„Moralna szmata”. Balcerowicz obraża Kukiza - zdjęcie
29.01.22, 09:43Fot. Ralf Lotys wikipedia cc by sa 40

„Moralna szmata”. Balcerowicz obraża Kukiza

141

Były członek PZPR a zarazem jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polskiej polityce po 1989 roku - Leszek Balcerowicz w niezwykle chamski i prostacki sposób postanowił zrecenzować postać Pawła Kukiza.

„Oglądałem program "Czarno na białym" w TVN 24 na temat Pawła Kukiza. Moje wrażenie: na początku - dobre Intencje, ale mania wielkości przy ograniczonej wiedzy, a od pewnego momentu podpora PiS czyli moralna szmata” – napisał w mediach społecznościowych były wicepremier w rządzie Jerzego Buzka.

Ojcu polskiej transformacji gospodarczej z początku lat 90., która pociągnęła za sobą hiperinflancję oraz gigantyczne koszty społeczne, choćby w postaci ogromnego bezrobocia, nie od dziś z kulturą wypowiedzi nie po drodze. Bardzo łatwo przychodzi mu wydalać z siebie inwektywy pod adresem innych ludzi, wciąż jednak ma on niezmienny problem ze zmierzeniem się z oceną własnej osoby przez większość rodaków, czego dobitnym przykładem był jego występ na olsztyńskim Campusie PO jakiś czas temu.

 

ren/twitter

Komentarze (141):

AAAtomek2022.02.15 12:31
odezwał się "Mengele polskiej gospodarki".
bardzo się cieszę2022.02.6 17:22
że balcerek wspiera opozycję ... przy takim poparciu NIGDY nie wrócą do władzy ...
heniek2022.02.6 15:20
dobrze ze cie niema nieudaczniku nawiedzony
Karol2022.01.31 9:24
Balcerek to moralna szmata, zaden prof . tylko naslany lachudra, ktory zniszczyl cala gospodarke , upadlosc dobrych firm powodujacych samobujstwo woelu ludzi, ubustwo spoleczenstwaitd itp. Jednak swoim kolesiom z UW i Ubekom stworzyl eldorado . Ten gosc juz dawno powinien siedziec w odosobnieniu,.
Skrzypek na dachu2022.01.31 3:29
Brawo za to ze mamy wolnosc od 1989 .
Skrzypek na dachu2022.01.31 3:28
Brawo Pan Premier Profesor Leszek Balcerowicz , za to ze wyprowadziles nas z niewoli stalinowskiego gosplanu PRLu i uratowales Narod i Lud wprowadzajac wolny rynek .
Hanys GórnoŚląski2022.01.30 14:18
.. powiedział żydowski szmaciarz ...
genus2022.01.30 14:06
Panie Balcerowicz tytuly naukowe zdobyłeś z ekonomii socjalizmu atakując zaciekle kapitalizm, Skoro Kukiz jest szmatą to Balcerowicz jest bezużytecznym śmieciem ekonomii socjalizmu
man.of.Stagira2022.01.30 11:18
Niemcy czyli CHORY człowiek Europy! // Unia Europejska to Stacja Paliw. // cyt. „Jeśli Niemcy nie zmienią stosunku w sprawie odpowiedzi na rosyjską agresję, rząd federalny będzie mierzyć się nie z problemem samozwańczych republik w Donbasie czy anektowanego Krymu, a z problemem Niemieckiej Republiki Demokratycznej – ocenił ukraiński minister - I to nie jest przesada. Materialna podstawa dla tego już istnieje - to m.in. gazociągi Nord Stream 2 i OPAL czy przedstawiciele establishmentu niemieckiego otrzymujący wynagrodzenie od Rosji - uważa minister Rzeznikow, Ministerstwo Obrony Ukrainy 28.01.2022 // Niemcy to chory człowiek Europy. Unia Europejska to fikcja. UE Niemiec i Platformy Obywatelskiej too agentura GAZPROM. TO stacja Paliw Federacji Rosyjskiej.//
TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2022.01.30 10:54
Kto jest MORALNĄ SZMATĄ, to My PRAWDZIWI POLACY PATRIOCI DOBRZE WIEMY. PAWEŁ KUKIZ to PRAWDZIWY POLAK i PATRIOTA, nie możemy pozwolić aby PRAWQDZIWYCH POLAKÓW WYZYWALI jakieś PRZYBŁĘDY, o których wiemy SKĄD i KTO TO JEST i jak się NAPRAWDĘ NAZYWALI. JAK wiemy na POLSKIEJ ZIEMI są WROGOWIE POLSKI i POLAKÓW. Szczególnie POMIOT tych którzy przybyli do Polski na SOWIECKICH TANKACH w 1944 roku, zamieniając swoje CHACHŁACKIE SOWIECKIE nazwiska na nazwiska POLSKO-BRZMIĄCE. Tam niech BALCEREK SZUKA SZMAT. CZY Wiek ktoś jak NAZYWALI SIĘ DZIADKOWIE I RODZICE nijakiego BALCERKA i SKĄD POCHODZILI???
Andrzej2022.01.29 23:49
1000 procent racji, Kukiz to coś więcej niż szmata!!!!!
