę na „swobodną wypowiedź”, jednak jego wniosek został odrzucony. Poseł Marcin Horała, przewodniczący komisji, stwierdził:

Osobiście muszę przyznać, że tym razem akurat odrzucam ten wniosek o swobodną wypowiedź. Miał pan do niego prawo w trakcie poprzednich przesłuchań. Obiecuję, że po złożonych wyjaśnieniach będzie się pan mógł wypowiedzieć. Przechodzimy do pytań”.

Rostowski nie ukrywał swojego zmartwienia tym faktem. Horała pytał go między innymi o zatrudnienie byłej doradczyni społecznej ministra finansów, której praca, jak się okazuje, nie była formalnie sprecyzowana. 

W dalszej części przesłuchania atakował między innymi członków komisji, mając zastrzeżenia wobec wykresów przedstawianych przez nią:

Jesteście instrumentem propagandy Prawa i Sprawiedliwości. Tworzy pan obrazki dla TVPPIS!”

Horała odpowiedział:

Proszę odpowiadać na pytania. Na swoje sądy ma pan korytarz sejmowy”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (2):

kosa2019.01.28 13:29
Miernota ignorant prostak
Alojzy Cedzidło2019.01.28 22:41
Na Boga ,panie ,,kosa " toć to minister , były bo były ale były filar pana Tuska rzadow .Ja tam na finansach się nie znam Ale jak p. Tusk miał takich pomocników to nie dziewie się ,że wybory przekichał, I nie chodzi o poziom umysłoswy Pana Monistra , Nie , O wyniki Jego ,,pracy " idzie . Dziś robił z siebie bufona , który za bardzo nie wiedział za co mu pan Tusk z naszych ,piniędzy " pensje placi. Biło jeszcze z Jego wypowiedzi i zachowania pewnośc bezkarności..I pisząc szczerze , też nie widzę tego Pana przez kratki . Bo przcież Sadziów ,,sprawiedliwych , nie politycznych jeszcze nam nie brakuje . Np. pan Sędzia Tuleya .