11.10.19, 20:14Zdj. Piotr Müller - rzecznik rządu

Morawiecki: Idziemy w BÓJ o lepszą Polskę!!!

Swoją kampanię wyborczą Prawo i Sprawiedliwość kończy konwencją w Chełmie. Z mieszkańcami tego miasta spotkali się m.in. prezes Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz europosłanka i była szefowa polskiego rządu, Beata Szydło. 

"Stoimy dziś przed wyjątkową szansą, której nie możemy zmarnować. Przed realną szansą przegonienia wielu państw Europy zachodniej. Pokazaliśmy skuteczność polityki międzynarodowej. Jesteśmy asertywni i silni"-podkreślał na piątkowej konwencji premier Morawiecki. Polityk wskazał, że dobre wyniki gospodarcze to również poziom bezrobocia w Polsce, który obecnie jest trzecim z najniższych w Europie. 

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że przez ostatnie cztery lata zmniejszył się dług publiczny. 

"Pokazaliśmy, na czym polega solidna polityka gospodarcza - powiedział. Podkreślił, że rząd kieruje swoją politykę do wyborców o poglądach zarówno prawicowych, jak i lewicowych"-powiedział polityk. Apelował do wyborców, aby zagłosowali za wolnością, czyli za PiS. 

"W naszym słowniku emerytura plus, trzynasta emerytura to nie jest upokorzenie, czy ochłap, tylko to jest wyraz największego szacunku dla naszych seniorów, którzy w tragicznych latach powojennych odbudowywali Rzeczpospolitą, później też nie byli rozpieszczani, a w czasach III Rzeczpospolitej byli wręcz na marginesie ówczesnej polityki społecznej"-mówił premier. 

Morawiecki dodał, że również polityka społeczna w słowniku PiS nie oznacza "rozdawnictwa", ale "politykę godności, rewolucję godności dla wszystkich Polaków". Jak przekonywał, ostatnie godziny przed ciszą wyborczą to moment, gdy trzeba zadać sobie pytanie: co ja mogę zrobić dla Polski?

"To - można powiedzieć - zasadniczy bój o lepszą Polskę. Warto w ten bój pójść, zaangażować się. Warto i trzeba być Polakiem. Trzeba, bo to nasza wielka odpowiedzialność odziedziczona po naszych przodkach, którzy w dramatycznych okolicznościach wywalczyli nam niepodległość"-wskazał szef polskiego rządu. 

"Ogień, który rozświetlał ich życie w trudnych latach komunizmu i faszyzmu niech dzisiaj, drodzy rodacy, oświetla naszą drogę. Tę drogę ku lepszej Polsce. Drogę, o której marzyli nasi przodkowie. Drogę nigdy niespełnionego marzenia o dogonieniu, przegonieniu Zachodu. Drogę, która jest w zasięgu ręki"-podkreślił. 

yenn/Polskie Radio, Fronda.pl

Komentarze

kamil2019.10.12 23:22
To ma być JESZCZE LEPSZA ????? Skoro teraz czekam do lekarza specjalisty ROK , to w tej LEPSZEJ ile będę czekał ????? CZTERY ???????
nikt2019.10.11 21:56
Ja jestem człowiekiem walki i boju się nie obawiam . Walczyłam i będę walczyć o to , by moja ojczyzna , ziemia moich przodków , Polska .......była Polską . Moi przodkowie też tak robili . Walczyli . O swój język , tradycję , zwyczaje , kulturę i wiarę ( nie mylić z religią ) . Polacy się obudzili . Ci , którzy oficjalnie twierdzili , że ich wykorzystają , upodlą i zniewolą już pewnie się zorientowali , że Polacy ..........Ci rdzenni , prawdziwi już się obudzili . Jeszcze nie wszyscy , ale proces trwa . Panowie świata , posiadacze światowego kapitału --kapitał to nie wszystko . Kapitał to złudzenie . Pisałam to już wiele razy , ale napiszę raz jeszcze . Przyszłość należy do Słowian .
BimkyGuy2019.10.11 21:53
Bojówki PiSu bedą nadzorować demokratycznosc wyborów?
gracz2019.10.11 21:27
Panie Morawiecki,każdy kto był prezesem banku ,jest człowiekiem służb.Przestań pan już te rączki składać,bo nie zagłosuję na PiS ze względów wizerunkowych.
Janosik2019.10.11 21:25
C'est la lutte finale Groupons-nous, et demain, L'Internationale, Sera le genre humain!!!
dzielnicowy2019.10.11 21:02
haha... ale łżą ale manipulują, byle być przy korycie! żenujące...