Anonim2022.01.29 21:35
A kto tu jest szmatą balcerku, na twoją gębę nie da się patrzeć ty szkodniku Polski i Polaków----WON
aaaa2022.01.29 21:32
Odpowiadać/ dyskutować z Balcerowiczem jest poniżej godności polaka. Przypomnę mniej znane np : wprowadził zarządzenie że pieniądze przysyłane na konta pracowników z zagranicy ( praca na kontraktach) były przetrzymywane przez bank przez 3 miesiące. Wymuszanie sprzedaży akcji (poprzez dodrukowywanie akcji B,C itd) przedsiębiorstw (dobrze prosperujących) które Balcerowicz & company postanowili sprzedać.
katolicka deratyzacja Polski2022.01.29 20:50
Ciekawe,ze ta moralna szmata wie,ze jest moralna szmata.
6969692022.01.30 11:42
Patrz na butę wypisana na jego ry... Jest przekonany o swoim geniuszu, jak każda miernota. Dowodem na tę tezę są wpisy zakłamanych, wiecznie manipulujących, pomawiających, antypisowskich śmieci, przekonanych o swojej oryginalności, bogactwie wiedzy, inteligencji...
wie, ale2022.02.6 17:24
myśli, że ludzie już zapomnieli jakim jest gospodarczym bandytą ... a ludzie nie zapomnieli ...
Templar2022.01.29 20:14
Lata "ekonomicznej władzy" tego komunistycznego kacyka ( vide : publikacje a "Nowych Drogach" Leszka Balcerowicza), to czarny okres w dziejach odrodzonej po 89 r . ubiegłego stulecia Rzeczpospolitej ), to okres chaosu. złodziejstwa i niszczenia inicjatywy gospodarczej Polaków. Ten bezczelny typ śmie się jeszcze pokazywać i obrażać innych.
Dell2022.01.29 21:24
Trzeba by jeszcze wyraźnie powiedzieć: nędzy. Ten człowiek jest odpowiedzialny za nędzę, w którą wpędził także mnóstwo dzieci.
bękard balcerowicza2022.01.29 19:21
balcerowicz to ty jesteś czerwoną szmatą
Anonim2022.01.29 18:41
FOLKSDOJCZ BALCEROWICZ obraża Kukiza !!!!
Tylko PO prawdziwe POLSKIE, nie NIEMIECKO-RUSKIE2022.01.29 18:31
Ze względu na to, że w Polsce ŁBY podnoszą różnej MAŚCI SWOŁOCZ, WNUCZKI, CENREXY, NACHODŹCY na CZOŁGACH SOWIECKICH, LITWACY, SOWIECKIE „CHAZARY”, HAJHITLERY, tacy jedni zmieniający swoje nazwiska na POLSKO-BRZMIĄCE, i inni wrogowie NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZPOSPOLITEJ, DLATEGO ważne jest, aby POLSKĄ kierowali i brali za nią ODPOWIEDZIALNOŚĆ tylko PRAWDZIWI POLACY. Prawdziwymi Polakami (niezależnie od narodowości) są Ci Polacy, którzy są w stanie ODDAĆ ŻYCIE za SWOJĄ i NASZĄ OJCZYZNĘ. To są Ci, co z Chrobrym, Jagiełłą, Batorym, Sobieskim, Kościuszką, Podchorążymi Wysockiego, Trauguttem, Piłsudskim, Rydzem-Śmigłym, Sikorskim, Grotem Roweckim, rotmistrzem Pileckim, z Tymi Polskimi patriotami spod OSTREJ BRAMY ( a byli tam pod Wilnem i Polacy narodowości Polskiej i byli Polscy Tatarzy, byli Polscy ŻYDZI, Polscy Litwini i byli też żołnierze narodowości Niemieckiej), z PRAWDZIWYMI POLAKAMI narodowości ŻYDOWSKIEJ, walczący w POWSTANIU w GETTCIE WARSZAWSKIM o WOLNĄ NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ, z Powstańcami Warszawy WALCZYLI o WOLNĄ NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ, OJCZYZNĘ wielu Narodów. To wreszcie CI NIEZŁOMNI POLSCY ŻOŁNIERZE od ŁUPASZKI, ŻELAZNEGO, ŻUBRYDA, RAJSA, BARTKA, ROJA i wielu innych, którzy szli na ŚMIERĆ z ręki POLSKOJĘZYCZNYCH (także po SOWIECKICH LEKTORATACH) wrogów POLSKI. To są także Ci, którzy leżą na cmentarzach wojennych (choćby pod MONTE Cassino), na których grobach jest KRZYŻ KATOLICKI, ale też i PRAWOSŁAWNY, Ci, na których grobach jest GWIAZDA DAWIDA i PÓŁKSIĘŻYC POLSKICH TATARÓW. PRAWDZIWI POLACY (niezależnie od NARODOWOŚCI, a szczególnie PRAWDZIWI POLSCY ŻYDZI) pytają, „POLSKO, CO MAM DLA CIEBIE ZROBIĆ”, jak trzeba to nawet „ODDAMY ŻYCIE w TWEJ OBRONIE”. Natomiast inni, NACHODŹCY na CZOŁGACH SOWIECKICH, LITWACY, SOWIECKIE „CHAZARY”, LIPNI niby POLSCY ŻYDZI, ZAPRZAŃCY, ZDRAJCY, rożnej maści PPR-owcy, PZPR-owcy ZSL-owcy, UB-owcy, SB-owcy, KOD-owcy, którzy mówią o Polsce "TEN KRAJ, W TYM KRAJU" pytają „POLSKO, CO NAM MOŻESZ DAĆ?”, co tu ”MOŻNA "SPRYWATYZOWAĆ?" (tzn. UKRAŚĆ jakąś KAMIENICZKĘ za symboliczne "GROSZE" ) „ i zastanawiają się, a to nad KAPUCHĄ, a to nad OBRYWĄ, a to nad WZIĄTKĄ, a to W KIESZEŃ, a to W ŁAPĘ, a to PREZENT. I taka jest różnica między PRAWDZIWYMI POLAKAMI, PATRIOTAMI, szczególnie PRAWDZIWYMI POLSKIMI ŻYDAMI, a tą RESZTĄ, co mieszkają na Polskiej Ziemi. Dodam jeszcze, że na POLSKIEJ ZIEMI mamy WSPANIAŁYCH POLSKICH PATRIOTÓW, którzy od wieków przelewają swoją krew w obronie POLSKI swojej OJCZYZNY, POLSKICH TATARÓW. . PRAWDZIWI POLACY, POLSCY ŻYDZI, często to wzór PATRIOTYZMU POLSKIEGO, dla wielu obywateli mieszkających na POLSKIEJ ZIEMI. PRAWDZIWY POLAK - POLSKI ŻYD nigdy nie powie "POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ", jak to rzekł WNUCZEK NIEMIECKIEGO WERMACHTOWCA, nijaki TRUSK, PRAWDZIWY POLAK POLSKI ŻYD odda SWOJE ZYCIE za SWOJA OJCZYZNĘ POLSKĘ, nie za żadne POLIN, jakieś CHCHŁACKIE OKREŚLENIE NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZPOSPOLITEJ, za POLSKĘ.
Łachudra Balcerowicz2022.01.29 18:27
Ten czerwony karaluch obraża Kukiza zapomniał wuj jak był w pzpr
gumowa kaczka2022.01.29 18:21
Ameryki nie odkrył ,kukiz to antysystemowiec wśród mopów
dzieduszko2022.01.29 17:59
balcerowicz to najgorsza odmiana komuny wyzsza szkola nauk spolecznych wychowabkowie komunistow-tak zwany uniwersytet marksizmu leninizmu w gumiakach z gnoju.Pochodzenie bylo strategia tego systemu i tak tam trafil synek dyrektora PGR niejaki balcerowicz za ktorym teczke nosil jeszcze madrzejszy PETRU
Polak2022.01.29 17:32
Mam nadzieję że Kukiz się odwinie i nazwie Balcerowicza: bufonem, niedoukiem, chamem, wiernym sługusem czerwonych i SB-ków (to pod nich były te "reformy"). Ale pewnie po Balcerku to ścieknie bo to człowiek bez "właściwości honorowych".
Hahhahah2022.01.29 16:58
Kolejny dowód że Fronda to portal poświęcony katolickiej nienawiści , wiec trzeba zajmować się takimi ludźmi jak on,którzy tę nienawiść potęgują w katolikach. Zobaczycie po katolickich komentarzach :))))) I to mnie cieszy, nic tak nie ośmiesza wiary w Boga i katolicyzmu jak komentarze katolickie na Frondzie:))) Katolickie świadectwa "wiary" :)))))
Oj bo się zachluśniesz dzieciok2022.01.29 16:59
w majty.
Dell2022.01.29 17:14
Bardzo się zachwyciłeś tym swoim komentarzem skoro go wklejasz ponownie. Zrobię to samo i wkleję odpowiedź, którą zamieściłem pod Twoim poprzednim wpisem: Zawsze mnie zastanawia ile spośród tych "katolickich komentarzy" jest pisana przez wysłanników soku z buraka i innych "oświeconych" ośrodków "opiniotwórczych"?
Hahahhahah2022.01.29 17:29
Przeczytałeś 90 komentarzy i ile może być od niekatolików? 10? Może 15? Reszta to katolickie i PiSiorowe, bo to oni nienawidzą najbardziej.
Palestyna2022.01.29 18:29
U was w synagodze miód płynie po scianach a Palestynczycy zabijaja sie sami widząc wasza miłosć
nie pij tyle ...2022.02.6 17:25
... Stefan!
Tego we Frondzie nie ma.2022.01.29 16:21
Zdaniem szefa PO skrót PiS w Polsce oznacza - przekupstwo, inwigilację i szantaż. - To są filary, na których prezes PiS Jarosław Kaczyński oparł swoją władzę w polskim państwie i uczynił Polaków i Polskę nieodpornymi na szantaż, na przekupstwo i na inwigilację - zaznaczył Tusk.
Złota Janda!2022.01.29 16:30
Czuję się jakby mi ktoś na głowę sssssrrrrrrrał! Donald für Deutschland.
Anonim2022.01.29 16:54
Wy ZBOCZENI katolicy ciągle myślicie albo o du..ie,seksie, gó..nie albo o sr..niu. Chyba z 500 takich komentarzy przeczytałem ostatnio na portalu katolickim od katolików. ,co jest znamienne. A może byś pomyślał o Bogu? Za trudne, prawda?
Wyzywać na portalu katolickim Anonimie!?2022.01.29 17:11
Znamienne. Anonim! WSTYD! ŻE jak? Że "zboczeni"? co za rynsztokowy protokół. Wersal jakiś. Posłaniec anielski to niby ty?.
Anonim2022.01.29 17:31
U ciebie w rodzinie też używacie rynsztokowego słownictwa? Bo mnie wychowali troche inaczej rodzice.
