05.08.19, 16:45

Moskwa zbiera krwawe żniwo. 100 ofiar cywilnych w Donbasie

Obserwatorzy Specjalnej Misji Monitorującej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie poinformowali, że od początku tego roku odnotowano prawie 100 ofiar wśród ludności cywilnej w Donbasie.

Takie dane znalazły się w publikowanym co dwa tygodnie raporcie misji, który został opublikowany na stronie internetowej OBWE.

„Specjalna Misja Monitorująca potwierdziła, że ciągu dwóch tygodni poprzedzających wprowadzenie zawieszenia broni w Donbasie zginęło 4 cywilów a 13 zostało rannych. Łączna liczba ofiar cywilnych od 1 stycznia 2019 r. wynosi 98 osób: 14 zabitych i 84 rannych” – czytamy w raporcie. Jednocześnie, od 21 lipca br., kiedy weszło w życie zawieszenie broni nie odnotowano ani jednego ofiary cywilnej.

bsw/Kresy24.pl

Komentarze

lolek kremowka2019.08.5 19:08
Rosja na Krymie zrobiła DOKŁADNIE TO SAMO, co kiedyś Piłsudski na wileńszczyźnie - tzw. bunt Żeligowskiego
kalinka2019.08.5 17:43
Donbas jest obecnie oderwany od Ukrainy i zarządzany przez władze, które nic nie mają nic wspólnego z Ukrainą , bojownicy zwani przez zażydzoną Partię Interesu Syjonu (PIS) i Frondę "separatystami" kontrolują cały Donbas więc nie strzelają sami do siebie, te śmiertelne ofiary to tylko i wyłącznie spawa bandytów ukraińskich (wielcy przyjaciele zażydzonego PIS), którzy strzelają do ludności cywilnej, mają wprawę ci ukraińscy bandyci bo trenowali takie zachowanie w Odessie gdzie spalili żywcem 40 osób w tym kobietę w ciąży, oczywiście ten akt barbarzyńskiego mordu nie znalazł potępienia na łamach "katolickiej" Frondy