Dell2022.01.29 17:57
Pierwsze zdanie wpisu "Złotej Jandy" to zacytowana wypowiedź magistra sztuki Krystyny Jandy. Nik "Złota Janda" miał, jak sądzę, podpowiedzieć Wam, "oświeconym" kto jest autorem cytowanych słów, bo jak sądzę (i jak widać sądzi "Złota Janda") "cała prawda" zaoszczędziła Wam tego popisu chamstwa magistra sztuki Krystyny J. Zobaczysz ją tu: https://youtu.be/YYUGs6ccTeY (mniej więcej trzydziesta siódma sekunda nagrania).
6969692022.01.29 16:46
Dowodów na tę idiotyczną tezę, oczywiście, nie przedstawił.
Wiki2022.01.29 16:51
Tego we Frondzie nie ma, bo wynurzenia frustrata nadają się tylko do psychiatry.
Dell2022.01.29 18:10
"Zdaniem szefa PO skrót PiS (...) oznacza - przekupstwo, (...)" == Jeśli według Tuska litera 'P' w nazwie partii musi być skrótem słowa 'przekupstwo', to może to znaczyć, że PO to skrót od 'Przekupstwo Obowiązkowe'.
Lumpart2022.01.29 18:31
Potraktuje cie lewacko ateistycznie wy*******aj
mandarin2022.01.29 16:10
To gnida ,krytyk obecnej polskiej wladzy ,wielki uzdrowiciel doprowadzil polska gospodarke do upadku...
Ten kto mówił 'Balcerowicz musi odejść'2022.01.29 15:52
odszedł po spotkaniu z seryjnym samobójcą.
PLAN Jeffreya Sachsa nie "Balcerowicza"2022.01.29 15:30
krytykują bliscy tych których pozabijał doprowadzając do bankructwa w trakcie swojej wielkiej pierestrojki 30 lat temu. Druga grupa to ci którzy nie są w stanie pojąć jak człowiek który 20 lat budował PRL może jeszcze dzisiaj bronić swoich "towarzyszy" z tamtych dni i tamtego układu reprezentowanego dzisiaj mocno w Platformie Obywatelskiej. Trzecia grupa to ci których sprzedał przy Okrągłym Stole w ręce inwestorów ZA ZŁOTÓWKĘ z NIEMIEC i Europy Zachodniej wg hasła 'KAPITAŁ NIE MA narodowości". Otóż ma. Wystarczy spróbować zmienić ustawę medialną np. Albo mieć polską prasę, lub POLSKI Bank PKO! Nienawiść tej sekty Balcerowicza do Polaków jest nieograniczona. Prawdziwa to SZARAŃCZA. Poza tym: "PLAN Jeffreya SACHSA",
Mit ekonomisty sprawcy samobójstw Polaków 90'2022.01.29 15:14
żywa legenda 'pierestrojki w Wąchocku'
Anonim2022.01.29 15:13
Taki pseudo polityk to koszmar dla Polski.
Jarosławtusk.2022.01.29 15:11
I kto to mówi :-)))) Skorumpowana szmata.
TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2022.01.29 14:45
Kto jest MORALNĄ SZMATĄ, to My PRAWDZIWI POLACY PATRIOCI DOBRZE WIEMY. PAWEŁ KUKIZ to PRAWDZIWY POLAK i PATRIOTA, nie możemy pozwolić aby PRAWQDZIWYCH POLAKÓW WYZYWALI jakieś PRZYBŁĘDY, o których wiemy SKĄD i KTO TO JEST i jak się NAPRAWDĘ NAZYWALI. JAK wiemy na POLSKIEJ ZIEMI są WROGOWIE POLSKI i POLAKÓW. Szczególnie POMIOT tych którzy przybyli do Polski na SOWIECKICH TANKACH w 1944 roku, zamieniając swoje CHACHŁACKIE SOWIECKIE nazwiska na nazwiska POLSKO-BRZMIĄCE. Tam niech BALCEREK SZUKA SZMAT. CZY Wiek ktoś jak NAZYWALI SIĘ DZIADKOWIE I RODZICE nijakiego BALCERKA???
Anonim2022.01.29 14:54
Racja w 100%. Rzecznik PiS Fogiel - Żyd. Rzecznik rządy Polskiego Müller-Niemiec. Czy w Polsce brakuje już POLAKÓW czy chodzi o parytety narodowościowe?
Anonim2022.01.29 15:12
Krótko do ciebie jesteś durniem.
olo2022.01.29 16:56
Müller to Polskie nazwisko? Serio?
POkatoliku2022.01.29 17:20
A prima dama kornhauser to taż polskie?
Niezawisłe sądy anonima2022.01.29 15:19
Braun? rebbe?...
cam2022.01.29 15:16
Szmata to ktoś, kto idzie do wyborów jako zdeklarowany antysystemowiec, z JOW-ami na ustach i hasłami o rozwaleniu zabetonowanego układu PO-PIS - a potem robi polityczne dile z najbardziej zamordystyczną, bolszewicko-populistyczną władzą od 1990 roku.
Łżesz jak suka!2022.01.29 15:33
takiej swobody wypowiedzi i wolności ogólnej nie było w Polsce od II wojny światowej.
POkatoliku2022.01.29 17:22
Pisz do puki ci nie zakazali albo nie ograniczyli internetu.
TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2022.01.29 18:30
Muszę, szczególnie uspokoić SASZĘ ( Саша и его команда ), „Аноним",. Ze względu na to, że w Polsce ŁBY podnoszą różnej MAŚCI SWOŁOCZ, WNUCZKI, CENREXY, NACHODŹCY na CZOŁGACH SOWIECKICH, LITWACY, SOWIECKIE „CHAZARY”, HAJHITLERY, tacy jedni zmieniający swoje nazwiska na POLSKO-BRZMIĄCE, i inni wrogowie NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZPOSPOLITEJ, DLATEGO ważne jest, aby POLSKĄ kierowali i brali za nią ODPOWIEDZIALNOŚĆ tylko PRAWDZIWI POLACY. Prawdziwymi Polakami (niezależnie od narodowości) są Ci Polacy, którzy są w stanie ODDAĆ ŻYCIE za SWOJĄ i NASZĄ OJCZYZNĘ. To są Ci, co z Chrobrym, Jagiełłą, Batorym, Sobieskim, Kościuszką, Podchorążymi Wysockiego, Trauguttem, Piłsudskim, Rydzem-Śmigłym, Sikorskim, Grotem Roweckim, rotmistrzem Pileckim, z Tymi Polskimi patriotami spod OSTREJ BRAMY ( a byli tam pod Wilnem i Polacy narodowości Polskiej i byli Polscy Tatarzy, byli Polscy ŻYDZI, Polscy Litwini i byli też żołnierze narodowości Niemieckiej), z PRAWDZIWYMI POLAKAMI narodowości ŻYDOWSKIEJ, walczący w POWSTANIU w GETTCIE WARSZAWSKIM o WOLNĄ NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ, z Powstańcami Warszawy WALCZYLI o WOLNĄ NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ, OJCZYZNĘ wielu Narodów. To wreszcie CI NIEZŁOMNI POLSCY ŻOŁNIERZE od ŁUPASZKI, ŻELAZNEGO, ŻUBRYDA, RAJSA, BARTKA, ROJA i wielu innych, którzy szli na ŚMIERĆ z ręki POLSKOJĘZYCZNYCH (także po SOWIECKICH LEKTORATACH) wrogów POLSKI. To są także Ci, którzy leżą na cmentarzach wojennych (choćby pod MONTE Cassino), na których grobach jest KRZYŻ KATOLICKI, ale też i PRAWOSŁAWNY, Ci, na których grobach jest GWIAZDA DAWIDA i PÓŁKSIĘŻYC POLSKICH TATARÓW. PRAWDZIWI POLACY (niezależnie od NARODOWOŚCI, a szczególnie PRAWDZIWI POLSCY ŻYDZI) pytają, „POLSKO, CO MAM DLA CIEBIE ZROBIĆ”, jak trzeba to nawet „ODDAMY ŻYCIE w TWEJ OBRONIE”. Natomiast inni, NACHODŹCY na CZOŁGACH SOWIECKICH, LITWACY, SOWIECKIE „CHAZARY”, LIPNI niby POLSCY ŻYDZI, ZAPRZAŃCY, ZDRAJCY, rożnej maści PPR-owcy, PZPR-owcy ZSL-owcy, UB-owcy, SB-owcy, KOD-owcy, którzy mówią o Polsce "TEN KRAJ, W TYM KRAJU" pytają „POLSKO, CO NAM MOŻESZ DAĆ?”, co tu ”MOŻNA "SPRYWATYZOWAĆ?" (tzn. UKRAŚĆ jakąś KAMIENICZKĘ za symboliczne "GROSZE" ) „ i zastanawiają się, a to nad KAPUCHĄ, a to nad OBRYWĄ, a to nad WZIĄTKĄ, a to W KIESZEŃ, a to W ŁAPĘ, a to PREZENT. I taka jest różnica między PRAWDZIWYMI POLAKAMI, PATRIOTAMI, szczególnie PRAWDZIWYMI POLSKIMI ŻYDAMI, a tą RESZTĄ, co mieszkają na Polskiej Ziemi. Dodam jeszcze, że na POLSKIEJ ZIEMI mamy WSPANIAŁYCH POLSKICH PATRIOTÓW, którzy od wieków przelewają swoją krew w obronie POLSKI swojej OJCZYZNY, POLSKICH TATARÓW. . PRAWDZIWI POLACY, POLSCY ŻYDZI, często to wzór PATRIOTYZMU POLSKIEGO, dla wielu obywateli mieszkających na POLSKIEJ ZIEMI. PRAWDZIWY POLAK - POLSKI ŻYD nigdy nie powie "POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ", jak to rzekł WNUCZEK NIEMIECKIEGO WERMACHTOWCA, nijaki TRUSK, PRAWDZIWY POLAK POLSKI ŻYD odda SWOJE ZYCIE za SWOJA OJCZYZNĘ POLSKĘ, nie za żadne POLIN, jakieś CHCHŁACKIE OKREŚLENIE NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZPOSPOLITEJ, za POLSKĘ.
witold2022.01.29 14:25
Komunistyczna miernota obraza Polakow.Podla menda.
Anonim2022.01.29 14:37
Nie wyzywamy i nie obrażamy innych. To portal katolicki a nie twoja lewacka melina. Rodzice lewacy cię tak fatalnie wychowali?
Fuj!2022.01.29 15:20
nie wyzywamy innych bo nam się ich pogląd nie podoba. Wstydź się Anonimie.
Anonim2022.01.29 16:57
Rodziców, żone, znajomych też wyzywasz bo mają inne zdanie?
Anonim2022.01.29 16:54
Miernota? Balcerowicz jest miernotą. Sprawdź jak zrobił doktorat i jak został profesorem. Menda? Balcerowicza jest mendą. Pasożytuje na Polakach od czasu kiedy wstąpił do PZPR. Gdzie tu obraza? Raczej brutalna prawda.
Anonim2022.01.29 17:33
Racja. Tak jak Żulczyk nazwał Dude idiotą. Każdy ma prawo nazwać rzeczy po imieniu.
Hehehhe2022.01.29 14:22
Kolejny dowód że Fronda to portal poświęcony katolickiej nienawiści , wiec trzeba zajmować się takimi ludźmi jak on,którzy tę nienawiść potęgują w katolikach. Zobaczycie po katolickich komentarzach :))))) Ito mnie cieszy, nic tak nie ośmiesza wiary w boga i katolicyzmu jak komentarze katolickie na Frondzie:))) Świadectwo "wiary" :)))))
Dell2022.01.29 17:08
Zawsze mnie zastanawia ile spośród tych "katolickich komentarzy" jest pisana przez wysłanników soku z buraka i innych "oświeconych" ośrodków "opiniotwórczych"?
6969692022.01.30 11:47
Mnóstwo. To widać po braku ich wiedzy na temat Katolizyzmu.
cam2022.01.29 14:18
Kukiz TO SZMATA: "...Całe państwo praktycznie i układ wisi na moich trzech głosach - mówił w sierpniu ub.r. w rozmowie telefonicznej ze swoim znajomym lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Nagranie rozmowy ukazało się w TVN24. Polityk miał też stwierdzić, że prezes PiS Jarosław Kaczyński ma niewielkie pole manewru w kwestii "kupowania" posłów. - Pozytywny aspekt hejtu na mnie jest taki, że mało kto się by odważył w tej chwili, k***a, dać kupić - słyszymy na nagraniu.
x2022.01.29 14:02
won z tym syfem
Anonim2022.01.29 14:20
Masz rację, ale nic nie poradzisz bo Fronda żeruje na nienawiści.
Fronda w wydaniu Anonima2022.01.29 15:20
to pokaz nienawiści. Dobrze mówi.
żydokomuna może więcej2022.01.29 13:39
XXXXX
forn2022.01.29 13:37
znalazł się knur yntelektualista żydowsko-sowiecki potomek fornali i śwniopasów po wumlu
Donek Berlin2022.01.29 13:22
jak on wygląda,jak wykopany z ziemi trup.
Jest trochę podobny do2022.01.29 13:14
niedawno zmarłego Charlesa Bronsona, migranta wywodzącego sie z rodziny polskich/litewskich Tatarów. Powinien więc spróbować jako aktor w filmie. Byłby świetnym "villain of the polish story" w Holy/Bollywood!
polish story?2022.01.29 13:30
Historia polerowania?
Przypomniałeś mi niechcący pierwszy2022.01.29 16:11
wyjazd do UK daawno temu. Piszący był bardzo dumny ze swojej filologii. Potoczna rozmowa zaś całkiem piszącemu nie szła. Zapytany o narodowość odpowiedziałem nadymając się bez akcentu, znajoma niewiasta autentycznie oniemiała - potem w prostych słowach wyjaśniła dlaczego. Dłuugo, z obopólnym entuzjazmem przerabialiśmy lekcje wymowy, zwłaszcza ten „subjunctive”. Fajnie było! Ale od polerowania się zaczęło.
Ale w usta nie brałeś wtedy?2022.01.29 16:34
.
Polacy.2022.01.29 13:06
a ty żydowski gnój!
Anonim2022.01.29 14:21
Ależ ty mnie zaimonowałeś tym katolickim komentarzem.
man.of.Stagira2022.01.29 12:52
O Balcerowiczu cyt. "Bardzo łatwo przychodzi mu wydalać z siebie inwektywy pod adresem innych ludzi, wciąż jednak ma on niezmienny problem ze zmierzeniem się z oceną własnej osoby przez większość rodaków, czego dobitnym przykładem był jego występ na olsztyńskim Campusie PO jakiś czas temu." //
To mogą być urojenia posłannictwa2022.01.29 16:14
oraz wielkościowe. Co siedzi w tym gościu?
Templar2022.01.29 12:52
Był taki zespół Szukaj Burz, Buduj w skrócie SBB. Balcerowicz to SBS, czyli szukaj, burz i sprzedaj. Ekonomista szarlatan.
SLAWAN2022.01.29 15:15
Song Hongbing "Wojna o pieniądz". Tam były opisane dziesiątki tego typu "wybitnych ekonomistów", którzy wg dokładnie tego samego scenariusz "uzdrawiali" gospodarki bardzo wielu krajów, zwłaszcza posiadających bogactwa naturalne. Warto poczytać.
jon2022.01.29 12:50
wiekszej szmaty i postkomunistycznego ZLODZIEJA nie widzialem!!!!!!!!!
Krakus2022.01.29 12:39
nie pierwszy raz Kukiz jest nazwany "szmatą" - przecież sam o to prosił. "Jak zostanę politykiem to naplujcie mi w ryj i mówcie do mnie szmato" :D :D :D
Skrzypek na dachu2022.01.29 12:37
Brawo Pan Leszek Balcerowicz za to ze niczym Mojzesz wyprowadziles Narod o Lud z niewoli stalinowskiej gospodarki gosplanu PRLu . PiS to tylko udaje poboznych uczciwych patriotow ale naprawde jest na uslugach bezboznych globalistow banksterow miedzynarodowych i tez chce wrocic do czasow Gomulki , Gierka i Jaruzela .
man.of.Stagira2022.01.29 12:54
Podejrzewałem, że jesteś zaburzony intelektualnie bo nie instalujesz czcionek polskich znaków diakrytycznych. Teraz widzę, że to dla ciebie musi być za trudne. Wybacz.
Skrzypek na dachu2022.01.31 3:25
Dziekuje za uznanie , rozsmieszasz brakiem rozeznania .
Anonim2022.01.29 12:35
Debile frądowskie Kukiz sam kazał na siebie mówić szmata, a gdyby nie Balcerowicz to dzisiaj byśmy byli na etapie Białorusi, albo jeszcze gorzej. Teraz PiS znowu powtarza historię, bo myślą że pieniądze leżą na ulicy i wystarczy pozbierać. Niestety ale na pieniądze należy zapracować.
Ad2022.01.29 12:25
Ż Złodzieju oddaj pieniądze które zabrałeś mojemu Teściowi.
Alojzy Cedzidło2022.01.29 12:31
Do Glapińskiego się zwracasz?
Tak to bywa2022.01.29 12:21
że moralna szmata pod koniec parszywego żywota wszędzie widzi szmaty.
ciekawe2022.01.29 12:09
Najnowszy komentarz: https://www.youtube.com/watch?v=rjefHhcl4Cc
Dam2022.01.29 11:57
Ciekawe frondo, że przy PISowiskich byłych PZPRowcach nie piszecie o tym fakcie. Czyżbyście chcieli od razu czytelników do postaci przekonać negatywnie? No bo dlaczego w innym wypadku nie piszecie "Resortowe dziecko Ziobro" "Będąca w młodzieżówce komunistycznej Krystyna Pawłowicz" "PRLowski prokurator i obrońca pedofila Stanisław Piotrowicz"? A najbardziej Balcerowicza krytykują jakoś ci, którzy chcieliby przywrócenia PGRów i inne komuchy. Mówicie jednym językiem z lewackimi postkomuchami, nie zastanawia was to?
Luzak2022.01.29 12:14
Odwal się od PIS, w PO 200 razy więcej komuchów niż w PIS.
co znaczy »odwal się«?2022.01.29 12:21
Każdy ma prawo do wypowiedzi, ty stary komuchu.
Dam2022.01.29 12:50
Liczyłeś? No i jaki to ma związek? To PIS jest ponoć "antykomunistyczny" a komuszego obrońcę pedofila wsadził do TK. Czyżby prawda bolała?
Balcerowicz nie jest kontrowersyjny2022.01.29 11:56
To żydokomusze ścierwo
no nie żartuj2022.01.29 11:52
„Panie Premierze! Nie stać mnie teraz na kupno jajka”. —————————————————————————————————————————————————————————— Najtańsze jajko kosztuje 60 gr. A ile kosztuje gaz albo prąd, by je zagotować lub usmażyć?
Kamyk2022.01.29 11:45
Mundurek nic nie zmienia - kartofej zostanie kartoflem.
Cytat z Kukiza2022.01.29 11:38
„Gdy pójdę w politykę, możecie mówić na mnie szmata”.
*******2022.01.29 11:38
„Moralna szmata” - gromi Kukiza komunistyczna szmata.
kefas2022.01.29 11:27
kukiz to nie tylko moralna szmata, ale także bankrut polityczny. Gdzie i kiedy można mu napluć w twarz ?
Lech2022.01.29 11:19
Chyba masakruje Kukiza.
Woj2022.01.29 11:18
Jakież to banalne.Prostak zawsze będzie prostakiem ,i tylko prostackim myśleniem i językiem się posługuje.
Mirek2022.01.29 11:13
Balcerek jest złodziejem który przy pomocy zachodnich złodziei rozwalił polską gospodarkę a ludzi skazał na nędzę . Miejsce tego skur...iela jest we więzieniu . Balcerek to parszywa chazarska morda .
A idź ty w chuj…2022.01.29 11:46
z tymi swoimi chazarskimi teoriami.
zabolało2022.01.29 12:19
chazarska gnido?
Grizzly™2022.01.29 13:19
Ani trochę, świnko na schabowy.
Grizzly2022.01.30 8:05
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
Dam2022.01.29 11:59
Tak tak, i dlatego reforma Balcerowicza jest podawana jako wzór przejścia z gospodarki socjalistycznej do kapitalistycznej i dzięki niej Polska wciąż się rozwija. Może samemu się nad tematem trochę zagłęb zamiast tylko bezmyślnie powtarzać co ci w TVP powiedzą.
6969692022.01.29 11:10
"Panie Premierze! Nie stać mnie teraz na kupno jajka. - To niecz pani kupi pół jajka" - tak zachowywał się te ohydny komuch, wcześnie wykładajcy podstawy marksizmu-leninizmu! FUJ!!!! Podobny do niego, jest cały antyPiS.
Anonim2022.01.29 12:42
Dzisiaj PiS doprowadził do tego że będzie ci musiała wystarczyć miska ryżu, za Balcerowicza miałbyś jeszcze pół jajka debilu.
6969692022.01.29 16:57
Minimalna stawka godzinowa 19.70 zł (za tuska 5 zł) , 500+, bon oświatowy, bon wakacyjny, 13 i 14 emerytura. Za PO-PSL, raport niezależnej europejskiej instytucji mówił o 800 tys. niedożywionych dzieci - myślisz , że twoje prymitywne insynuacje do kogoś przemawiają???
dlaczego kłamiesz? czy wszyscy pisowcy to kłamcy?2022.01.29 11:10
„która pociągnęła za sobą hiperinflancję” —————————————————————————————————————————————————————————— Hiperinflacja była spadkiem po PRL-u i zaczęła się w roku 1988.
set2022.01.29 11:20
Spadkiem po prl-u to było szambo, złamasie
złamasie?2022.01.29 11:37
O, ty krówko boża. Nie zakrztuś się piwem Żubr.
scheisswe2022.01.29 11:06
żydowskostalinowskiee
abc2022.01.29 11:02
Ten komunistyczny śmieć na szczęście nie może już nic, tylko sobie popluć. Gdyby miał odrobinę honoru powinien milczeć i nie przypominać o sobie, bo ma krew Polaków na rekach.
QAZ2022.01.29 11:00
To ty jesteś moralną szmatą za likwidowanie państwa polskiego ty żydowski chłystku.
krzysztof2022.01.29 10:59
panie Kukiz odezwała się komunistyczna zdradziecka persona ,która dawno powinna świat oglądać prze kraty kryminału .To hańba jak taki potworek pseudo naukowy prof.na podstawach marksa lenina i stalina ma prawo do głosu na temat krajowej polityki.WON Z POLSKI
Konrad Józef Turzyński2022.01.29 10:35
Balcerowicz może odejść. Już od 10 lat, bo w styczniu 2012 r. osiągnął wiek emerytalny.
Anonim2022.01.29 10:34
Dużo na temat Pana moralności i języka wiedzą współpracujący z Panem gangsterzy.
Foster2022.01.29 10:31
Poseł na Sejm, celebryta a język świniopasa. Jak usłyszałem to, jak wysławiając się nie potrafi uniknąc w co drugim zdaniu przekleństwa, to straciłem do niego resztki szacunku.
Foster2022.01.29 10:37
Wystarczy porównać tylko to jak się posługują polskim językiem i można sobie wyrobić opinię z kim się ma do czynienia. Profesor Balcerowicz w porównaniu to tego "szczyla" to gość.
Foster2022.01.29 10:56
Dlaczego minusujesz ?. Zapoznaj się "patrioto" z ustawą o ochronie języka polskiego. Między innymi zabroniona jest jego wulgaryzacja. Tymczasem poseł na Sejm, szef partii politycznej, zarozumiały celebryta, ma to w nosie, albo nie potrafi inaczej. Brakuje mu kultury, ogłady i wykształcenia. To sa deficyty intelektualne najprawdopodobniej wyniesione z domu rodzinnego. Lepiej zatem, żeby się zastanowił nad sobą i usunął w cień, bo jest złym przykladem dla młodzieży.
to tego "szczyla"2022.01.29 19:16
lingwista się odezwał
Jacuś2022.01.29 10:24
A ta wredna, sprzedajna gęba libertyńska ma czelność jeszcze wsadzać nos w politykę.
Grizzly2022.01.29 10:24
Hycel pier...!
Anonim2022.01.29 10:21
Ta czerwona kreatura, powinna już dawno w kazamatach zgnić , a nie w mediach brylować
Anonim2022.01.29 10:12
A Balcerowicz t o niby kto? przeciez bardziej brudnej od niego szmaty nie da sie znalezc!
Marianczi2022.01.29 10:30
Zgadza się. Niżej od żyda upaść nie można.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2022.01.29 9:58
"jak zostanę politykiem, to naplujcie mi w ryj i mówcie do mnie szmato" a następnie startując w wyborach Paweł Kukiz zapowiadał, że nie da się zamknąć w politycznej klatce... te dwa przykłady tylko pokazują w skrócie jak przebiegało s k u r w i e n i e tego pijaka!
Foster2022.01.29 10:42
Teraz (tzn. jak został politykiem) zaprzecza tym słowom. Taka kalecząca język polski "łachudra".
6969692022.01.29 11:05
Dopóki nie głosował razem z PiS, był dla was okay. Kiedy chce komisji z w sprawie Pegesusa, znów jest OK... To wy jesteście wyjątkowymi szmatami.
Waldek2022.01.29 9:58
Nie ma większego upadku moralnego niż w przypadku Balcerowicza. Nikt w tym kraju, poza Jaruzelem, nie wyrządził takiej ilości krzywd własnemu społeczeństwu.
Anonim2022.01.29 10:11
Szumowski i Niedzielski, obydwaj mianowani przez Naczelnika Kaczyńskiego
Po 11 ...2022.01.29 9:56
Poczytajcie .... https://balcerowicz.pl/pl
patrzył w lustro2022.01.29 9:56
patrzył w lustro
historyk2022.01.29 9:55
no cóż chce się rzec, że patrzył w lustro
Anonim2022.01.29 9:55
Kukiz wylecial z PSL (niesprawiedliwie) za blokade funduszu odbudowy (fakty, nie mity - o nic wiecej nie chodzilo) ktorą pozniej razem z PISem poparl. Slowo szmata jest jednak przesadne